palaiologos

12 January, 2019 - 20:18

Έδειξε χαρακτήρα ο ΠΑΟΚ

Με ένα τρίτο δεκάλεπτο για σεμινάριο, η ομάδα της Θεσσαλονίκης ανέτρεψε το σκορ κόντρα στο Περιστέρι του Αργύρη Πεδουλάκη και πήρε τη μεγάλη νίκη με 87-73.

Το Περιστέρι ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο με τον Χάροου να είναι σε καλή μέρα, με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στο +7 (35-42) στα αποδυτήρια.

Στη συνέχεια, ο ΠΑΟΚ έκανε ένα εκπληκτικό δεκάλεπτο, πετυχαίνοντας 31 πόντους με το απόλυτο στην επίθεση (5/5 δίποντα, 6/6 τρίποντα, 3/3 βολές). Ο ΠΑΟΚ απέκτησε ψυχολογία και με τους εξαιρειτκούς Χάτσερ-Γκος πήρε το ροζ φύλλο αγώνα, κόντρα σε όλα τα οικονομικά προβλήματα.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 35-42, 66-57, 87-73

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Κόνιαρης 9 (4 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μαργαρίτης 16, Τέπιτς, Χάτσερ 16, Τζόουνς 12, Ζάρας, Χρυσικόπουλος, Σχίζας, Αθηναίου, Γκάρετ 10 (5/5 δίποντα, 7 ριμπάουντ), Γκος 24

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Πεδουλάκης): Βασιλόπουλος 5 (1/9 σουτ, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Χάροου 18 (9 ασίστ), Γκρέι 6 (2), Αγραβάνης 5 (1), Ντάνιελ 9, Μουράτος 9, Σκορδίλης 2, Φιλιππάκος, Μπεντίλ 9 (1), Σίρκο 3, Κάλαχαν 7 (1)