10 September, 2023 - 22:23

«Καθάρισε ο Γιόβετιτς στο 97' για το Μαυροβούνιο!

Σπουδαία νίκη επί της Βουλγαρίας με 2-1  με «χρυσό» σκόρερ τον Στέφαν Γιόβετιτς στο 97ο λεπτό πέτυχε το Μαυροβούνιο 7ο όμιλο των προκριματικών.

Για τους γηπεδούχους αγωνίστηκε στο β' μέρος ο φορ του Ολυμπιακού, Στέφαν Γιόβετιτς, ο οποίος πέτυχε και το νικητήριο γκολ, ενώ σε όλο το ματς αγωνίστηκε για τη Βουλγαρία το νέο απόκτημα του ΠΑΟΚ, Κίριλ Ντεσπόντοφ, ο οποίος αστόχησε μάλιστα από το σημείο του πέναλτι στο 60ο λεπτό.

Το Μαυροβούνιο προηγήθηκε με τον Σάβιτς (45'), η Βουλγαρία ισοφάρισε με τον Μπορούκοφ (79'), για να πετύχει ο Γιόβετιτς το νικητήριο γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων!