ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).

18 June, 2022 - 01:57

Categories: 

Αποκλεισμός για την Εθνική Νεανίδων

Εκτός προημιτελικής φάσης του 2ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος μπιτς χάντμπολ Εφήβων- Νεανίδων 2022, έμεινε η Εθνική Νεανίδων, μετά την ήττα της με 2-0 (22-18, 25-18) από τη Γαλλία στο τελευταίο παιχνίδι της Β’ φάσης και θα αγωνιστεί για τις θέσεις 9-16.

 

Για τις θέσεις 9-16 θα παλέψει και η Εθνική Εφήβων στη συνέχεια του Παγκοσμίου πρωταθλήματος, στις εγκαταστάσεις του Karteros Beach Sports Center. Στην τρίτη και τελευταία αγωνιστική της κύριας φάσης, η Ελλάδα αντιμετώπισε την Αργεντινή όπου γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ.

 

ΓΑΛΛΙΑ- ΕΛΛΑΔΑ 2-0 (22-18, 25-18)

 

ΓΑΛΛΙΑ (Σερβιέ): Μπλες, Γκιρασί, Ντουρί 12, Κολινό, Αλμέιδα 3, Εστασί 2, Γιοσπέ 2, Βιονιέ 16, Ατεμίτσι, Mισό 14

 

ΕΛΛΑΔΑ (Χαραλαμπίδης- Παπαβασιλείου): Παπακώστα, Σπιρολλάρη, Πατσάνη 4, Μανδαμανιώτη, Κουκμίση 18, Μαλλέ 4, Κούρτη, Μυλωνά, Καπρινιώτη 4, Σούσκα 2.

 

Διαιτητές: Μπαρμπόσα- Λέμος (Πορτογαλία), Αποκλεισμοί: 0/0

 

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 0-2 (6-16-12-19)

 

ΕΛΛΑΣ (Καραγκιοζόπουλος): Χήνος, Κολεζάκης, Μπατής 6, Σιαράβας 2, Πουγατσιάς 2, Μαρίνος, Παπαδόπουλος 4, Μαρκατάτος, Τουλκερίδης 2, Κυριακίδης 2.

 

Αργεντινή Ντέλφα 6, Ντόλτσε 2, Φουρ, Μάουχ 4, Γκουιγιαμόν, Ρόζιτσνερ 12, Γκόργκο 2, Ζόκο 4, Γκουλ 1, Μπρουνέτα 4.

 

Διαιτητές: Φανάκ-Ντάρε, Αποβολές: 0-0

 

Στο πλευρό της Εθνικής ο ΟΦΗ

 

Στο πλευρό της Εθνικής Νεανίδων στο κρίσιμο, άλλα άτυχο, ματς με την Γαλλία (ήττα με 2-0) για την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στάθηκε το τμήμα υδατοσφαίρισης του ΟΦΗ (Άνδρες, γυναίκες, τμήματα υποδομής).

 

Σύσσωμο το τμήμα της Κρητικής ομάδας έδωσε το παρών στο Karteros Beach Sports Center γνωρίζοντας από κοντά το άθλημα του μπιτς χάντμπολ. Μάλιστα οι αθλητές και αθλήτριες της υδατοσφαίρισης είχαν την ευκαιρία μετά τον αγώνα που παρακολούθησαν, να πάρουν μία... γεύση, αγωνιζόμενοι οι ίδιοι.

 

Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στον στίβο των παράλληλων δράσεων των νέων εγκαταστάσεων, συμμετείχε και ο υφυπουργός Αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης, που επίσης είδε νωρίτερα από κοντά την προσπάθεια των Ελληνίδων κόντρα στην «τρικολόρ».

 

Β’ φάση

 

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων

 

Γκρουπ 1

 

1. Κροατία 8 (8-4)

2. Ιράν 6 (7-4)

3. Γαλλία 6 (6-6)

4. Βραζιλία 4 (5-7)

 

--------------------

5. Σουηδία 4 (6-6)

6. Κατάρ 2 (3-8)

 

Αποτελέσματα

Σουηδία - Γαλλία 1-2 (20-13, 20-24,8-9)

Ιράν - Βραζιλία 2-0 (18-14, 18-14)

Κατάρ-Κροατία 1-2 (16-22, 18-12, 4-7

 

Γκρουπ 2

1. Ισπανία 8 (9-4)

2. Γερμανία 8 (9-4)

3. Αργεντινή 6 (6-5)

4. Ουκρανία 4 (6-6)

 

--------------------------

5. Ιορδανία 4 (5-8)

6. Ελλάδα 0 (2-10)

 

Αποτελέσματα

Ελλάδα - Αργεντινή 0-2 (6-16, 12-19)

Ισπανία -Ουκρανία 2-1 (21-22,20-18, 8-4)

Ιορδανία-Γερμανία 1-2 (22-21, 11-20, 12-13)

 

Γκρουπ 3

1. Τσεχία 6 (6-0)

2. Ουρουγουάη 4 (4-2)

