29 October, 2023 - 02:08

Εντυπωσιακός Κολοσσός «άλωσε» την Πάτρα

Το… γκαζωμένο ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος έδωσε την ευκαιρία στον Κολοσσό να κυριαρχήσει του Απόλλωνα και να νικήσει 87-69, μέσα στην Πάτρα.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +3 (42-39), με τους Ροδίτες να μπαίνουν στην τρίτη περίοδο με επιμέρους σκορ 2-20, για το +15 (44-59), μέχρι το 27’! Μάλιστα, σε εκείνο το σημείο τραυματίστηκε και ο Σταρκς, ο οποίος ήταν και πρώτος σκόρερ (13π.) για τους Πατρινούς. Στο μεταξύ, αξίζει να σημειωθεί πως τα ριμπάουντ ήταν 51-23 υπέρ της ομάδας του Σεγούρα!

Έτσι, ο Κολοσσός πήγε στο 2-2, ενώ ο Απόλλων υποχώρησε στο 1-3.

Κορυφαίος ο Περάντες με 19 πόντους, με τον Μπραΐκοβιτς να κάνει εντυπωσιακό νταμπλ-νταμπλ με 17π. και 13 ριμπάουντ και τον Τζόργκενσεν να προσθέτει 16π.