ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore
Κώστας Στουρνάρας

15 June, 2019 - 03:23

Categories: 

Τελικοί μπάσκετ στην Cosmote TV, έρχεται το OT) της UEFA και η πρεμιέρα του Έτερος Εγώ – Χαμένες Ψυχές!

Οι μάχες Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα και Αναντολού Εφές-Φενέρμπαχτσε, με φόντο τον τίτλο σε ACB Liga Endesa και TBF Basketball Super League, αντίστοιχα, αλλά και πλούσια δράση σε μηχανοκίνητο αθλητισμό και τένις, ξεχωρίζουν στο αθλητικό πρόγραμμα της COSMOTE TV αυτή την εβδομάδα.  

Στην ACB Liga Endesa, Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα δίνουν ραντεβού για τον πρώτο τελικό, το Σάββατο 15/6, στις 22.00 (COSMOTE SPORT 7HD), ενώ ο δεύτερος τελικός θα μεταδοθεί την Δευτέρα 19/6, την ίδια ώρα από το COSMOTE SPORT 4HD.

Στην Τουρκία Αναντολού Εφές και Φενέρμπαχτσε ολοκληρώνουν αυτή την εβδομάδα τις αναμετρήσεις με φόντο την κατάκτηση του τίτλου της TBF Basketball Super League. Ο 4ος αγώνας των δύο ομάδων θα διεξαχθεί το Σάββατο 15/6 (17.00, COSMOTE SPORT 4HD), ο 5ος την Δευτέρα 17/5 (20.00, COSMOTE SPORT 9HD), ενώ η  6η συνάντησή τους θα πραγματοποιηθεί -αν χρειαστεί- την Τετάρτη 19/6, στις 20.00 (COSMOTE SPORT 9HD).

Στην τελική ευθεία βρίσκεται και η δική μας Betshop Basket League, με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ και τον Προμηθέα Πάτρας να διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο ΟΑΚΑ, την Παρασκευή 14/6, στις 21.00 (COSMOTE SPORT 5HD). Σε περίπτωση που χρειαστεί 5ο ματς, οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά την Τρίτη 18/6 (21.00, COSMOTE SPORT 4HD). 

Κυριακή μηχανοκίνητης δράσης στα κανάλια COSMOTE SPORT 

Την Κυριακή 16/6 στις 13.00, οι  λάτρεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού θα μεταφερθούν στη Σαρδηνία, μέσω του COSMOTE SPORT 8HD,  για να παρακολουθήσουν τον 8ο αγώνα του φετινού WRC. Την ίδια ημέρα, πλούσια δράση υπάρχει και στις πίστες του Moto GP στη Βαρκελώνη, στις οποίες θα διεξαχθεί ο αγώνας Gran Premi Monster Energy de Catalunya (14.30, COSMOTE SPORT 5HD). 

Την Κυριακή 16/6 οι συνδρομητές θα παρακολουθήσουν και εναέριες «μάχες» στο πλαίσιο του Red Bull Air Race που θα πραγματοποιηθούν στη Ρωσία. Ο αγώνας θα μεταδοθεί σε δύο μέρη ζωντανά και αποκλειστικά στο COSMOTE SPORT 6HD (14.00 & 16.00), αλλά και ταυτόχρονα στο επίσημο YouTube κανάλι της COSMOTE TV, από τα link https://www.youtube.com/watch?v=v0LW5lSz6l8, https://www.youtube.com/watch?v=hdWw0E1ePe8.

Τριήμερο με πλούσια δράση και για τους φαν του τένις 

Η περίοδος του γρασιδιού ξεκίνησε με τους φαν του τένις να μεταφέρονται στην Ολλανδία και στο ATP 250 Libema Open, όπου θα απολαύσουν μέσω του COSMOTE SPORT 6HD τα ημιτελικά του Σαββάτου 15/6 (16.00 και 18.00) και τον μεγάλο τελικό της Κυριακής (15.30).

Ο Στέφανος Τσιστιπάς συμμετέχει ως Νo 1 του ταμπλό στο ATP500 Fever-Tree Championships που ξεκινάει την Δευτέρα 17/6 στο Λονδίνο και θα μεταδοθεί ζωντανά και αποκλειστικά στο COSMOTE SPORT 7HD. 

Την ίδια μέρα, οι συνδρομητές θα «ταξιδέψουν» μέσω του COSMOTE SPORT 6HD στην πόλη Χάλε της Γερμανίας για να παρακολουθήσουν όλη τη δράση του ATP 500 Gerry Weber Open, με τη συμμετοχή των κορυφαίων παικτών Ρότζερ Φέντερερ, Ντόμινικ Τιμ, Αλεξάντερ Ζβέρεφ, Κέι Νισικόρι και Κάρεν Κατσάνοφ. 

Για το ρεκόρ γκίνες!


Δεκαπέντε χρόνια μετά τη μεγάλη νίκη της Εθνικής Ελλάδος στο Euro 2004, το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος και η Αστική Μη Κερδοσκοπική Εταιρεία «Champions for Life» διοργανώνουν σειρά επετειακών εκδηλώσεων, με επίκεντρο την πορεία των Legends 2004 έως την κορυφή της Ευρώπης.

Στο πλαίσιο αυτό, οι συνδρομητές της COSMOTE TV θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την Κυριακή 16/6, στις 20.00, ζωντανά στο COSMOTE SPORT 1HD, αλλά και ταυτόχρονα στο επίσημο YouTube κανάλι της COSMOTE TV από το link https://youtu.be/pF0fI_i_Jjk, τους Στέλιο Γιαννακόπουλο και Δημήτρη Παπαδόπουλο να διεκδικούν ένα Guinness World Record, για τον συντομότερο χρόνο στον οποίο μπορούν να γίνουν 50 ολοκληρωμένες πάσες. Ο «τίτλος» ανήκει από το 2017 στους παίκτες της Τότεναμ, Μισέλ Βορμ και Κάμερον Κάρτερ-Βίκερς, οι οποίοι χρειάστηκαν 29.61'' για να “πιάσουν” τις 50 πάσες.

Στην περίπτωση των Ελλήνων «θρύλων», οι οποίοι θα έχουν τρεις προσπάθειες στη διάθεση τους, για κάθε πάσα που θα επιχειρούν ένα ποσό θα δίνεται σε επιλεγμένο σκοπό. Αυτό θα διπλασιάζεται, με κάθε επιτυχημένη προσπάθεια.

Over The Top (OTT) η UEFA!



Επανάσταση από την UEFA. Η ευρωπαϊκή ομοσπονδία ανακοίνωσε επίσημα την πλατφόρμα συνεχούς ροής Over The Top (OTT) , προκειμένου να προσφέρει στους φιλάθλους μεγαλύτερη πρόσβαση σε ζωντανές μεταδόσεις και βίντεο σε ένα ευρύ φάσμα διοργανώσεων. Η υπηρεσία, η οποία θα ονομαστεί UEFA.tv, θα είναι αρχικά μια πλατφόρμα ψυχαγωγίας και θα προσφέρει υλικό βασισμένο στα 60 χρόνια των ευρωπαϊκών διοργανώσεων. Επιπλέον, θα μεταδίδει τουρνουά της UEFA για νέους, γυναίκες και ποδόσφαιρο σάλας, προσφέροντας εκτεταμένη ζωντανή κάλυψη.

