29 April, 2023 - 19:20

Ήττα για την Τραμπζονσπόρ με μοιραίο τον Μπακασέτα

Πέμπτο σερί ματς μακριά από τη νίκη έμεινε η Τράμπζονσπορ! Με τον Μπακασέτα να είναι ο μοιραίος αφού αποβλήθηκε πριν το φινάλε του ημιχρόνου, η Τράμπζον ηττήθηκε 2-1 με ανατροπή στην έδρα της Κόνιασπορ.

Κάπως έτσι γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα της και τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια, με την Κόνιασπορ να την ξεπερνά στη βαθμολογία. Βασικός ο Έλληνας μεσοεπιθετικός που αποβλήθηκε, ενώ βασικός έπαιξε και ο Μανώλης Σιώπης.

Ο Χάμσικ στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ ύστερα από ασίστ του Τρεζεγκέ, ενώ ο Ποσουέλο στο 37’ έφερε στα ίσα το ματς, κάνοντας το 1-1. Στο 45+5’ ο Τάσος Μπακασέτας αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Σονέρ Ντικμέν.

Κάπως έτσι, η Τράμπζονσπορ έπαιζε στο δεύτερο ημίχρονο με 10 παίκτες και άντεξε μέχρι το 85’ όταν ο Ντίκμεν έκανε το 2-1 για την Κόνιασπορ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.