ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

30 August, 2019 - 00:44

Categories: 

Beach Volleyball Γυναικών: ΑΡΒΑΝΙΤΗ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ και συρτάκι!

Καρφίτσα δεν έπεφτε απόψε στο γήπεδο του Beach Volleyball όπου η Βίκυ ΑΡΒΑΝΙΤΗ και Πένη ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ επιβλήθηκαν με άνεση του διδύμου  της Πορτογαλίας και προκρίθηκαν στην τετράδα του Τουρνουά Beach Volleyball Γυναικών. 

 

Μπροστά στο ενθουσιώδες κοινό που είχε πλημμυρίσει τις εξέδρες οι πρωταθλήτριες Ελλάδος νίκησαν με 2-0 σετ (21-14, 21-12) την πορτογαλική ομάδα (Vanessa Sofia DA COSTA PAQUETE, Beatriz SILVA PINHEIRO) και διατήρησαν ζωντανές τις προσδοκίες τους να κατακτήσουν το χρυσό μετάλλιο. 

 

Το πανηγυρικό σκηνικό συμπληρώθηκε με τους γνώριμους ήχους από το συρτάκι του Ζορμπά με αποτέλεσμα όλη η Εγκατάσταση "Αρτεμις" να μετατραπεί σε χορευτική πίστα! 

 

 

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα των προημιτελικών στο Βeach Volleyball Γυναικών:

 

Vassiliki ARVANITI, Panagiota KARAGKOUNI (Ελλάδα Ι) - Vanessa Sofia DA COSTA PAQUETE, Beatriz SILVA PINHEIRO (Πορτογαλία) 2-0 (21-14, 21-12)

 

Klara KREGAR, Katarina FABJAN (Σλοβενία) - Konstantina TSOPOULOU / Dimitra MANAVI (Ελλάδα ΙΙ) 0-2 (08-21, 17-21)

 

Mariota ANGELOPOULOU, Manolina KONSTANTINOU (Κύπρος Ι) - Ζoi KONSTANTOPOULOU, Erika ZEMBYLA (Κύπρος ΙΙ)  2-0 (21-14, 21-19)

 

Sara RADANOVIC, Valentina VRBANC (Κροατία) - Αline CHAMEREAU, Alexandra JUPITER (Γαλλία Ι) 0-2 (16-21, 14-21)

Beach Volleyball: Το πρόγραμμα των ημιτελικών και των τελικών

 

 

 

Ο δρόμος για τα μετάλλια στα ταμπλό των γυναικών και ανδρών στο Beach Volleyball φτάνει στην κορύφωση του με θέα το βάθρο.

 

Το πρωί της Παρασκευής 30 Αυγούστου 2019 στο γήπεδο C5 στην εγκατάστασης «Artemis» θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί και στα δύο ταμπλό και το βράδυ οι τελικοί με τις απονομές των μεταλλίων.

 

Το πρόγραμμα:

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Α ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 11.00:  Mariota ANGELOPOULOU, Manolina KONSTANTINOU (Κύπρος Ι) - Konstantina TSOPOULOU / Dimitra MANAVI (Ελλάδα ΙΙ)

 

Β ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 12.00:  Vassiliki ARVANITI, Panagiota KARAGKOUNI (Ελλάδα Ι) - Αline CHAMEREAU, Alexandra JUPITER (Γαλλία Ι)

 

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΚΟΣ ΓΙΑ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 20.00

 

ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΙΑ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 22.00

 

 

ΑΝΔΡΕΣ

 

Α ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 09.00: Timothee PLATRE, Jeremy SILVESTRE (Γαλλία ΙΙ) – Javier HUERTA PASTOR, Oscar JIMENEZ GUTIERREZ (Ισπανία)

 

Β ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 10.00: Dorde KLASNIC, Milos MILIC (Σερβία) - Olivier BARTHELEMY, Arnaud LOISEAU (Γαλλία Ι)

 

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΙΑ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 19.00

 

ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΙΑ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 21.00

olymbic idea