Τριήμερο του Αγίου Πνεύματος στην COSMOTE TV, με την πρεμιέρα του Έτερος Εγώ – Χαμένες Ψυχές & 3 ακόμη σειρές 



Τριήμερο με σειρές θα απολαύσουν οι συνδρομητές της COSMOTE TV, καθώς θα παρακολουθήσουν σε Α΄ προβολή την πρώτη σειρά μυθοπλασίας σε παραγωγή COSMOTE TV, Έτερος Εγώ – Χαμένες Ψυχές του Σωτήρη Τσαφούλια, τους νέους κύκλους των σειρών Private Eyes και Α.Ρ. ΒΙΟ, καθώς και τη νέα σειρά Stath Lets Flats. Στο κινηματογραφικό πρόγραμμα αυτής της εβδομάδας ξεχωρίζουν επίσης, η συνέχεια του αφιερώματος σε ήρωες της Marvel με την ταινία Εκδικητές: Ο Πόλεμος της Αιωνιότητας (Avengers: Infinity War), κινηματογραφικά blockbuster και οσκαρικοί on demand τίτλοι.

COSMOTE CINEMA 4HD: πρεμιέρα για Private Eyes, Α.Ρ. ΒΙΟ & τη νέα σειρά Stath Lets Flats

Ένας πρώην καθηγητής φιλοσοφίας στο Χάρβαρντ χάνει τη δουλειά των ονείρων του και αναγκάζεται να επιστρέψει στην πόλη που μεγάλωσε και να εργαστεί ως καθηγητής βιολογίας. Συνειδητοποιώντας ότι έχει μια τάξη γεμάτη από αριστούχους μαθητές, ο Τζακ αποφασίζει να τους χρησιμοποιήσει για δικό του όφελος και να εκδικηθεί αυτούς που τον αδίκησαν. Στον νέο κύκλο του Α.Ρ. BIO ο καθηγητής χρησιμοποιεί τους μαθητές του, για να συλλέξει πληροφορίες που όπως πιστεύει θα τον οδηγήσουν στη συγγραφή ενός best seller βιβλίου. Εμπόδιο σε όλα αυτά αναμένεται να σταθεί για ακόμα μία φορά ο διευθυντής του σχολείου (Πάτον Όσβαλτ) (Κυριακή 16/6, 21.00). 

Η νέα κωμική σειρά του BBC Stath Lets Flats μας συστήνει έναν Ελληνοκύπριο (Τζέιμι Δημητρίου), που εργάζεται στην οικογενειακή επιχείρηση ως πράκτορας μίσθωσης και παρόλο που είναι κακός στη δουλειά του, προσπαθεί με κάθε τρόπο να αποδείξει στον πατέρα του, ότι μπορεί να αναλάβει τα ηνία της επιχείρησης. Η σειρά κάνει πρεμιέρα την Κυριακή 16/6 στις 21.30.

Ο Τζέισον Πρίστλεϊ του Beverly Hills, 90210 επιστρέφει στον ρόλο του ιδιωτικού ντετέκτιβ Ματ Σέιντ για τον 3ο κύκλο της σειράς Private Eyes. Στα νέα επεισόδια, περίπλοκες υποθέσεις καλούν τον ίδιο και τη συνεργάτη του Άντζι να βάλουν στην άκρη τις προσωπικές τους διαφωνίες και να εξιχνιάσουν εγκληματικές ενέργειες (Τετάρτη 19/6, 22.00).  

Οι Τρίτες του Ιουνίου με blockbuster της Marvel συνεχίζονται στο COSMOTE CINEMA 2HD

To κινηματογραφικό αφιέρωμα στους ήρωες της Marvel συνεχίζεται με την ταινία Εκδικητές: Ο Πόλεμος της Αιωνιότητας (Avengers: Infinity War), στην οποία οι Εκδικητές καλούνται να αντιμετωπίσουν τον πανίσχυρο Thanos, ο οποίος κλέβει ένα από τα έξι πετράδια της αιωνιότητας, ενώ αναζητά και τα υπόλοιπα με στόχο την απόλυτη καταστροφή (Τρίτη 18/6, 22.00). 

Στο COSMOTE CINEMA 2HD ξεχωρίζει επίσης, η πρεμιέρα της ταινίας Διαζύγιο αλά γαλλικά (L’ Ex De Ma Vie), όπου όταν μια ήδη παντρεμένη γυναίκα δέχεται πρόταση γάμου από τον σύντροφό της, πείθει τον εν διαστάσει σύζυγό της να ταξιδέψουν στο Παρίσι για να υπογράψουν το διαζύγιό τους (Σάββατο 15/6, 22.00).

Παράλληλα, στην πρεμιέρα της ταινίας Looking Glass, (Δευτέρα 17/06, 22.00), με τον βραβευμένο με OSCAR® ηθοποιό Νίκολας Κέιτζ, συναντάμε ένα ζευγάρι που αγωνίζεται να γλιτώσει από ένα φρικτό μυστικό, όταν ο νέος ιδιοκτήτης μοτέλ ανακαλύπτει έναν διπλό καθρέφτη και γίνεται μάρτυρας μιας τρομακτικής δολοφονίας.

Έτερος Εγώ – Χαμένες Ψυχές: πρεμιέρα στο COSMOTE TV PLUS  

Το αστυνομικό θρίλερ του Σωτήρη Τσαφούλια Έτερος Εγώ – Χαμένες Ψυχές σε παραγωγή COSMOTE TV κάνει πρεμιέρα την Κυριακή 16/6, παρουσιάζοντας μία σειρά δολοφονιών που ακολουθούν τους άθλους του Θησέα. Ο εκκεντρικός καθηγητής εγκληματολογίας Δημήτρης Λαϊνης (Πυγμαλίων Δαδακαρίδης) καλείται από τις αστυνομικές αρχές προκειμένου να βρει τον συνδετικό κρίκο ανάμεσα στις δολοφονίες, να αποκρυπτογραφήσει τη σημασία των συμβόλων του Θησέα και να βοηθήσει την αστυνομία να εντοπίσει τον serial killer. Από την πλευρά των αρχών, την υπόθεση αναλαμβάνει ο προϊστάμενος του τμήματος ανθρωποκτονιών, Απόστολος Μπαρασόπουλος (Μάνος Βακούσης) και ο αστυνόμος Παντελής Σκλαβής (Πέτρος Λαγούτης). Η σειρά βασίζεται στο βραβευμένο αστυνομικό θρίλερ παραγωγής του 2016 «Έτερος Εγώ» του Σωτήρη Τσαφούλια, το οποίο θα προβληθεί το Σάββατο 15/6 (23.00) στο COSMOTE CINEMA 1HD, ενώ από την Κυριακή 16/6 θα είναι διαθέσιμα όλα τα επεισόδια της σειράς  on demand στο COSMOTE TV PLUS για απεριόριστη θέαση.  

