ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

25 January, 2020 - 23:00

Categories: 

Δύσκολες νίκες για τους πρωτοπόρους

Στους σημερινούς αγώνες για την 16η αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 

 

Κόροιβος Αμαλιάδας-Ανατόλια 67-68

Παγκράτι-Καρδίτσα 70-66

Ψυχικό-Αγρίνιο 77-72

Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 83-87

Χαρίλαος Τρικούπης-Ελευθερούπολη 83-82

Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πάτρας 82-80 (64-64, 71-71)

Οίαξ Ναυπλίου-Αμύντας 74-57

 

Κυριακή 26 Ιανουαρίου 

Τρίτων-Ολυμπιακός 20:00

 

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις: 

 

Κόροιβος Αμαλιάδας-Ανατόλια 67-68

Διαιτητές: Τσαρούχα-Τσάτσης-Σκαλτσής (Κωστής)

Δεκάλεπτα: 19-15, 35-36, 47-53, 67-68

Κόροιβος Αμ. (Κεραμιδάς): Μάινς, Χουχούμης 9 (1), Δημητρακόπουλος, Σαράλιγια 10 (3), Χρυσόπουλος 6 (2), Χατζηδάκης 11, Σιγκούνας 17 (1), Αθανασούλας 10 (2), Μπεκρής, Τάταρης 4. 

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γερομιχαλός 20 (3), Γκατζιάς 3 (1), Παπαδόπουλος, Γαλανίδης 2, Καραποστόλου 8, Ασημακόπουλος 9 (1), Καραγιαννίδης, Μπρόζος 11, Πιλκούδης 13, Νώτης 2. 

 

Παγκράτι-Καρδίτσα 70-66

Διαιτητές: Μαλαμάς-Κοντίλης-Κώτσου (Δούκας)

Δεκάλεπτα: 16-16, 34-24, 52-48, 70-66

Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 16 (3), Ξύδης 7 (2), Μίχαλος 5 (1), Ντιαλό 2, Καραμαλέγκος 10 (2), Δερμιτζάκης 7 (1), Ντράσκοβιτς 8 (1), Δελίδης 5 (1), Μουστόπουλος 8, Μιχαλούτσος 2.

Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 2, Γράβας 15, Μπιλλής 3, Παππάς, Κακλαμάνος 10, Παπαδόπουλος 4, Ερμείδης 15 (2), Θέος 1 (2), Καλλές 6, Νάκης. 

 

Ψυχικό-Αγρίνιο 77-72

Διαιτητές: Παντελίδης-Νάστος-Χριστινάκης (Άκελ)

Δεκάλεπτα: 21-14,32-36, 51-49, 77-72

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 6, Παναγιωταράς, Παπανικολάου 16 (1), Μάντζαρης 10 (1), Μιλεντίγεβιτς 20 (3), Θεοδώρου 5 (1), Μαστόρος 3, Ρουμελιώτης, Φρέιτας 17 (5). 

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Καμάρας 4 (1), Μπερέρης 7 (1), Μιχάλογλου 3, Χατζηνικόλας 4 (1), Φραντσέσκι 16 (1), Γκρέκας 12 (1), Γιαννακίδης 7, Κασιούμης, Σταματογιάννης 8, Ψαράς 11 (3).

 

Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 83-87

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Ζακεστίδης-Καλογερόπουλος Φ. (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα: 26-21, 40-44, 64-63, 83-87

Δάφνη Δ. (Κωνσταντινίδης): Τοπάλι 9 (1), Σταυρακούκας 2, Κουφόπουλος 7 (1), Δομπρογιάννης 7 (1), Αγγέλου 24 (2), Καννάς, Φιλιππάκος 8, Γκάτζο 3 (1), Μπάλος, Αρνόκουρος 2, Κανονίδης 19 (4), Κουρτίδης 2. 

Διαγόρας Δρ. (Χούμπαυλης): Αγγελόπουλος, Κουκάς 13 (2), Καράμπουλας 19 (1), Πετροδημόπουλος 16 (4), Λιακόπουλος 11 (1), Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς 2, Βλάχος, Μαχαίρας 17, Γκιουζέλης 6 (1). 

