1 February, 2022 - 23:00

Έβαλε πλώρη για οκτάδα η «Φενέρ»

Ντέρμπι αποδείχθηκε για 30 λεπτά η αναμέτρηση της Φενέρ κόντρα στη Βιλερμπάν, αλλά τελικά οι Τούρκοι πάτησαν γκάζι στην τελευταία περίοδο και πήραν τη νίκη με 85-76. Με αυτή την επικράτηση οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στο 10-10, ενώ οι Γάλλοι έπεσαν στο 9-14.

Πρώτοι σκόρερ από πλευράς νικητών ήταν οι Μπούκερ (16π.) και Πιέρ (16π.) ενώ διψήφιοι ήταν και οι Γκούντουριτς (15π.) και Φλόιντ (10π.). Για τη Βιλερμπάν πρώτος σκόρερ ήταν ο Οκόμπο (23π.), αλλά χάθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κώστα Αντετοκούνμπο να αγωνίζεται 19 λεπτά, έχοντας 10 πόντους και 5 ριμπάουντ.