Επιστημονική φαντασία & θρίλερ ξεχωρίζουν σε Α’ προβολή στο COSMOTE CINEMA 1HD

Η ταινία KIN μας συστήνει έναν πρώην κατάδικο και τον υιοθετημένο μικρό αδερφό του, οι οποίοι έχουν στην κατοχή τους ένα πανίσχυρο όπλο και τρέπονται σε φυγή κυνηγημένοι από έναν αδίστακτο γκάνγκστερ και δύο εξωγήινους στρατιώτες. Η ταινία κάνει πρεμιέρα την Δευτέρα 17/6 στις 21.00. 

Ο Σκοτεινός Διάδρομος (Down a Dark Hall) μας συστήνει μια νεαρή κοπέλα με διάφορα προβλήματα που με προτροπή της μητέρας της πηγαίνει σε ένα απομακρυσμένο οικοτροφείο που κρύβει ένα σατανικό μυστικό. Μαζί με τις άλλες κοπέλες η ίδια ξεδιπλώνει το κουβάρι του μυστηρίου θέτοντας όμως τη ζωή της σε μεγάλο κίνδυνο. Στην ταινία πρωταγωνιστούν η Ούμα Θέρμαν και η Άννα Σοφία Ρομπ (Παρασκευή 14/6, 21.00).

Τέλος, στην on demand υπηρεσία της COSMOTE TV, Movies Club, οι συνδρομητές θα έχουν στη διάθεσή τους προς ενοικίαση την βραβευμένη με OSCAR® ταινία Αν η οδός Μπιλ μπορούσε να μιλήσει (If Beale Street Could Talk). Με φόντο την αμερικανική κοινωνία της  δεκαετίας του ’70, η ταινία παρουσιάζει την ιστορία ενός ζευγαριού Αφροαμερικανών, που λόγω της καταγωγής του έρχεται αντιμέτωπο με φυλάκιση εξαιτίας μιας υπόθεσης δολοφονίας (από Δευτέρα 21/6).  

Tα εν οίκω...

Απεργιακές κινητοποιήσεις στην ΕΡΤ

Η ΠΟΣΠΕΡΤ, σε έκτακτο Δ.Σ. στις 13/06/2019, με την παρουσία όλων των Προέδρων των σωματείων μελών της αποφάσισαν ΟΜΟΦΩΝΑ, στάση εργασίας την Τρίτη 18/06/2019 από τις 11.00 π.μ. έως τις 4.00 μ.μ προκειμένου οι εργαζόμενοι να συμμετάσχουν στην κρίσιμη πανσωματειακή συγκέντρωση – συνέλευση ενημέρωσης σχετικά με την εφαρμογή της ΚΥΑ αναβίωσης – συμψηφισμού κλπ και την πραγματοποίηση από την επόμενη ημέρα (19/06/2019) 24ωρων επαναλαμβανόμενων απεργιών, μέχρι την επίλυση των δίκαιων αιτημάτων μας που είναι :

Η ολοκλήρωση εδώ και τώρα της εφαρμογής της δημοσιευμένης σε ΦΕΚ ΚΥΑ αναβίωσης – συμψηφισμού, μέσω της οποίας κλείνει από τη μια το κενό που άφησε στον εργασιακό μας βίο και τα δικαιώματα (ασφαλιστικά κ.α) η διετία 2013-2015, εμποδίζοντας έτσι εκείνους που τυχόν στο μέλλον θα θελήσουν να τα αμφισβητήσουν (με ότι κι αν σημαίνει αυτό), ενώ από την άλλη άρει τις αδικίες που δημιουργήθηκαν σε αυτό το διάστημα.

Η απρόσκοπτη λειτουργία της ΕΡΤ και όλων των δομών της με τον απαιτούμενο εξοπλισμό   προετοιμασίας, παραγωγής και μετάδοσης ραδιοτηλεοπτικού προϊόντος, η διαφύλαξη της περιουσίας της με προσλήψεις άκρως απαραίτητου προσωπικού και κυρίως η συνέχειά της μέσω της οικονομικής της επάρκειας και αυτοτέλειας.

Η υπογραφή ΣΣΕ και νομοθετικές ρυθμίσεις που αφορούν θεσμικούς και οικονομικούς όρους εργασίας των υπαλλήλων της ΕΡΤ (με νέο μισθολόγιο και την απεμπλοκή από το ενιαίο, καλλιτεχνικών ειδικοτήτων, επίδομα ανθυγιεινής εργασίας κλπ).

 

Συνάδελφοι

Είναι μερικά από τα θεμελιώδη ζητήματα που η ΠΟΣΠΕΡΤ έθετε από την πρώτη ημέρα της επαναλειτουργίας της ΕΡΤ στις διοικήσεις της και την κυβέρνηση και εξακολουθούν να είναι σε εκκρεμότητα, απειλώντας έτσι το παρόν και το μέλλον της δημόσιας ραδιοτηλεόρασης και των εργαζόμενων σε αυτήν.

Πρέπει άμεσα, έστω και την τελευταία στιγμή, οι αρμόδιοι να πάρουν επιτέλους πρωτοβουλίες, ώστε να λυθούν τα παραπάνω και όλα αυτά που αφορούν τη συνέχεια της ΕΡΤ, την οικονομική, την τεχνική, τη θεσμική θωράκιση της ΕΡΤ και των εργαζομένων της.

Είναι σημαντική η παρουσία όλων μας στην πανσωματειακή συγκέντρωση-συνέλευση της Τρίτης 18/06/2019 και η μαζική συμμετοχή μας τόσο στη στάση εργασίας εκείνη την ημέρα, όσο και στις επαναλαμβανόμενες απεργιακές κινητοποιήσεις που θα ακολουθήσουν, γιατί η υπομονή μας και η ανοχή μας εξαντλήθηκαν και δεν υπάρχει άλλο περιθώριο διαπραγμάτευσης.

Όταν οι υποσχέσεις δεν τηρούνται, τα χρονικά περιθώρια δεν υπάρχουν, ο διάλογος είναι προσχηματικός, τότε η μόνη λύση είναι η απεργία.

Συνεχίζουμε δυναμικά κι ανυποχώρητα.



Ομόφωνα δεκτό το επείγον ψήφισμα που κατέθεσαν η ΕΣΗΕΑ και η ΕΣΠΗΤ για τη στήριξη του ΕΔΟΕΑΠ στο 30ο Παγκόσμιο Συνέδριο της ΔΟΔ στην Τύνιδα

Σήμερα 14 Ιουνίου 2019, οι εκπρόσωποι ενενήντα τεσσάρων δημοσιογραφικών συνδικαλιστικών Ενώσεων, που συμμετέχουν στο 30ο Παγκόσμιο Συνέδριο της Διεθνούς Ομοσπονδίας Δημοσιογράφων στην Τύνιδα της Τυνησίας, έκαναν ομόφωνα δεκτό  το επείγον ψήφισμα που κατέθεσαν η ΕΣΗΕΑ και ΕΣΠΗΤ, για τη στήριξη του ΕΔΟΕΑΠ, μετά τις προφορικές εισηγήσεις της Γενικής Γραμματέως του Μορφωτικού Ιδρύματος Φανής Πετραλιά και του Προέδρου της ΕΣΠΗΤ Θέμη Μπερεδήμα, που εκπροσωπούν τις δύο Ενώσεις.  

