10 April, 2022 - 21:12

Έ «Χ»ασε βαθμούς και Χουάνκαρ ο Παναθηναϊκός στα Γιάννινα

Στο στείρο και άγονο 0-0 «έμειναν» ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκός  στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των φετινών play-offs της Super League 1, με τον διαιτητή Βαντ να τα κάνει… θάλασσα στο τέλος.

Το «τριφύλλι» ήταν καλύτερο -ειδικά στο πρώτο ημίχρονο- είχε κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τον Αϊτόρ στο 23’ και στο 62’, είχε δοκάρι σε προσπάθεια του Μαουρίσιο στο 31ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» που άξιζε.

Με τον «Άγιαξ της Ηπείρου» να απορροφά κάπως την πίεση στην επανάληψη αλλά να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο, ενώ είδε και τον Ίστβαν Βαντ να αποβάλλει με -τουλάχιστον αυστηρή- απευθείας κόκκινη κάρτα τον Χουάνκαρ στο 80’, όχι όμως και τον Κάργα στην εξέλιξη της φάσης, παρότι αυτός απώθησε τον Αϊτόρ!