Κωνσταντίνος Σταυρινός

11 November, 2022 - 00:14

Διπλή ανατροπή και πρόκριση για Γιουνάιτεντ!

EFL CUP Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άστον Βίλα 4-2 Συναρπαστικό ματς ανάμεσα σε Γιουναιτεντ και Άστον Βίλα για το κύπελλο Αγγλίας, όπου έληξε με 4-2 και μεγάλη ανατροπή των γηπεδούχων που προκρίνονται στον 4ο γύρο του θεσμού. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0, όμως το 2ο έκρυβε εκπλήξεις. Στο 48' ο Γουότκινς άνοιξε το σκορ για την Βίλα, όμως ένα λεπτό αργότερα η Γιουνάιτεντ απάντησε με τον Μαρσιάλ. Στο 61' ο Νταλότ με αυτογκόλ έκανε το 1-2 , μέχρι να έρθει στο 67' ο Ράσφορντ και να διορθώσει το λάθος του συμπαίκτη του. Στο 78' ο Μπρούνο Φερνάντες εβαλε για πρώτη φορά την ομάδα του σε θέση οδηγού με 3-2 και στο 90+1 ο ΜακΤόμινεϊ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.