Το Επείγον Ψήφισμα που κατατέθηκε από την ΕΣΗΕΑ και την ΕΣΠΗΤ στο 30ο Παγκόσμιο Συνέδριο της Διεθνούς Ομοσπονδίας Δημοσιογράφων έχει ως εξής:

Στις 5 Ιουνίου 2019 είχε προσδιορισθεί η εκδίκαση στο Συμβούλιο της Επικρατείας της προσφυγής των εργοδοτών ΜΜΕ κατά του Ταμείου ΕΔΟΕΑΠ, την ίδια μέρα αποφασίστηκε να πραγματοποιηθεί  στις 24 Ιουνίου 2019, όπως ενημερωθήκαν οι δημοσιογραφικές Ενώσεις.

Στις 24 Ιουνίου 2019 κρίνεται η ύπαρξη του Ταμείου ΕΔΟΕΑΠ, που παρέχει ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και επικουρικές συντάξεις για όλους τους Έλληνες δημοσιογράφους και εργαζόμενους στα ΜΜΕ και τις οικογένειές τους.

Η προσφυγή για την κατάργηση της εισφοράς 2% των εργοδοτών ΜΜΕ στο Ταμείο ΕΔΟΕΑΠ κατατέθηκε από την Ένωση Ιδιωτικών Εθνικών Ραδιοτηλεοπτικών Σταθμών, που εκπροσωπούν τους ιδιοκτήτες τηλεοπτικών καναλιών και σε αυτή προσετέθησαν και άλλες προσφυγές ιδιοκτητών ΜΜΕ,  συνολικά 57 προσφυγές.

Οι Έλληνες δημοσιογράφοι καθώς και όλοι οι εργαζόμενοι των μέσων ενημέρωσης που κινητοποιήθηκαν από τα σωματεία τους πέτυχαν έναν έντιμο συμβιβασμό για τη διάσωση του ΕΔΟΕΑΠ, που καλύπτει την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη όλων και των οικογενειών τους και τις επικουρικές συντάξεις. Έτσι, θα καταβάλλεται εργοδοτική εισφορά 2% και με νόμο χορηγήθηκε στην Ένωση ιδιωτικών εθνικών ραδιοτηλεοπτικών σταθμών έκπτωση φόρου 15% (οι ιδιωτικοί ραδιοτηλεοπτικοί σταθμοί αντί φόρου 20%  καταβάλλουν μόνο το 5%).

Πρέπει να σημειωθεί ότι τις τελευταίες τέσσερις δεκαετίες, το Ταμείο EDOEAP είναι πρότυπο ασφαλιστικού και υγειονομικού φορέα, δεν επιβάρυνε ποτέ τον κρατικό προϋπολογισμό και χρηματοδοτείται από τους εργαζόμενους και τη εισφορά 2% των εργοδοτών.

Οι δημοσιογραφικές Ενώσεις μέλη της ΔΟΔ που συμμετέχουν στο 30 Παγκόσμιο Συνέδριο στην Τύνιδα της Τυνησίας αλληλέγγυες με τις ελληνικές Ενώσεις ΕΣΗΕΑ και ΕΣΠΗΤ:

·       Ανησυχούν και ενώνουν τη φωνή τους για να εκφράσουν την αλληλεγγύη τους στους Ελληνες δημοσιογράφους και εργαζόμενους στα ΜΜΕ, οι οποίοι κινδυνεύουν να χάσουν τον ΕΔΟΕΑΠ, ένα πρότυπο ασφαλιστικό και υγειονομικό φορέα που χρειάστηκαν δεκαετίες για να δημιουργηθεί.

·       Καλούν τη νέα εκτελεστική επιτροπή της ΔΟΔ να συμβάλει στον αγώνα των Ελλήνων Ενώσεων ΕΣΗΕΑ και ΕΣΠΗΤ, για την εξεύρεση βιώσιμης λύσης για το Ταμείο ΕΔΟΕΑΠ προκειμένου να συνεχίσει τη λειτουργία του προς όφελος όλων των Ελλήνων δημοσιογράφων, των εργαζομένων στα ΜΜΕ και των οικογενειών τους.

Το επείγον ψήφισμα που κατέθεσαν η ΕΣΗΕΑ και η ΕΣΠΗΤ για τον ΕΔΟΕΑΠ  έγινε ομόφωνα δεκτό από τις εξής δημοσιογραφικές συνδικαλιστικές Ενώσεις μέλη της ΔΟΔ:

·       Από την Αγκόλα – SINDICATO DOS JORNALISTAS ANGOLAS

·       Από την Αϊτή – ASSOCIATIONS DES JOURNALISTES HA?TIENS (AJH)

·       Από την Ακτή Ελεφαντοστού – Union Nationale des Journalistes de C?te d’Ivoire

·       Από την Ακτή Ελεφαντοστού – Syndicat National des Professionnels de la Presse de C?te d’Ivoire (SYNAPPCI)

·       Από την Αυστραλία – MEDIA, ENTERTAINMENT AND ARTS ALLIANCE (MEAA)

·       Από το Αφγανιστάν – AFGHAN INDEPENDENT JOURNALISTS’ ASSOCIATION

·       Από το Βέλγιο – Association G?n?rale des Journalistes Professionnels de Belgique (AGJPB)Algemene Vereniging van Beroeps-journalisten in Belgi? (AVBB)

·       Από τη Βενεζουέλα – SINDICATO NACIONAL DE TRABAJADORES DE LA PRENSA

·       Από τη Βραζιλία – FEDERA??O NACIONAL DOS JORNALISTAS – FENAJ

·       Από τη Γαλλία- Union Syndicale des Journalistes – CFDT

·       Από τη Γαλλία – Syndicat National des Journalistes – SNJ

·       Από τη Γαλλία – Syndicat National des Journalistes – CGT

·       Από τη Γερμανία – Deutsche Journalistinnen und Journalisten Union (dju) in ver.di

·       Από τη Γκάνα – Ghana Journalists’ Association

·       Από τη Γουινέα – Association des Journalistes de Guin?e

·       Από τη Γουινέα Μπισάου – Syndicat des journalistes et techniciens de la Communication sociale (Sinjotecs)

·       Από τη Δανία – Danish Union of Journalists (DJ)

·       Από τη Δομινικανή Δημοκρατία – SINDICATO NACIONAL DE TRABAJADORES DE LA PRENSA

·       Από την Ελβετία – TRADE UNION OF MEDIA AND COMMUNICATIONS (SYNDICOM)

·       Από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα – JOURNALISTS ASSOCIATION – UNITED ARAB EMIRATES