3. Τόγκο 0 (0-4)

4. ΗΠΑ 0 (0-4)

 

Αποτελέσματα

ΗΠΑ - Τόγκο 2-0 (23-16, 18-8)

Τσεχία - Ουρουγουάη 2-0 (26-21, 19-14)

 

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων

Γκρουπ 1

1. Ουγγαρία 10 (10-2)

1. Ισπανία 8 (9-2)

3. Βραζιλία 6 (7-6)

4. Πολωνία 4(5-7)

 

--------------------

5. Ταϊλάνδη 2 (2-9)

6. Ουκρανία 0 (3-10)

 

Αποτελέσματα

Ουγγαρία - Ισπανία 2-1 (20-22, 23-19, 5-4)

Πολωνία - Ουκρανία 2-1 (17-16, 14-21, 6-5)

Ταϊλάνδη - Βραζιλία 0-2 (10-25, 13-16)

 

Γκρουπ 2

1. Γερμανία 8 (9-2)

2. Ολλανδία 8 (8-2)

3. Αργεντινή 8 (8-4)

4. Γαλλία 4(5-4)

 

----------------------

5. Ελλάδα 2 (2-8)

6. Πουέρτο Ρίκο 0 (0-8)

 

Αποτελέσματα

Αργεντινή- Ολλανδία 0-2 (18-25, 24-29)

Γαλλία - Ελλάδα 2-0 (22-18, 25-18)

Γερμανία - Πουέρτο Ρίκο 2-0 (24-15, 28-13)

 

Γκρουπ 3

1. Ρουμανία 6 (6-1)

2. Ουρουγουάη 4 (5-2)

3. Χονγκ Κονγκ 2 (2-4)

4. Ινδία 0 (0-6)

 

Αποτελέσματα

Ουρουγουάη - Ινδία 2-0 (20-9, 20-9)

Ρουμανία - Χονγκ Κονγκ 2-0 (23-9, 27-5)

 

Το αυριανό πρόγραμμα

 

M49 09:30 Κεντρικό Προημιτελικός Κροατία-Ουκρανία

 

M52 09:30 2 Προημιτελικός Γαλλία-Γερμανία

 

W53 09:30 3 Θέσεις 9-16 Ελλάδα-Ινδία

 

W49 10:20 Κεντρικό Ουγγαρία-Γαλλία

 

W56 10:20 2 Θέσεις 9-16 Πουέρτο Ρίκο-Ρουμανία

 

M53 10:20 3 Θέσεις 9-16 Σουηδία-Τόγκο

 

M50 11:10 Κεντρικό Βραζιλία-Ισπανία

 

M56 11:10 2 Θέσεις 9-16 Ελλάδα-Τσεχία

 

W52 11:10 3 Προημιτελικός Βραζιλία-Ολλανδία

 

M51 12:00 Κεντρικό Ιράν-Αργεντινή

 

M54 12:00 2 Θέσεις 9-16 Ιορδανία-ΗΠΑ

 

M55 12:00 3 Θέσεις 9-16 Κατάρ-Ουρουγουάη

 

W50 12:50 Κεντρικό Πολωνία-Γερμανία

 

W51 12:50 2 Προημιτελικός Ισπανία-Αργεντινή

 

M59 15:10 Κεντρικό Θέσεις 5-8 Ηττημένοι M49 - M 52

 

W54 15:10 2 Θέσεις 9-16 Ταϊλάνδη-Χονγκ Κονγκ

 

W55 15:10 3 Θέσεις 9-16 Ουκρανία- Ουρουγουάη

 

W59 16:00 Κεντρικό Θέσεις 5-8 Ηττημένοι W49 - W 52

 

W61 16:00 2 Θέσεις 9-12 Νικητές W 53 - W 56

 

W63 16:00 3 Θέσεις 13-16 Ηττημένοι W 53 - W 56

 

M60 16:50 Κεντρικό Θέσεις 5-8 Ηττημένοι M 50 - M 51

 

M61 16:50 2 Θέσεις 9-12 Νικητές M53 - M 56

 

M63 16:50 3 Θέσεις 13-16 Ηττημένοι M53 - M 56

 

W60 17:40 Κεντρικό Θέσεις 5-8 Ηττημένοι W 50 - W 51

 

M57 18:30 Κεντρικό Ημιτελικός Νικητές M49 - M 52

 

M62 18:30 2 Θέσεις 9-12 Νικητές M54 - M 55

 

M64 18:30 3 Θέσεις 13-16 Ηττημένοι M 54 - M 55

 

W57 19:20 Κεντρικό Ημιτελικός Νικητές W49 - W 52

 

W64 19:20 2 Θέσεις 13-16 Ηττημένοι W 54 - W 55

 

W62 19:20 3 Θέσεις 9-12 Νικητές W 54 - W 55

 

M58 20:10 Κεντρικό Ημιτελικός Νικητές M 50 - M 51

 

W58 21:00 Κεντρικό Ημιτελικός Νικητές W 50 - W 51

πηγή amna.gr