12 November, 2023 - 20:54

Απέσπασε βαθμό η Άϊντραχτ στην Βρέμη

Έβγαλε αντίδραση και έσωσε την παρτίδα στη Βρέμη η Άιντραχτ Φρανκφούρτης!

Οι «αετοί» ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τη Βέρντερ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Bundesliga, σε ένα ματς που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά με δυο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών (65'-76') πήραν τον πολύτιμο βαθμό ενόψει της συνέχειας.

Η Βέρντερ Βρέμης άνοιξε το σκορ στο ιδανικότερο χρονικό σημείο, αφού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μάρβιν Ντουκς ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα για το 1-0. Μάλιστα, η ομάδα του Όλε Βέρνερ πέτυχε το 2-0 στο 50’ με τον Μπορέ, παίρνοντας έτσι σημαντικό προβάδισμα για τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ωστόσο, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν παραιτήθηκε ποτέ από το ματς και τιμώρησε την έλλειψη συγκέντρωσης της Βέρντερ Βρέμης. Ο Σκίρι μείωσε στο 65’ σε 2-1 και ο Σμόλτσιτς στο 75’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.