·       Από το Ηνωμένο Βασίλειο και την Ιρλανδία – NATIONAL UNION OF JOURNALISTS U.K. & IRELAND

·       Από τις ΗΠΑ – NATIONAL WRITERS UNION – NWU

·       Από την Ιαπωνία – JAPAN FEDERATION OF COMMERCIAL BROADCAST WORKERS’ UNION (MINPOROREN)

·       Από την Ιαπωνία MEDIA FORUM JAPAN (NIPPORO)

·       Από την Ινδία – INDIAN JOURNALISTS’ UNION (IJU)

·       Από την Ινδία – NATIONAL UNION OF JOURNALIST INDIA (NUJ-I)

·       Από την Ινδονησία – ALLIANCE OF INDEPENDENT JOURNALISTS (AJI)

·       Από την Ιορδανία -JORDAN PRESS ASSOCIATION

·       Από το Ιράκ – IRAQI JOURNALISTS SYNDICATE (IJS)

·       Από το Ιράν – ASSOCIATION OF IRANIAN JOURNALISTS (AOIJ)

·       Από την Ισλανδία – Union of Icelandic Journalists

·       Από την Ισπανία – FEDERACION DE ASOCIACIONES DE LA PRENSA ESPANOLA (FAPE)

·       Από την Ισπανία – FEDERACION DE SINDICATOS DE PERIODISTAS (FeSP)

·       Από την Ισπανία- FEDERACION DE SERVICIOS A LA CIUDADANIA DE CC.OO (FSC-CC.OO)

·       Από την Ιταλία – FEDERAZIONE NAZIONALE DELLA STAMPA ITALIANA (FNSI)

·       Από τον Καναδά – COMMUNICATIONS WORKERS OF AMERICA-SYNDICAT DES COMMUNICATIONS D’AM?RIQUE (CWA-SCA)

·       Από τον Καναδά – UNIFOR

·       Από το Καμερούν – SYNDICAT NATIONAL DES JOURNALISTES DU CAMEROUN – SNJC

·       Από την Κένυα – KENYAN UNION OF JOURNALISTS (KUJ)

·       Από την Κολομβία – FEDERACI?N COLOMBIANA DE PERIODISTAS – FECOLPER

·       Από το Κονγκό – Syndicat National des Professionnels de la Presse

·       Από το Κονγκό Μπραζαβίλ – F?d?ration Syndicale des Travailleurs de la Communication (FESYTRAC)

·       Από το Κουβέιτ – KUWAIT JOURNALISTS’ ASSOCIATION

·       Από την Κύπρο – Ενωση Συντακτών Κύπρου (ΕΣΚ)

·       Από την Κύπρο –  Basin-Sen

·       Από το Λίβανο – SYNDICAT DES JOURNALISTES LIBANAIS

·       Από το Μάλι – Union Nationale des Journalistes du Mali (Unajom)

·       Από τη Μαλαισία -NATIONAL UNION OF JOURNALISTS (NUJM)

·       Από το Μαρόκο – Syndicat National de la Presse Marocaine (SNPM)

·       Από τη Μαυριτανία – Association des Journalistes de Mauritanie – AJM

·       Από τη Μαυριτανία – Syndicat des Journalistes Mauritaniens (SJM)

·       Από το Μαυροβούνιο – INDEPENDENT TRADE UNION OF JOURNALISTS OF MONTENEGRO

·       Από τη Μιανμάρ – MYANMAR JOURNALISTS ASSOCIATION

·       Από τη Μοζαμβίκη – National Journalists’ Union

·       Από τη Μογγολία – CONFEDERATION OF MONGOLIAN JOURNALISTS

·       Από το Μπαχρέιν – BAHRAIN JOURNALISTS’ ASSOCIATION

·       Από τη Μπουργκίνα Φάσο – ASSOCIATION DES JOURNALISTES DU BURKINA (AJB)

·       Από το Μπουρούντι – UNION BURUNDAISE DES JOURNALISTES

·       Από το Νεπάλ – FEDERATION OF NEPALESE JOURNALISTS (FNJ)

·       Από το Νεπάλ – NEPAL PRESS UNION

·       Από τη Νορβηγία – NORWEGIAN UNION OF JOURNALISTS

·       Από τη Νότιο Αφρική – Media Workers’ Association of South Africa (MWASA)

·       Από την Ολλανδία – NEDERLANDSE VERENIGING VAN JOURNALISTEN (NVJ)

·       Από το Ομάν – OMAN JOURNALISTS’ ASSOCIATION (OJA)

·       Από την Παλαιστίνη – PALESTINIAN JOURNALISTS’ SYNDICATE (PJS)

·       Από το Περού – ASOCIACI?N NACIONAL DE PERIODISTAS DEL PER?

·       Από τη Συρία – SYRIAN JOURNALISTS ASSOCIATION (SJA)

·       Από την Ονδούρα – TRABAJADORES DE LA INDUSTRIA DE LA PRENSA Y SIMILARES (SITINPRES)

·       Από την Ουγκάντα – UGANDA JOURNALISTS’ UNION (UJU)

·       Από την Ουκρανία – NATIONAL UNION OF JOURNALISTS OF UKRAINE (NUJU)

·       Από την Ουρουγουάη – ASOCIACI?N DE LA PRENSA URUGUAYA (APU)

·       Από την Πορτογαλία – SINDICATO DOS JORNALISTAS (RJ)

·       Από τη Ρουμανία – Federa?ia Cultur? ?i Mass-Media FAIR – MediaSind

·       Από τη Ρωσία – Russian Federation of Journalists (RFJ)

·       Από τη Ρουάντα – Rwanda Journalists’ Association – ARJ

·       Από το Σουδάν – Sudanese Journalists Union

·       Από τη Σαουδική Αραβία – Saudi Journalist Association (SJA)

·       Από τη Σερβία -JOURNALISTS’ ASSOCIATION OF SERBIA (JAS- UNS)

·       Από τη Σομαλία – National Union of Somali Journalists (NUSOJ)

·       Από τη Σουηδία – SVENSKA JOURNALISTF?RBUNDET

·       Από τη Σρι Λάνκα – SRI LANKA WORKING JOURNALISTS ASSOCIATION

·       Από τη Σρι Λάνκα – FREE MEDIA MOVEMENT

·       Από την Ταϊβάν – ASSOCIATION OF TAIWAN JOURNALISTS

·       Από την Ταϊλάνδη – NATIONAL UNION OF JOURNALISTS, THAILAND

·       Από το Τζιμπουτί – Syndicat de la Presse et de l’audio-visuel de Djibouti

·       Από το Τσαντ – UNION DES JOURNALISTES TCHADIENS – UJT

·       Από το Τιμόρ Λέστε  – TIMOR LESTE PRESS UNION (TLPU)

·       Από το Τόγκο – Union des journalistes ind?pendants du Togo (UJIT)

·       Από την Τουρκία – TURKIYE GAZETECILER SENDIKASI (TGS)

·       Από την Τυνησία – Syndicat National des Journalistes tunisiens (SNJT)

·       Από την Υεμένη – YEMENI JOURNALISTS’ SYNDICATE (YJS)

·       Από τις Φιλιππίνες – NATIONAL UNION OF JOURNALISTS OF THE PHILIPPINES

·       Από τη Φινλανδία – Union of Journalists in Finland

·       Από τη Χιλή –  FEDERACI?N NACIONAL DE TRABAJADORES DE LOS MEDIOS DE COMUNICACI?N SOCIAL DE CHILE – FENATRAMCO

Τα αποτελέσματα των εκλογών στην ΕΣΗΕΑ

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα της σταυροδοσίας των υποψηφίων μελών για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή της ΕΣΗΕΑ κατά τις αρχαιρεσίες της 12ης και 13ης Ιουνίου 2019.

