6 November, 2022 - 16:36

Απότομη προσγείωση για την Ρέιντζερς!

Θύμα έκπληξης έπεσε η Ρέιντζερς, αφού γνώρισε ήττα – σοκ με 2-1 στην έδρα της Σεντ Τζόνστον, κάνοντας μεγάλο... δώρο στη Σέλτικ, η οποία, ευρισκόμενη στην κορυφή, πήρε διαφορά ασφαλείας επτά πόντων από τους Πρωτεστάντες.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 41', με όμορφο γκολ του Μπράουν, το οποίο ήταν και σκορ του ημιχρόνου. Η κατηφόρα δεν είχε τελειωμό για το σύνολο του Φαν Μπρόνκχορστ, με τον Κλαρκ στο 62ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Η Ρέιντζερς μείωσε με τον Ταβερνιέ στο 74' και στη συνέχεια πίεσε ασφυκτικά, χωρίς να έρθει έστω το γκολ της ισοφάρισης, με το 2-1 να είναι και το τελικό σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στη δεύτερη θέση και στους 27 βαθμούς, εννέα λιγότερους από την πρωτοπόρο Σέλτικ.