F-1

Επανήλθε δριμύτερος ο Φερστάπεν!

Ο Μαξ Φερστάπεν πήρε το αίμα του πίσω για τον πρώτο αγώνα που δεν τερμάτισε μετά από σχεδόν δύο χρόνια (στην Αυστραλία). Ο παγκόσμιος πρωταθλητής κυριάρχησε από την αρχή ως το τέλος στην πίστα της Σουζούκα και κατέκτησε τη νίκη στο Grand Prix της Ιαπωνίας φτάνοντας τις τρεις νίκες σε τέσσερις αγώνες φέτος και παραμένοντας πρώτος στο πρωτάθλημα της Formula 1. Μάλιστα, καταγράφοντας και τον ταχύτερο γύρο, πράγμα που του εξασφάλισε έναν ακόμη βαθμό.

Read More

Παγκόσμιος Πρωταθλητής ο Φερστάπεν!

Το σήκωσε στο Κατάρ ο Φερστάπεν! Ο Ολλανδός οδηγός εξασφάλισε και μαθηματικά τον 3ο διαδοχικό του τίτλο στη Formula 1, μέσω του Sprint Race. Ο Σέρχιο Πέρεθ είχε απομείνει μοναδικός διεκδικητής στην κούρσα για τον τίτλο και εγκαταλείποντας στο σημερινό race… έστεψε τον 26χρονο πρωταθλητή!

Ο Μεξικανός ενεπλάκη σε σύγκρουση Εστεμπάν Οκόν και Νίκο Χούλκενμπεργκ, με αποτέλεσμα να βγει εκτός. Έτσι, το όποιο άγχος βγήκε από τους ώμους του Φερστάπεν, ο οποίος κατέκτησε πριν τη διεξαγωγή του Grand Prix έναν ακόμη τίτλο.

Read More

«Σίφουνας» και στην Ουγγαρία ο Φερστάπεν!

Συνεχίζει να κάνει... πλάκα ο Μαξ Φερστάπεν!

Παρόλο που έχασε την pole από τον Λίους Χάμιλτον, ο Ολλανδός τον πέρασε στην πρώτη στροφή και τελικά κέρδισε την πρωτιά στο GP Ουγγαρίας, πετυχαίνοντας την ένατη νίκη του στη φετινή σεζόν και ανεβάζοντας τη διαφορά του στη συνολική κατάταξη στους 110 πόντους!

Μάλιστα, η Red Bull έγραψε ιστορία, αφού πέτυχε τη 12η συνεχόμενη νίκη της σε Γκραν Πρι, αριθμό που αποτελεί ρεκόρ, το οποίο κρατούσε η ΜακΛάρεν των Αΐρτον Σένα και Αλέν Προστ για 35 χρόνια!