Ψήφισαν: 2.951  Έγκυρα: 2.855   Άκυρα: 44       Λευκά: 52

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

1       ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ        702     Εκλέγεται

2       ΑΓΑΤΣΑ ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ)   349     Εκλέγεται

3       ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 218     Εκλέγεται

4       ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) 203     Εκλέγεται

5       ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ        201     Αναπλ.

6       ΣΤΕΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 149     Αναπλ.

7       ΧΑΣΑΠΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ   134     Αναπλ.

8       ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ   121     Αναπλ.

9       ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΑΓΙΑ        117     Αναπλ.

10      ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ       107     Αναπλ.

11      ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ       99

12      ΝΤΑΛΙΑΝΗ ΜΑΡΙΑ  99

13      ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΖΕΤΑ)  82

14      ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ      74

15      ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      71

16      ΦΡΙΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 64

17      ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ       61

18      ΒΛΑΧΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΝΙΝΑ)   60

19      ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ)    59

20      ΣΤΑΘΑΚΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑ        55

21      ΜΠΑΤΑΡΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ)       54

22      ΤΣΑΚΙΤΖΙΑΝ ΚΡΙΚΟΡ       54

23      ΤΣΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 53

24      ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ    50

25      ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        49

26      ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ  48

27      ΜΑΖΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 48

28      ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ  48

29      ΜΕΛΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 46

30      ΑΝΔΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 44

31      ΚΑΝΟΥΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ      44

32      ΜΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ  44

33      ΔΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ   42

34      ΡΑΛΛΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ)    42

35      ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ  42

36      ΠΑΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   40

37      ΣΦΑΕΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ)      40

38      ΚΑΠΠΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  39

39      ΛΑΖΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  39

40      ΠΑΓΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ        39

41      ΧΑΤΖΗ ΑΛΙΚΗ     39

42      ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ (ΘΑΛΕΙΑ)     38

43      ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ       38

44      ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ      37

45      ΓΙΑΜΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ  35

46      ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗ ΑΝΝΑ 35

47      ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΩ)  34

48      ΤΑΤΣΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 34

49      ΛΟΥΔΑΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ        33

50      ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   33

51      ΤΣΙΤΟΥΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  31

52      ΤΖΙΜΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ – ΛΙΛΗ   30

53      ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 29

54      ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ)       28

55      ΛΑΪΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 28

56      ΓΑΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ       27

57      ΚΟΥΦΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ       27

58      ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)     26

59      ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ        26

60      ΚΙΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 25

61      ΤΡΙΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ        25

62      ΡΟΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ     24

63      ΜΑΝΟΥΣΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   22

64      ΡΟΥΒΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ        22

65      ΒΑΣΙΛΟΥΝΗ ΕΥΓΕΝΙΚΟΥΛΑ   21

66      ΛΙΓΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ        20

67      ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ        20

68      ΠΛΙΑΓΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ)     20

69      ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ      20

70      ΤΣΙΜΠΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ      20

71      ΦΑΚΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ  20

72      ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ)    19

73      ΞΥΔΑ ΕΛΕΝΗ (ΡΟΜΙΝΑ)     19

74      ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     18

75      ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   18

76      ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ     18

77      ΜΑΚΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ   18

78      ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΑΡΗΣ  18

79      ΠΑΛΛΗ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΑΣΣΑ)   18

80      ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    18

81      ΚΑΡΑΜΙΝΤΖΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ    17

82      ΚΟΠΑΝΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ       17

83      ΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 16

84      ΣΤΑΪΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΠΟΛΥΡΗΝΑ)  15

85      ΓΚΑΒΕΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ      14

86      ΜΠΡΙΜΠΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     14

87      ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΑΜ        13

88      ΛΑΒΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ  12

89      ΜΠΑΘΡΕΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ        12

90      ΤΣΑΜΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ       10

91      ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ 9

92      ΠΟΡΦΥΡΗ ΜΑΡΙΑ   8

93      ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΘΩΜΑΣ 7

94      ΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ)         6

95      ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ        4

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1       ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ)    190     Εκλέγεται

2       ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   171     Αναπλ.

3       ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     157     Αναπλ.

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΙΙ. Συνδυασμός «ΝΕΑ ΕΣΗΕΑ»

1       ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ       264     Εκλέγεται

2       ΚΑΡΟΥΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ      217     Εκλέγεται

3       ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ       187     Αναπλ.

4       ΣΤΑΘΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΝΤΖΥ)       151     Αναπλ.

5       ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ      128     Αναπλ.

6       ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ       84

7       ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ)   82

8       ΜΑΣΤΡΑΝΤΩΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ        77

9       ΓΕΩΡΓΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  68

10      ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ)    66

11      ΠΑΓΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ  62

12      ΚΥΡΙΤΣΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ       61

13      ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ       53

14      ΤΕΖΑΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 53

15      ΤΡΑΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ (ΑΝΤΑ)    53

16      ΜΠΑΛΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΜΑΤΙΝΑ)        50

17      ΜΠΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 47

18      ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ (ΔΩΡΗΣ)        44

19      ΚΟΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 41

20      ΔΕΜΕΣΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     37

21      ΚΟΛΟΒΟΥ ΜΑΡΙΑ   37

22      ΣΕΡΕΠΙΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ      37

23      ΓΚΟΛΤΣΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ)      36

24      ΤΣΑΛΑ ΣΟΦΙΑ     34

25      ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΤΖΙΝΑ)        32

26      ΚΑΠΕΡΝΑΡΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ   32

27      ΤΖΙΦΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ)       32

28      ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ  31

29      ΛΑΓΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 29

30      ΣΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 28

31      ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ       28

32      ΜΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 27

33      ΧΑΡΙΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 26

34      ΦΙΛΙΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΝΕΤΗ       23

35      ΑΒΡΑΑΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     22

36      ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ       22

37      ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22

38      ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΑ)      22

39      ΤΖΙΒΕΛΕΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     22

40      ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     21

41      ΒΡΑΝΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  20

42      ΜΠΟΤΑ ΕΛΕΝΗ     20

43      ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      20

44      ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      20

45      ΤΖΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 20

46      ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     19

47      ΜΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ       18

48      ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    16

49      ΠΑΦΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ       16

50      ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ (ΑΛΚΗΣ)   13

51      ΠΡΟΥΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ       13

52      ΧΑΛΑΒΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ       13

53      ΜΠΟΥΤΖΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ      10

54      ΠΑΣΧΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ  10

55      ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ)   10

56      ΑΓΓΟΥΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ       9

57      ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ   9

58      ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΒΕΝΗ)    9

59      ΠΑΠΑΛΕΟΝΑΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΓΙΑ)     9

60      ΓΚΟΥΤΖΟΥΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ   8

61      ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ    7

62      ΚΟΚΙΟΥΣΗ ΕΛΕΝΗ  7

63      ΜΠΟΡΜΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ)        7

64      ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     5

65      ΠΙΚΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ        5

66      ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ   5

67      ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ   3

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1       ΡΟΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 150     Εκλέγεται

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

IIΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

1       ΚΑΠΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 250     Εκλέγεται

2       ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΜΑΧΗ   125     Εκλέγεται

3       ΑΓΓΕΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΗΣ)    120     Αναπλ.

