Από το Λαύριο στην Μπράουνσβάιγκ ο Αρ Τζέι Κόουλ

Αλλαγή σελίδας στην καριέρα του Αρ Τζέι Κόουλ.

Ο Αμερικανός γκαρντ, ο οποίος φέτος πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις με το Λαύριο, μετακόμισε στη Γερμανία και την Μπραουνσβάιγκ, υπογράφοντας μέχρι το τέλος της σεζόν.

Ο 23χρονος βοήθησε αρκετά την ομάδα της Ανατολικής Αττικής, ώστε να κάνει το σημαντικό βήμα για την παραμονή στην Basket League.

Φέτος, ο Κόουλ μέτρησε 20 αγώνες με το Λαύριο στο πρωτάθλημα, έχοντας κατά μέσο όρο 13,8 πόντους, 3,2 ριμπάουντ και 4,7 ασίστ.

Read More

«Διπλό» για την Μπάγερν πριν τον Παναθηναϊκό

Πέμπτη σερί νίκη για την Μπάγερν! Οι Βαυαροί συνέχισαν το καλό τους διάστημα στο γερμανικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησαν εκτός έδρας με σκορ 74-63 της Μπράουνσβαϊγκ, ανεβαίνοντας στο 18-6 και παραμένοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Η Μπάγερν ξεκίνησε πολύ δυνατά από την πρώτη περίοδο με όπλο την άμυνά της, παίρνοντας προβάδισμα με 13-21. Οι γηπεδούχοι απάντησαν και πέρασαν μπροστά στο ημίχρονο (36-34), όμως από τα τέλη του τρίτου δεκαλέπτου η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι έλεγξε το ματς και έφτασε τελικά στη νίκη.