ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

31 March, 2019 - 23:46

Categories: 

Στην Α1 ο ΠΑΟ

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 19ης Αγωνιστικής, όπου ο ΠΑΟ κέρδισε την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΟΑ Χανίων-Τερψιθέα Γλυφάδας 55-41

Πελασγός-ΓΣ Ηλιούπολης 35-55

Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου 63-54

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Μελίσσια 52-47

Αμύντας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 41-47

Αρκάδι Ρεθύμνου-Αγία Παρασκευή (Αναβλήθηκε)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΟΑ Χανίων – Τερψιθέα Γλ. 55-41

Διαιτητές: Μαυρέλης Ζαγούρης

Δεκάλεπτα: 14-11, 27-24, 47-36, 55-41

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Γιακουμάκη, Δερμιτζάκη 3(1), Ακρίβου, Σκουμπάκη 2, Παπαδάκη, Κουφογιάννη 16(2), Ψυχογιού 11(1), Καραμούστου, Δρικάκη, Δασκουλίδου 8(1), Φωτιάδη 3, Δεληγιάννη 12.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Βασιλάκος): Κορδαλή 4, Οικονομάκη Κ. 4, Καβακίδου 4, Λαμπράκη Δ. 4, Φλώκα 2, Λαμπράκη Μ. 2, Γαλιατσάτου 2, Οικονομάκη Ζ 10(1),Μυλωνάκη 9(2).  

Πελασγός – Ηλιούπολη 35-55

Διαιτητές: Ηλιούπολη Λαμπίρης-Κοντογιαννόπουλος

Δεκάλεπτα: 6-18, 13-37, 24, 47, 35-55

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Σεφέρου, Χρανιώτη 5(1), Χάβαρη, Θάνου 10(1), Αγγελοπούλου 2, Γεωργοπούλου, Τσιντώνη 5, Τζανετοπούλου, Δούκουρη 6, Μιχολιά, Καντέλη 7.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης - Φέξης): Δασκαλοπούλου 2, Τζουγκράκη 10, Γούλα Π. 2, Καββαδά 2, Νεαρχάκου 4, Γούλα Φ., Δανδουλάκη 8, Στεφάνου 7, Παπαδοπούλου, Λιγνού 9, Κορρέ 11(1).

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου 63-54

Διαιτητές: Αντωνιάδης-Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-9, 34-31, 54-44, 63-54

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη 2, Μούλη 8, Κοίλια Π., Κούκη, Καλαμπάκου 5(1), Ευαγγελάτου 5 (1), Αρβανίτη 1, Σλούκα 14 (2), Εζέτζα 26, Ακρίβου και Μούτσα 2.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού 2,  Καρακασίδου 18 (2), Χόντο 11, Ταντουρόφσκα 3 (1), Κοντραφούρη 10, Φερεντίνου, Κουτσοδήμου, Μάλλιαρη, Σταμούλου  6, Λεμονιάδη 4.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 52-47

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Δαγκλής

Δεκάλεπτα: 17-16, 23-24, 37-33, 52-47

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατουρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 9(1), Κυρίου, Βαμβακά 11, Πελέκη, Ζουρνή 8, Κεσσέ 18(1), Βυζεντίνη 2, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μαλαμα – Μωραϊτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 4, Σταμούλη, Πατέρα 9(2), Κουτσούκου, Κοιλιαρίδη 4, Βιντσιλαίου Σ. 18, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 6(1), Χιώτη 6, Κανέλλου.

Αμύντας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 41-47

Διαιτητές: Λαζόγκα, Σκουλαρίκης

 Δεκάλεπτα: 14-10, 32-28, 37-35, 41-47

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη, Λιάκου): Ντάνου 1, Μαργώνη 9, Τριμέρη 9(1), Καλλιώρα, Κόρμπου 6, Τσαγκαράκη 5, Γιγουρτάκη 2, Τζέμη 6, Αθανασούλια, Σιδηροπούλου 3(1), Καράντζαλου, Καραλή.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγανά, Κήτσιου 7, Καραπατάκη, Βιντσιλαίου 9, Τσιχλάκη, Τζανέτου, Γκέργκι 3, Γασπαράτου 9(1), Τσουχλή, Αναστασοπούλου 8, Πανταζή 11.

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 37

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 34

3. Μελίσσια 33

4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 32

5. Αγία Παρασκευή 31

6. Φάρος Κερατσινίου 29

7. ΓΣ Ηλιούπολης 28

8. ΟΑ Χανίων 27

9. Αμύντας 26

10. Τερψιθέα Γλυφάδας 22

11. Αρκάδι Ρεθύμνου 20

12. Πελασγός 20

*Αγία Παρασκευή και Αρκάδι Ρεθύμνου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 7/4)

ΓΣ Ηλιούπολης-Αρκάδι Ρεθύμνου

Αμύντας-Πελασγός

Τερψιθέα Γλυφάδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Φάρος Κερατσινίου-ΟΑ Χανίων

Αγία Παρασκευή-Παναθηναϊκός

Μελίσσια-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αρης-Πανσερραϊκός  52-41

Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός 43-64

Τιτάνες Δράμας-Αστέρας Ιππ. 58-73

Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός Αρχέλαος 36-62

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 55-64

Ολύμπια Λάρισας-ΠΑΣ Γιάννινα 41-65

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Τιτάνες Δράμας – Αστέρας Ιππ. 58-73

Διαιτητές : Ισιγώνης-Λάλλα

Δεκάλεπτα: 29-26, 38-41, 47-53, 58-73

ΤΙΤΑΝΕΣ (Καγιάογλου): Tερτλίδου 10, Φούντα , Καριώτη 9,Καρατζά 2, Παλλάδα 7, Μαμαλίγκατζη 13(1), Ντελή 4 , Βαρσάμη, Κοσκερίδου, Μαραγκού 2, Παπακωνσταντίνου 1,Σαμολαδά 8(2), Σούλο 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Ιωαννίδης): Καζαντζή Φ. 10, Νάκη , Καζαντζή Σ. 9(1), Γαβρίλη 6, Μπαλλά 4, Βασιλειάδου 15, Ζαμπουρίδου 7, Αναγνώστου , Μπαρμπαλιού , Καζαντζή Σπ. 22

Αρης – Πανσερραϊκός 52-41

Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ.

Δεκάλεπτα: 14-10, 25-17, 40-31, 52-41

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 17(1), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 2, Παπαιωάννου 8,Βεντούρα 4, Σακουλάκη, Μπαξεβανίdου, Βατσιτσίδου 13, Ευσταθίου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 11,Βάνα, Χύσσα 3(1),Τσάντα 7(1), Μπακιρτζίζου 4,Γκέγκα, Πελτέκη 4,Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 4,Μίχου 6, Θανοπούλου 2.

ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 55-64

Διαιτητές: Αναστασιάδης-Παπαδοπούλου Κυρ.

Δεκάλεπτα: 9-20, 27-30, 40-50, 55-64

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 3, Αρσένογλου, Κατσαμούρη 9, Τσαμπούρη 3, Καραμπατζάκη 21, Παπαρδέλα 10(2), Τζήμου , Φλώρου 9, Πλουμπή, Τσιανάκα Ευ., Τσιανάκα Κ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Κανέλλογλου, Εμμανουηλίδου 3, Κωστανάκη 13(2), Τσαλή , Παπαδάκη 2, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 9(3) , Τζίκου 13, Τζιότζιου, Τσελεμπή 2, Νάστου 16(2).

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναθλητικός 43-64

Διαιτητές: Καντερές – Κώνης

Δεκάλεπτα: 13-18, 21-30, 28-56, 43-64

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης - Καρακασίδου): Οικονόμου 4, Σιφναίου 4, Καραβέλη 10(2), Ιγγλέζου 3(1), Παλλάνη, Κουλουμπή, Γιαννουσίου 2, Τράντα 14, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 2, Γκομπετζισβίλι 4.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου - Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Αντωνιάδου 23(5), Κιλαζίδου 7(1), Γιαννοπούλου 8, Γράψα 5(1), Μυγδαλιά, Αθανασιάδου, Βουζούκου, Βαντσιούρη 6(1), Μπαξεβάνου 1, Μπαχαρίδου.

Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΣ Γιαννινα 41-65

Διαιτητές:Μπούγλος Ιωάν.-Τσάλλας

Δεκάλεπτα: 13-17, 16-41, 40-57, 41-65

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6(1), Σολωμού 1 , Σουλιώτη 7(1), Λιάσκου 4, Σκαρλή 9(2), Πατούνη 9(3), Μοδέα 5, Μαργαρίτη, Τσιουρβά, Ζαχαρία, Μπαζούκη, Κλεισιάρη

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 6(2), Σαρηγιαννίδου 23(3), Χρηστάκη 9(2) , Μεντεσίδου 9, Πάφη , Ξανθοπούλου 4, Ντάλα 9(3), Διαμαντοπούλου, Βρασταμινού, Μπουκουβάλα, Κλίναβου, Λέφα 5(1), Πανούτσου.

Ολυμπιακός Βόλου – Πιερικός Αρχέλαος 36-62

Διαιτητές: Γιαννούλης – Μπούγλος

Δεκάλεπτα: 9-19, 15-35, 25-47, 36-62

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά 2, Γκρίνια, Κανελλοπούλου 13 (1), Λιόλιου, Παρασχάκη 1, Αρτεμισίου 12, Σιουμουρέκη, Σπυριδοπούλου, Ντόβα 6, Κωστοπούλου.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή 2, Χρυσοστομίδου 12, Ζουγκουρίδου 2, Κιλ, Γκοτζαμάνη 3, Λάππα, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 6 (2), Καρατάσιου 25 (7), Παντζιάλα, Γκρίτζαλη 4, Κιολέογλου 4.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 38

2. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 34

3. ΠΑΣ Γιάννινα 34

4. ΑΕ Πυλαίας 34

5. Αρης 30

6. Απόλλων Καλαμαριάς 29

7. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 27

8. Πιερικός Αρχέλαος 26

9. Πανσερραϊκός 25

10. Ολύμπια Λάρισας 24

11. Τιτάνες Δράμας 22

12. Ολυμπιακός Βόλου 19

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 7/4)

Παναθλητικός-Τιτάνες Δράμας

Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Ολυμπιακός Βόλου

ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης

olymbic idea