ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).

14 February, 2021 - 02:01

Οι 76 αθλητές/ριες του προγράμματος Υποτροφιών Ολυμπιακής προετοιμασίας

Η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή ενώνει τις δυνάμεις της με το Ίδρυμα Α. Γ. Λεβέντη και το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση και για πρώτη φορά συμμετέχει στο Πρόγραμμα Υποτροφιών Ολυμπιακής προετοιμασίας του Ιδρύματος Α. Γ. Λεβέντη, στηρίζοντας εμπράκτως τους αθλητές και τις αθλήτριες στην προετοιμασία τους για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

 

Η απόφαση της ΕΟΕ να συμμετέχει στο Πρόγραμμα Υποτροφιών Ολυμπιακής προετοιμασίας του Ιδρύματος Α. Γ. Λεβέντη - πέρα από την οικονομική ενίσχυση που προσφέρει εδώ και καιρό στα μέλη της Προολυμπιακής ομάδας - ελήφθη προκειμένου να στηριχθούν περισσότεροι αθλητές από όλες τις Ομοσπονδίες Ολυμπιακών Αθλημάτων της χώρας, που παρά τις δύσκολες συνθήκες που επικρατούν λόγω της πανδημίας, προπονούνται σκληρά όλο το διάστημα αυτό, για να προκριθούν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο και να διακριθούν με τα εθνικά χρώματα.

 

Το Πρόγραμμα Υποτροφιών Ολυμπιακής προετοιμασίας του Ιδρύματος Α. Γ. Λεβέντη στηρίζει από το 1999 την προσπάθεια αθλητών και αθλητριών για το Ολυμπιακό όνειρο και εκτός από την ΕΟΕ, ενισχύεται φέτος - για πέμπτη συναπτή χρονιά - και από το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση, με στόχο την προαγωγή των αξιών του Ολυμπισμού και της αριστείας στον τόπο μας.

 

Με την συμμετοχή και των τριών φορέων - του Ιδρύματος Α. Γ. Λεβέντη, του Κοινωφελούς Ιδρύματος Ιωάννη Σ. Λάτση και της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, απονέμονται 68 υποτροφίες, και βραβεύονται συνολικά 76 αθλητές, που εκπροσωπούν τις 28 ομοσπονδίες.

 

 

1     Αναστασάκης Μιχάλης      ΣΤΙΒΟΣ-ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

2     Αναγνωστοπούλου Χρυσούλα ΣΤΙΒΟΣ-ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

3     Παπαμιχαήλ Αλέξανδρος     ΣΤΙΒΟΣ-ΒΑΔΗΝ 

4     Γκούσιν Τατιάνα ΣΤΙΒΟΣ - ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ

5     Δουβαλίδης-Ρικς  Κωνσταντίνος ΣΤΙΒΟΣ - 110μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

6     Τεντόγλου Μιλτιάδης ΣΤΙΒΟΣ - ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ

7     Ντραγκομίροβα Αναστασία    ΣΤΙΒΟΣ-ΕΠΤΑΘΛΟ

8     Φραντζεσκάκης Χρήστος     ΣΤΙΒΟΣ-ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

9     Καρύδη Σπυριδούλα     ΣΤΙΒΟΣ - ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

10 Πόλακ Ελένη-Κλαούντια ΣΤΙΒΟΣ - ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

11 Τσινοπούλου Παναγιώτα ΣΤΙΒΟΣ-ΒΑΔΗΝ

12 Χατζηλιάδου Ελένη     ΚΑΡΑΤΕ

13 Τζάνος Μιχαήλ-Γεώργιος ΚΑΡΑΤΕ

14 Ξένος Στέφανος-Χρήστος ΚΑΡΑΤΕ

15 Τελτσίδου Λίζα ΤΖΟΥΝΤΟ

16 Ντανατσίδης Αλέξης ΤΖΟΥΝΤΟ

17 Πίτα Νίκη    ΠΥΓΜΑΧΙΑ

18 Τσανικίδης Αλέξανδρος ΠΥΓΜΑΧΙΑ

19 Πιλίδης Γιώργος ΠΑΛΗ

20 Πρεβολαράκη Μαρία ΠΑΛΗ

21 Δολάπτσης Νικόλαος ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

22 Φράγκου Πασχάλης    ΤΡΙΑΘΛΟ

23 Δραζίνος Δημήτριος ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ

24 Μιτάκης Ιωάννης ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

25 Παπαδημητρίου Δημήτριος    ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

26 Δίβαρη Αικατερίνη ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

27 Καραχάλιου Βασιλεία ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

28 Προβελέγγιου Αμαλία ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

29 Καριόλου Ανδρέας ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

30 Μακρή Μαριλένα ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

31 Μάτσας Χρήστος ΚΑΝΟΕ - ΚΑΓΙΑΚ

32 Γκουντούρα Δώρα ΞΙΦΑΣΚΙΑ

33 Ηλίας Περικλής ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

34 Βολικάκης Χρήστος     ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

35 Τζωρτζάκης Πολυχρόνης ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

36 Παπαστάμος Απόστολος    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

37 Γκολομέεβ Κριστιάν ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

38 Χρήστου Απόστολος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

39 Νέγρης Δημήτριος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

40 Ντουντουνάκη Άννα     ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

41 Κυνηγάκης Αθανάσιος - Χαράλαμπος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

42 Δράκου Θεοδώρα ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

43 Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

44 Βαζαίος Ανδρέας ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

45 Παπάζογλου Εβελίνα &  Πλατανιώτη Ευαγγελία    ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

46 Μολβαλής Νικόλαος & Τσιρίκος Αθανάσιος    ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

47 Μπουλίος Μιχαήλ-Μάριος & Τσιώλης Γεώργιος ΑΝΤΙΠΤΕΡΙΣΗ

48 Αφράτη Αργυρώ ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

49 Ηλιόπουλος Νίκος ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

50 Κελαϊδίτη Ελένη ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

51 Κυρίδου Αννέτα ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

52 Ντούσκος Στέφανος ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

53 Καλανδαρίδης Ιωάννης & Μπουκουβάλας Ζήσης ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

54 Παλαιοπάνος Αθανάσιος & Παλαιοπάνος Λεωνίδας ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

55 Αναστασιάδου Ευαγγελία & Φίτσιου Ζωή ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

56 Μπούρμπου Χριστίνα & Κυρίδου Μαρία ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

57 Μίτας Ευθύμιος ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

58 Μαυρομμάτης Νικόλαος ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

59 Κουμπάκης Βασίλειος ΓΚΟΛΦ

60 Ιωαννίδου Χρυσούλα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

61 Λάκη Μιχαέλα ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

62 Γκαϊντατζή Λεμονιά ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

63 Μπεντέλη Κωνσταντίνα ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

64 Ιακωβίδης Θεόδωρος ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

65 Πιπιλιαρίδου Μαρία ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

66 Τουλούπης Αγγελος ΙΠΠΑΣΙΑ

67 Βαλσαμίδης Ματθαίος &  Λιούνη Αθανασία ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΡΡΙΧΙΣΗ

68 Γκιννής Αλέξανδρος-Ιωάννης ΛΠΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ 

πηγή amna.gr

olymbic idea