ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

18 September, 2020 - 00:37

Categories: 

Ο Ζέκα απέκλεισε τον Ανέστη, τα χρειάστηκε η Τότεναμ!

Με τον Κάρλος Ζέκα βασικό και τον Μάριο Οικονόμου στον πάγκο η Κοπεγχάγη προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Europa League, καθώς  επιβλήθηκε στο «Ούλεβι» με 2-1 της Γκέτεμποργκ, την εστία της οποίας υπερασπίστηκε ο Γιάννης Ανέστης. 

 

Η ποιότητα της Τότεναμ απέτρεψε μία «βόμβα μεγατόνων» στην Βουλγαρία. Η ομάδα του Μουρίνιο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 71΄ από την Λοκομοτίβ Πλόβντιβ, αλλά μέσα σε πέντε λεπτά (80΄-85΄) ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα και με τα γκολ των Κέιν (πέναλτι) και Ντομπελέ πήρε τη νίκη πρόκριση με 2-1.

 

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι μετά το γκολ του Μίντσεβ, οι γηπεδούχοι δέχτηκαν δύο κόκκινες κάρτες στο ίδιο λεπτό (στο 79΄ αποβλήθηκαν οι Καραγκερέν και Αλμέιδα) με τους Λονδρέζους να το εκμεταλλεύονται στο έπακρο.   

 

Τα αποτελέσματα του Β` προκριματικού γύρου του Europa League έχουν ως εξής:

 

 

 

Προγκρές (Λουξεμβούργο) - Βίλεμ (Ολλανδία)                        0-5

 

Χάμαρμπι (Σουηδία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)                         0-3 

 

B36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε) - TNS (Ουαλία)                         5-4 πεν.  (κ.αγ. 1-1, παρ. 2-2) 

 

Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία)                    0-1

 

Κουόπιο (Φινλανδία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)               4-3 πεν. (κ.αγ. 0-0, παρ. 1-1)

 

Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) - Φλοριάνα (Μάλτα)                     0-1 

 

Ρίγα (Λετονία) - Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)                        Αναβλήθηκε (θα διεξαχθεί στις 18/09) 

 

Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)                    2-1

 

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) - KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)                   2-1

 

Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) - Ντρίτα (Κόσοβο)                       0-2

 

Αστάνα (Καζακστάν) - Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)    0-1

 

Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)                 4-3 παρ. (κ.αγ. 3-3)

 

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)         0-1

 

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)                2-1

 

Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)       17/09

 

Σφιντούλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία) - Παρτιζάν (Σερβία)      0-1 παρ. (κ.αγ. 0-0)

 

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) - Τότεναμ (Αγγλία)                 1-2

 

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Μάλμε (Σουηδία)                              0-2

 

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Ρέιντζερς (Σκωτία)                0-5

 

Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)              0-1

 

Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) - Γιάμπλονετς (Τσεχία)             17/09

 

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Μίλαν (Ιταλία)                         0-2

 

Καϊσάρ Κιζιλόρντα (Καζακστάν) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                    1-4

 

Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)             2-1

 

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία) - Μάδεργουελ (Σκωτία)                17/09 

 

Τέουτα (Αλβανία) - Γρανάδα (Ισπανία)                              0-4

 

Βίκινγκ (Νορβηγία) - Αμπερντίν (Σκωτία)                           0-2

 

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)            2-0

 

Λάτσι (Αλβανία) - Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)                      1-2 

 

Βέντσπιλς (Λετονία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)                      1-5 

 

Σερβέτ (Ελβετία) - Ρεμς (Γαλλία)                                  0-1

 

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)      2-3 παρ. (κ.αγ. 2-2)

 

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) - Χάρτμπεργκ (Αυστρία)                  3-2

 

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Φεχέρβαρ (Ουγγαρία)                         0-1

 

Μούρα (Σλοβενία) - Άαρχους (Δανία)                                3-0 

 

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Γαλατασαράι (Τουρκία)                     1-3

 

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Κοπεγχάγη (Δανία)                         1-2

 

ΟΦΗ (ΕΛΛΑΔΑ) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)                           0-1

 

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) - Μπάλα (Ουαλία)                          2-0 

 

Μποτοσάνι (Ρουμανία) - Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)               0-1 

 

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) - Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)                        1-2

 

Ριτεριάι (Λιθουανία) - Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)                  1-5

 

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία)   0-2

 

Κουκές (Αλβανία) - Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)                        0-4  

 

Όσιγεκ (Κροατία) - Βασιλεία (Ελβετία)                             1-2 

 

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)         3-1 

πηγή amna.gr

olymbic idea