22 October, 2023 - 23:13

«Καυτός» Τολιόπουλος οδήγησε σε νίκη τον Άρη

«Σούπερ» Βασίλης Τολιόπουλος, οδήγησε τον Άρη Midea στη νίκη με ανατροπή επί της Καρδίτσας!

Παρά το γεγονός πως οι Θεσσαλονικείς βρέθηκαν με την πλάτη στον... τοίχο στο πρώτο ημίχρονο, στη συνέχεια ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και με τον Έλληνα γκαρντ σε πρώτο πλάνο έφεραν τούμπα το ματς (69-61) και πήραν το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα στη φετινή Basket League.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Τολιόπουλος με 22 πόντους και μεγάλα σουτ στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Χάρελ και Γκάλιναντ να ακολουθούν με 14 και 11 πόντους αντίστοιχα.