ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).

16 July, 2020 - 00:05

BCL 2020-21: Η κλήρωση των προκριματικών και της φάσης των ομίλων

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (15/7) στην έδρα της FIBA στην Ελβετία η κλήρωση για τους προκριματικούς γύρους και τη φάση των ομίλων της σεζόν 2020-21 στο Basketball Champions League.

Αναλυτικά:

 

Α΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 15 Σεπτεμβρίου και οι αγώνες ρεβάνς στις 18/9)

1. Ιγκοκέα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Κλουζ (Ρουμανία)

2. Μπάλκαν Μπότεβγκραντ (Βουλγαρία) - Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία)

3. ΗΡΑΚΛΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) - Κεραυνός (Κύπρος)

4. Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)

5. Λόντον Λάιονς (Μ. Βρετανία) - Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)

6. Μονς (Βέλγιο) - Ανβίλ Βλότσλαβεκ (Πολωνία)

7. Ντνίπρο (Ουκρανία) - Γκρόνινγκεν (Ολλανδία)

8. Σπόρτινγκ Λισαβώνας (Πορτογαλία) - Φρίμπουργκ (Ελβετία)

 

Β΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 22 Σεπτεμβρίου και οι αγώνες ρεβάνς στις 25/9)

9. Νικητής 2 - Νικητής 5

10. Νικητής 1 - Νικητής 8

11. Νικητής 3 - Νικητής 7

12. Νικητής 4 - Νικητής 6

 

 

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

===========

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τενερίφη (Ισπανία)

Στρασμπούρ (Γαλλία)

Σάσαρι (Ιταλία)

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (ΕΛΛΑΔΑ)

Ρίγα (Λετονία)

Γαλατασαράι (Τουρκία)

Ρίτας Βίλνιους (Λιθουανία)

Μία εκ των Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ) Μπάκεν Μπέαρς (Δανία), Μονς (Βέλγιο), Ανβίλ Βλότσλαβεκ (Πολωνία)

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νίμπουρκ (Τσεχία)

Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

Ντιζόν (Γαλλία)

Σαραγόσα (Ισπανία)

Φάλκο Σομπατέλι (Ουγγαρία)

Τόφας Μπούρσα (Τουρκία)

Σταρτ Λούμπλιν (Πολωνία)

Μία εκ των Ηρακλή (Ελλάδα), Κεραυνού (Κύπρος), Ντνίπρο (Ουκρανία), Γκρόνινγκεν (Ολλανδία)

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Χάποελ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Οστάνδη (Βέλγιο)

Τουρκ Τέλεκομ (Τουρκία)

Μπούργος (Ισπανία)

Μπρίντιζι (Ιταλία)

Λιμόζ (Γαλλία)

Νταρουσάφακα (Τουρκία)

Μία εκ των Ιγκοκέα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη), Κλουζ (Ρουμανία), Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Πορτογαλία), Φρίμπουργκ (Ελβετία)

 

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΚ (Ελλάδα)

Μπάμπεργκ (Γερμανία)

Χάποελ Χολόν (Ισραήλ)

Καρσίγιακα (Τουρκία)

Μπιλμπάο (Ισπανία)

Σολέ (Γαλλία)

Φορτιτούντο Μπολόνια (Ιταλία)

Μία εκ των Μπάλκαν Μπότεβγκραντ (Βουλγαρία), Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία), Λόντον Λάιονς (Μ. Βρετανία), Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)

πηγή amna.gr