ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore
palaiologos

20 December, 2017 - 20:15

Categories: 

Άνετη πρόκριση για Ολυμπιακό στο Κιλκίς

Μετά την εκπληκτική και αήττητη πορεία της στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, η ομάδα Χάντμπολ Ανδρών του Ολυμπιακού, ολοκλήρωσε νικηφόρα τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2017, καθώς επικράτησε με 33-18, εκτός έδρας του ΓΑΣ Κιλκίς και πήρε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Από την αρχή σε θέση οδηγού, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κιλκίς, οι παίκτες του Γιώργου Ζαραβίνα, επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί και πήραν με χαρακτηριστική άνεση την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Πρώτος σκόρερ για τους «ερυθρόλευκους», που αγωνίστηκαν χωρίς τους Αλβανό, Σανίκη, Τσιλιμπάρη, Λεωνίδα και Ασβαστά, ήταν ο Σκρόμπιτς με έξι τέρματα. Η κλήρωση της συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου, στα γραφεία της ΟΧΕ στις 13:00.

 

 

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-3, 4-5, 4-9, 7-10, 10-13 (ημ.), 12-17, 13-21, 15-23, 15-26, 16-28, 18-33 (τελ.)

, -

ΓΑΣ Κιλκίς (Γιάννης Λαζαρίδης): Σακαλής, Δεληγιάννης 6, Δούγιας 5, Κεσίδης, Γιαβασίδης 1, Κολεσιώτης, Φαχουρίδης Στ., Βαφειάδης, Αναστασιάδης 2, Τοκατζόγλου 2, Κοβλακάς, Μαυρόπουλος 1, Φαχουρίδης Αρ. 1, Μιχαηλίδης, Ψάρρας

 

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Π. Κωστακίδης 5, Κρητικός 3, Τζηράς 1, Καραμπουρνιώτης 1, Μισαηλίδης, Σκρόμπιτς 6, Στούμπης 4, Παπαδιονυσίου 4, Κανδύλας, Φάμπατς 2, Λιάπης 2, Λιόλιος, Χάλαρης 5.

 

 

Κύπελλο Ανδρών (φάση των 16)

 

 

 

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2017

Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος)

Αερωπός Έδεσσας- Φίλιππος Βέροιας 24-23

Ζαφειράκης Νάουσας- Διομήδης Άργους 26-27

 

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017

Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος)

Πρωτέας Άρτας- ΑΕΚ 28-32

Φαίακας Κέρκυρας- Φοίβος Συκεών 30-29

ΓΑΣ Κιλκίς- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 18-33

ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΣΕ Δούκα 28-50

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- ΧΑΝΘ 27-16

ΑΟ Νηρεύς- ΓΑΣ Καματερού 23-21

 

*Η κλήρωση των προημιτελικών και του φάιναλ φορ θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22/12 (13:00) στα γραφεία της ΟΧΕ

 

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

 

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 24-23

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-4, 6-6, 8-7, 9-11, 12-13 (ημχ.), 15-15, 17-16, 19-17, 19-19, 21-22, 24-23

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 2, Μαυρόπουλος, Λιάνδης, Κράλλης 1, Ανγκέλοφ 3, Δημάκης 3, Ντράσκιτς, Βαφείδης 1, Γαλανός, Κυριμλίδης, Κυριακού 10, Λιόφης, Πέρρος, Τριανταφύλλου, Φ. Τζουβάρας 4

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Θόδωρος Παυλίδης): Καλιαρίδης, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης, Μπαλτατζής, Αχ. Παπαδόπουλος, Τζιμπούλας, Ψωμιάδης, Χαραλαμπίδης 3, Σεϊρεκίδης 5, Φιλόσογλου, Κωστακίδης 1, Αποστολίδης 1, Κουκουτζίδης, Αρσενασβίλι 5, Γρηγοριάδης 5

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 3- 4 Πέναλτι: 2/2-0/0

 

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 26-27

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 3-2, 4-4, 4-6, 6-8, 10-12 (ημχ.) 12-15, 13-18, 17-21, 21-24, 22-26, 26-27

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Γιώργος Γιούπης): Βλάχος 3, Πίτος 2, Θεοδορόπουλος 5, Διδασκάλου 3, Ρότζιος 3, Τζουβάρας, Κορωνάς Κ. 1, Αρβανιτίδης, Μαυροδουλάκης 1, Παντελίδης 2, Νικολαΐδης, Δεληχρήστος Θ. 3, Τσιγαρίδας 3, Δεληχρήστος Α., Κορωνάς Θ., Καραμπέλκος.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 1, Ταουσάνης, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού Ι. 7, Αργυρού Χ. 3, Σμυρνιώτης, Μάρκοβιτς 1, Μπεκιρλής, Τσάτσας, Μούγιτς, Άρσιτς, Γιόσμου 7, Δάσκαλος 6.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 1/2-2/6, Κόκκινη κάρτα: Κρεμαστιώτης 59.29 (τρία δίλεπτα)

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ – ΑΕΚ 28-32

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 7-8, 7-9, 9-13, 11-14, 12-15 (ημ)., 15-18, 16-22, 18-25, 19-28, 24-31, 28-32.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ: Ηλ. Τσούλος, Π. Τσούλος 4, Τλούπας 2, Μπισκανάκης 1, Ντάλας 2, Κίτσος 3, Ν. Τσέλιος 3, Γεωργαλής, Γ. Τσέλιος, Ρίζος 1, Μπίζγκα 3, Βουγιάνοβιτς 9, Τσάκαλος.