4       ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 101     Αναπλ.

5       ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ         91      Αναπλ.

6       ΚΟΝΤΑΞΗ ΜΑΡΙΑ   79      Αναπλ.

7       ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ        76      Αναπλ.

8       ΚΟΥΚΛΟΥΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  75      Αναπλ.

9       ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΑΣΤΕΡΩ   72      Αναπλ.

10      ΑΡΓΕΙΤΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΛΑ     70      Αναπλ.

11      ΧΑΡΤΟΥΛΑΡΗ ΜΙΚΕΛΑ       70      Αναπλ.

12      ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ        67

13      ΜΕΛΙΓΓΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     66

14      ΣΟΥΡΜΕΛΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ      66

15      ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ   65

16      ΚΑΝΑΒΟΥΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ       60

17      ΚΟΥΝΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ  60

18      ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ        56

19      ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ     52

20      ΜΑΛΑΓΚΟΝΙΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ   51

21      ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  48

22      ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    47

23      ΤΕΡΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        44

24      ΚΑΠΟΓΛΗΣ ΝΙΚΟΣ  43

25      ΜΠΡΕΓΙΑΝΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ     43

26      ΠΑΣΑΛΙΔΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ    43

27      ΡΟΔΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 42

28      ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ)       41

29      ΖΕΡΒΑ ΕΥΤΥΧΙΑ (ΕΦΗ)     40

30      ΑΓΟΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ)     39

31      ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     38

32      ΛΥΡΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 37

33      ΠΑΓΙΩΤΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     37

34      ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  37

35      ΖΕΡΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  33

36      ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     33

37      ΠΙΜΠΛΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 32

38      ΖΗΛΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ        31

39      ΛΑΜΠΡΙΔΗ ΦΩΤΕΙΝΗ        31

40      ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ        28

41      ΚΑΪΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 27

42      ΚΟΚΟΣΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 26

43      ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ   25

44      ΤΑΦΛΑΜΠΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ)  24

45      ΦΩΤΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ        24

46      ΚΑΛΟΥΝΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ   23

47      ΔΑΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ    21

48      ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ    18

49      ΚΑΡΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  18

50      ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ    18

51      ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ   17

52      ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  14

53      ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ   14

54      ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ       13

55      ΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ  13

56      ΜΙΧΑΗΛΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ      6

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1       ΤΡΙΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        242       Εκλέγεται

2       ΚΛΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  104

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

1       ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ    121     Εκλέγεται

2       ΜΠΟΛΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ        75      Αναπλ.

3       ΡΑΜΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ       59

4       ΜΠΙΤΣΙΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ      55

5       ΤΣΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     48

6       ΜΟΥΣΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 44

7       ΠΕΤΡΑΚΟΥ ΕΡΙΦΥΛΗ        44

8       ΡΟΒΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ        43

9       ΣΚΙΝΤΣΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ        41

10      ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ   39

11      ΚΥΡΙΤΣΗ ΑΓΛΑΪΑ  39

12      ΛΕΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ  39

13      ΠΗΓΑΔΑΣ ΝΙΚΟΣ   38

14      ΒΕΡΓΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΑΝΔΡΙΑΝΑ (ΝΤΑΝΙ) 35

15      ΜΠΟΛΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ        34

16      ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 33

17      ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ     31

18      ΠΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 30

19      ΖΑΓΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ        28

20      ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ  27

21      ΣΑΚΑΡΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ       27

22      ΦΟΡΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ       27

23      ΚΑΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26

24      ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 26

25      ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    24

26      ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ    24

27      ΣΕΓΚΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ       24

28      ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ    23

29      ΜΑΪΛΗ ΕΛΕΝΗ     21

30      ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΚΑΣΤΗ  19

31      ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ   19

32      ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     17

33      ΠΑΣΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ     17

34      ΡΟΥΦΑΣ ΠΑΥΛΟΣ   17

35      ΤΣΟΥΡΜΠΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ    17

36      ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ       16

37      ΚΑΖΑΝΤΖΗ ΠΑΝΤΙΑ 16

38      ΜΑΝΤΑΛΟΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ      15

39      ΝΙΕΡΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 14

40      ΜΕΖΙΝΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ        12

41      ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ  9

42      ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ     8

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

         V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ»

1       ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    161     Εκλέγεται

2       ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ     68

3       ΣΤΑΜΟΥ ΜΙΧΑΗΛ   36

4       ΔΙΑΝΑ ΑΝΝΑ      32

5       ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ   31

6       ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ    31

7       ΚΟΚΟΡΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ      25

8       ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ   24

9       ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ    22

10      ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΕΒΑΣΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) 22

11      ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ        21

12      ΠΙΤΣΙΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 18

13      ΑΓΓΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 16

14      ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     16

15      ΑΡΤΕΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ       15

16      ΚΟΜΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ        15

17      ΚΟΧΛΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     15

18      ΚΑΔΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ   14

19      ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ    13

20      ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ        12

21      ΚΟΝΤΟΚΟΛΙΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ    10

22      ΛΟΥΜΠΡΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    9

23      ΜΗΧΙΩΤΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ       9

24      ΠΑΝΩΡΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     9

25      ΠΟΛΥΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 9

26      ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ        8

27      ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  8

28      ΤΥΛΟΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    8

29      ΠΑΠΑΧΑΤΖΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ     6

30      ΔΑΒΑΡΙΑ ΑΘΗΝΑ   4

31      ΑΣΣΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (ΑΡΗΣ)  3

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1       ΜΠΕΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 103

2       ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ     60

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

         VI. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ»

1       ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 135     Εκλέγεται

2       ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) 97      Αναπλ.

3       ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ)       95      Αναπλ.