 

Χαρίλαος Τρικούπης-Ελευθερούπολη 83-82

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Παπανικολάου (Πατσαντζόπουλος)

Δεκάλεπτα: 27-19, 46-39,61-67, 83-82

Χ. Τρικούπης (Καλαμπάκος): Παπαδιονυσίου 4, Αντωνάκης 10 (2), Ναούμης 11 (3), Σαχπατζίδης 6, Ράπτης 10, Μαργέλης, Γκάτζιος 2, Βασιλόπουλος 25 (5), Σκουλίδας 15 (3). 

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Μαραβέγιας, Μανοΐλοβιτς 9, Γοργόνης 3, Τσούτσος, Μοτσενίγος 9 (1), Καραγιώργος, Σταμπουλής 12, Καμπουρίδης 16 (1), Μπένας 15 (1), Δεληγεώργης 18 (4). 

 

Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πάτρας 82-80

Διαιτητές: Σταματόπουλος-Λόρτος-Δόλγυρας (Παπαπέτρου)

Δεκάλεπτα: 11-8, 35-27, 47-45, 64-64, (α’ πρτ.) 71-71, (β’ παρ.) 82-80

Φίλιππος Β. (Γκίμας): Τσούκας 13 (3), Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 2, Ελευθεριάδης 19 (1), Κοθράς 16 (1), Παραπούρας 12 (3), Φιλιππόπουλος 2, Ντρεκάλοβιτς 18 (1).

Απόλλων Π. (Κοτσίρης): Τσιακμάς 6 (1), Νιφόρας 15 (3), Κούτρας, Κάδρας 10, Τσάμης 23 (5), Ζούμπος 1, Μπαζίνας 2, Τζακόπουλος 14 (3), Εζόμο 7, Κουκουλάς 2.

 

Οίαξ Ναυπλίου-Αμύντας 74-57

Διαιτητές: Καρπάνος-Καρακάσης-Μαρινάκης (Μαυραντζάς)

Δεκάλεπτα: 21-13, 34-28, 51-44, 74-57

Οίαξ Ν. (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 12 (3), Ραζής, Κουμπούρας 17 (1), Παπαντωνίου 2, Τζόρτζεβιτς 15, Μιχόπουλος 3 (1), Ευστρατίου, Καλλινικίδης 3, Σκορδάς, Μακρής 5 (1), Ζώρζος 12, Ψημίτης 5 (1). 

Αμύντας (Ζαβός): Κάπρης 1, Βαρδιάνος 12 (1), Κερασοβίτης 3 (1), Κουκουνιάς 2, Κομποδιέτας 6, Γκαβανόπουλος 15 (3), Χάλαρης 8, Κωνσταντακόπουλος 10. 

 

Βαθμολογία 

1. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (16-0)

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 29 (13-3)

3. Απόλλων Πάτρας 26 (10-6)

4. Ψυχικό 26 (10-6)

5. Καρδίτσα 25 (9-7)

6. Ελευθερούπολη 24 (8-8)

7. Οίαξ Ναυπλίου 23 (7-9)

8. Δάφνη Δαφνίου 23 (7-9)

9. Ανατόλια 22 (6-10)

10. Κόροιβος Αμαλιάδας 22 (6-10)

11. Αγρίνιο 22 (6-10)

12. Φίλιππος Βέροιας 22 (6-10)

13. Ολυμπιακός 20 (11-4)

14. Παγκράτι 20 (4-12)

15. Αμύντας 20 (4-12)

16. Τρίτων 19 (4-11)

 

Επόμενη αγωνιστική (17η,1/2)

Ανατόλια-Παγκράτι

Καρδίτσα-Ψυχικό 

Αγρίνιο-Δάφνη Δαφνίου 

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτων 

Ολυμπιακός-Χαρίλαος Τρικούπης 

Ελευθερούπολη-Φίλιππος Βέροιας 

Απόλλων Πάτρας-Οίαξ Ναυπλίου 

Αμύντας-Κόροιβος Αμαλιάδας

olymbic idea