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαϊδης 5, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 7, Γεωργιάδης 3, Χόγκας, Ζαμπούνης, Ραντούλοβιτς, Σύγγαρης, Αντωνιάδης, Λόκεν 2, Δόμπρης 8, Βαμβακάς 5, Μαντζόπουλος 1, Βραζάλιτσα, Αλικάκος 1.

Διαιτητές: Καραπάνος- Αβράμης. Δίλεπτα: 4-2. Πέναλτι: 3/3-1/3

 

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 30-29 (26-26 κ.α.)

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 3-9, 5-11, 6-15, 9-17 (ημχ), 12-20, 15-21, 20-22, 23-22, 24-25, 26-26, 27-27, 30-29

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σοφία Κακαρούγκα): Κατσαρός 5, Σουλάνης, Τσόνας, Βάγιας 1, Κουλούρης, Δόικας, Πάλλας, Δέλλας, Κόντης 4, Δάσκαλος 5, Ριγανάς 9, Κοντζιάλης, Κατσακιώρης, Κορακιανίτης 5, Γκόγκας 1, Νάστος.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτριος Πελεκίδης): Χατζηγιαννίδης, Αθανασιάδης, Χατζής, Κίρτσιος 2, Μέτσης 5, Καβουσανάκης 7, Κεχαγιάς, Πλιαδόπουλος 1, Λοια, Δεληζάνος 5, Μπόσκος, Παπαδόπουλος 1, Μανωλούδης, Πατσιάς 1, Τσαμεσίδης 4, Χατζηβακαλέλης 2.

Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 2/3-4/5.

 

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 28-50

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 5-8, 8-12, 10-18, 14-22, 19-24 (ημχ.), 21-28, 22-33, 23-36, 24-40, 25-45, 28-50

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Στέλιος Αλεπουδέας): Καμπούρης, Γκουλές 2, Λέκκας 6, Όρκας 2, Τσαγκούλης 3, Νάσκος, Νικολακόπουλος 2, Παπαϊωάννου 1, Βεζύρης, Φίλης, Γιαννόπουλος 7, Φίλιππας 1, Κουτσόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Σομπιρακούλ 3, Κουμαραδέλης.

ΑΣΕΔ (Κωστής Μπούνας): Μωραϊτης 6, Τόμπρος, Παπαπούλιος 9, Γκέρτσος, Νομικός 5, Μπραουδάκης, Μίτροβιτς 6, Μπάρμπας, Ζώης 1, Ζιβούλοβιτς 4, Τζανιδάκης 2, Νταρσουλάντ, Αραπακόπουλος 7, Ζαφειράκης 2, Κολλύρης, Κεδέρης 8.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 1/2-2/3

 

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 18-33

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-3, 4-5, 4-9, 7-10, 10-13 (ημχ.), 12-17, 13-21, 15-23, 15-26, 16-29, 18-33

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Σακαλής, Δεληγιάννης 6, Δούγιας 5, Κεσίδης, Γιαβασίδης 2, Κολεσιώτης, Φαχουρίδης Στ., Βαφειάδης, Αναστασιάδης 2, Τοκατζόγλου 1, Κοβλακάς, Μαυρόπουλος 1, Φαχουρίδης Αρ. 1, Μιχαηλίδης, Ψάρρας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Π. Κωστακίδης 5, Κρητικός 3, Τζηράς 1, Καραμπουρνιώτης 1, Μισαηλίδης 1, Σκρόμπιτς 6, Στούμπης 4, Παπαδόπουλος, Κανδύλας, Παπαδιονυσίου 4, Φάμπατς 2, Λιάπης, Λιόλιος, Χάλαρης 5.

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος Δίλεπτα: 6-6 Πέναλτι: 5/5-4/4 Κόκκινη: 42:33 Δεληγιάννης (3 δίλεπτα)

 

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV – ΧΑΝΘ 27-16 

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 6-6, 8-7, 10-8, 12-9, 14-11 (ημχ.) 17-11, 17-13, 19-14, 22-25, 24-15, 27-16

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Παλάσκας 7, Γουργούμης, Τσίλης 7, Νικολαΐδης 1, Κοκώνης 2, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Οικονόμου, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης, Πέγιοβιτς 4, Κυπραίος 1, Κολοβός 2, Κέζιτς, Βεσελίνοβιτς 2.

ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Τσιρογιάννης, Σπυρόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Παπαδόπουλος Ν. 1, Ρεμπελάκος 1, Δέσπος 4, Παπαδόπουλος Α., Ιωαννίδης, Κουρουμλίδης 2, Στίγγας, Τσαμουρίσης 2, Παπαβασίλης, Μηλόπουλος, Μπαϊρλής 5, Τσαγκαράκης 1, Τσόγιας.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 2/3-2/3

 

ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 23-21

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-2, 8-5, 9-5, 11-7, 15-7 (ημχ.), 17-8, 18-11, 19-12, 19-15, 20-19, 23-21

ΝΗΡΕΑΣ (Μανώλης Γκούφας): Στρούζας, Θεοδώρου, Αποστολίδης 8, Στεφανίτσης 5, Μπακόπουλος, Βαλαβάνης, Πανταζής 2, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 1, Κελεπούρης, Ζαλώνης 4, Παπαϊωάννου 1, Πάνου 2, Τσιβρανίδης.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σαμαράς 2, Λαδάκης 2, Σκοδριάνος 1, Μπαλάσκας, Καμπουράκης 5, Μελετάκος 2, Ακάλεστος 5, Πιτερός, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Μπούτος 2, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτας, Χελιώτης 2, Βλαχοθανάσης. 

Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 3/4-1/4

 

olymbic idea