4       ΛΙΤΣΗΣ ΜΩΥΣΗΣ   53

5       ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΝΑΣΟΣ  48

6       ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     47

7       ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 43

8       ΕΛΑΦΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 43

9       ΡΑΠΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     43

10      ΛΙΒΙΤΣΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ    39

11      ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ       34

12      ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ (ΜΑΚΗΣ)       33

13      ΤΣΩΛΗ ΜΑΡΙΑ     33

14      ΧΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     23

15      ΠΛΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ  21

16      ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ 19

17      ΔΡΙΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ       18

18      ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ  18

19      ΖΩΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 17

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

VΙΙ. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

1       ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΝΑ)     109

2       ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ      40

3       ΣΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ       40

4       ΚΟΛΟΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ  38

5       ΣΧΙΝΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ  32

6       ΧΟΪΔΑ ΣΤΕΛΛΑ    32

7       ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 30

8       ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     30

9       ΚΑΤΟΥΦΑ ΕΥΓΕΝΙΑ 29

10      ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ    29

11      ΜΠΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    24

12      ΚΑΛΛΙΔΩΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ     22

13      ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   22

14      ΜΟΣΙΑΛΟΣ (ΞΑΝΘΑΚΗΣ) ΧΡΗΣΤΟΣ     20

15      ΝΙΑΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ   20

16      ΝΤΕΛΙΔΑΚΗ ΕΥΑ   20

17      ΖΑΧΙΩΤΗ ΓΙΟΥΛΑ  19

18      ΚΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ   19

19      ΚΟΣΙΝΑ ΑΛΕΞΙΑ   18

20      ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  18

21      ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΝΑ   18

22      ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     16

23      ΖΑΦΕΙΡΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ  15

24      ΤΕΝΤΗ ΑΝΝΑ      15

25      ΒΑΡΙΚΟΣ ΘΟΔΩΡΟΣ 14

26      ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΤΙΑΣ      13

27      ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ        13

28      ΣΥΡΙΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ        13

29      ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    12

30      ΚΟΤΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  12

31      ΚΩΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  12

32      ΣΟΥΛΑΚΗ ΓΙΑΝΝΑ  12

33      ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ    11

34      ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ     11

35      ΞΕΝΙΚΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ       11

36      ΚΑΒΟΥΡΙΑΡΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ     10

37      ΔΕΒΕΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ     9

38      ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ    9

39      ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     8

40      ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ      8

41      ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ   8

42      ΚΑΝΤΑΣ ΧΑΡΗΣ    8

43      ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ   8

44      ΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ  8

45      ΣΒΩΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ   8

46      ΚΟΛΟΜΒΑΤΣΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ  7

47      ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ    6

48      ΣΠΑΝΑΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      6

49      ΝΤΟΡΤΕΛ-ΠΟΥΛΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ   5

50      ΓΙΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ        4

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή ΣΥΝΟΛΟ

1       ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 64

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

         VIII. Συνδυασμός « ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ»

1       ΚΟΡΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   112

2       ΚΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 33

3       ΞΥΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ)    29

4       ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΟΥ ΑΓΑΘΗ       26

5       ΜΥΛΩΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ       25

6       ΠΕΤΟΥΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ     20

7       ΚΟΥΖΗΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ)     19

8       ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)        18

9       ΔΑΦΝΗ ΝΑΤΑΛΙΑ   17

10      ΛΑΛΙΩΤΙΤΗ ΣΟΦΙΑ 17

11      ΓΡΑΒΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ       16

12      ΖΑΡΚΑΔΑ ΜΑΡΙΑ   14

13      ΖΟΥΓΡΑ ΑΓΓΕΛΑ   14

14      ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     14

15      ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ       14

16      ΝΤΡΑΛΛΟΣ ΗΛΙΑΣ  14

17      ΜΠΑΝΑΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    13

18      ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     13

19      ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΙΟΥΣΤΙΝΗ      13

20      ΑΡΜΑΟΥ ΡΑΜΠΕΛΛΑ 12

21      ΛΟΥΖΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΝΙΑ)    12

22      ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    11

23      ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ    10

24      ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ (ΑΡΓΥΡΗΣ)    10

25      ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ    10

26      ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ)   9

27      ΛΑΛΛΑ ΣΟΦΙΑ     9

28      ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΜΑΡΙΟΣ   9

29      ΚΑΤΣΕΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ        8

30      ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  8

31      ΓΑΛΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ        7

32      ΠΛΟΣΚΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 7

33      ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ)     6

34      ΔΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6

35      ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ        6

36      ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΩ      6

37      ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 5

38      ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ   4

39      ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ)        4

40      ΓΚΑΖΓΚΑΖΗΣ – ΠΑΠΠΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ   3

41      ΠΑΠΑΖΑΧΟΥ ΖΩΗ   3

ΕΣΗΕΑ: Οι έδρες των παρατάξεων

Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα των εκλογών της 12ης και 13ης Ιουνίου 2019 για τo Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.

Ψήφισαν:    2.951                    Έγκυρα:     2.855           Άκυρα:        44                            Λευκά:        52                               Εκλογικό μέτρο: 260

Έλαβαν:

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» Ψήφους: 955        Έδρες:  4

ΙI. Συνδυασμός «ΝΕΑ ΕΣΗΕΑ» Ψήφους: 502        Έδρες:  2

ΙIΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ» Ψήφους: 469        Έδρες:  2

ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» Ψήφους: 242        Έδρες:  1

V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ» Ψήφους: 190        Έδρες: 1 

 VI. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ» Ψήφους: 190        Έδρες: 1 

VII. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» Ψήφους: 160        Έδρες: 0

VIII. Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ» Ψήφους: 147        Έδρες: 0

Τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη!

 

 

-Ομόφωνα το ΕΣΡ έκανε δεκτή την αίτηση της ‘Αλτερ Εγκο ΜΜΕ για την χορήγηση άδειας εθνικής εμβέλειας γενικής στόχευσης. Απομένει το διάστημα των 15 ημερών κατά το οποίο μπορούν να υποβληθούν ενστάσεις  από τυχόν ενδιαφερόμενους για την απόφαση του ΕΣΡ και η πληρωμή της πρώτης δόσης των 3,5 εκατ. ευρώ για να ξεκινήσει να μεταδίδει και επίγειο σήμα σε όλη τη χώρα...



-Το πρωί του Σαββάτου, ο πρόεδρος της ΝΔ Κυριάκος Μητσοτάκης θα είναι προσκεκλημένος του Γιώργου Αυτιά στην τηλεόραση του ΣΚΑΪ...

- Ο Διευθύνων Σύμβουλος του OPEN κ. Τζώνης Καλημέρης αποχώρησε από τη διοίκηση του τηλεοπτικού σταθμού για προσωπικούς και επαγγελματικούς λόγους. Πολύ πιθανό να έχει συζητήσεις με το  ONE για μελλοντική συνεργασία...

-Κοινή ραδιοφωνική πολιτική για Αθήνα, Πειραιά, Θεσσαλονίκη!   Η Ένωση Δημοτικών Ραδιοτηλεοπτικών ΜΜΕ Ελλάδας είναι πλέον γεγονός, μετά την έγκριση του καταστατικού από τις τρεις δημοτικές εταιρείες ραδιοφώνου λίγο πριν τις αυτοδιοικητικές εκλογές...

-“Αποχαιρετάει” τον  Alpha και η Γιάννα Παπαδάκου, η οποία δεν θα συνεχίσει τη συνεργασία της με τον τηλεοπτικό σταθμό...


-Πάντως, η εκπομπή της το Σάββατο τα μεσάνυχτα θα προβληθεί κανονικά και θα έχει σαν θέμα τον "μακελάρη" της Κύπρου...


-Ο Β. Μπακόπουλος θα κάνει την περιγραφή στην αναμέτρηση Βραζιλία-Βολιβία πιυ ανοίγει τον χωρό του Copa America...


-Καλό βράδυ και εις αύριο τα σπουδαία!

Κ. Στουρνάρας

kostourn@yahoo.com

olymbic idea