ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

10 April, 2017 - 02:23

Categories: 

Ζωντανό το Αιγάλεω στην μάχη του τίτλου

Σπουδαία νίκη πήρε στην Ηλιούπολη το Αιγάλεω (3-0) και εκμεταλλεύτηκε την γκέλα του Πανερυθραϊκού (ήττα στον Χολαργό), για να πιάσει κορυφή στον δεύτερο όμιλο της Α' ΕΠΣΑ, ενώ η κούρσα των πρωταθλημάτων της Αθήνας πλησιάζει στο φινάλε.

Τα αποτελέσματα του διημέρου και οι βαθμολογίες:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

27η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Αγία Ελεούσα-Δάφνη Παλ. Φαλ./1-2

Κεραυνός Γλυφάδας-Φωστήρας Ηλ/0-1

Μικρασιατικός Καισ.-Θρίαμβος Αθηνών/2-0

Θρίαμβος Χαϊδ.-Πεύκη/3-1

ΠΑΟ Ρουφ-Χαϊδάρι/3-1

ΓΣ Αργυρούπολης-Χαραυγιακός/0-1

Ηράκλειο-Ήφαιστος Περιστ./3-3

Κένταυρος Βριλ.-Παπάγος/1-1

 

Η Βαθμολογία

 

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Θρίαμβος Χαϊδαρίου 27 63 19 - 6 - 2 56 - 15

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Χαραυγιακός 27 62 18 - 8 - 1 44 - 15

3 Ήφαιστος 27 48 13 - 9 - 5 47 - 27

4 Παπάγος 27 48 13 - 9 - 5 38 - 20

5 Ηράκλειο 27 47 13 - 8 - 6 38 - 21

6 ΠΑΟ Ρουφ 27 47 13 - 8 - 6 46 - 30

7 Φωστήρας Ηλιούπολης 27 44 12 - 8 - 7 34 - 30

8 Πεύκη 27 39 12 - 3 - 12 26 - 27

9 Χαϊδάρι 27 37 11 - 4 - 12 38 - 36

10 ΓΣ Αργυρούπολης 27 36 11 - 3 - 13 35 - 38

11 Κένταυρος Βρ. 27 33 9 - 6 - 12 31 - 39

12 Μικρασιατικός 27 30 8 - 6 - 13 30 - 33

13 Θρίαμβος Αθηνών 27 27 7 - 6 - 14 32 - 51

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 27 17 4 - 5 - 18 24 - 60

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 Αγ. Ελέουσα 27 10 1 - 7 - 19 18 - 56

16 Κεραυνός Γλυφάδας 27 10 2 - 4 - 21 11 - 50

 

 

 

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

27η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Αθηναϊκός-Άγιαξ Ταύρου/3-1

Αγία Παρασκευή-Καματερό/0-0

Χαλάνδρι-Δόξα Βύρωνος/3-2

Χολαργός-Πανερυθραϊκός/2-0

ΑΟ Περιστερίου-Τράχωνες Αλίμου/3-0

Ηλιούπολη-Αιγάλεω/0-3

Διάνα Ηλ.-Σούρμενα/2-0

Άγ. Ανάργυροι-Άρης Πετρ./1-0

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Πανερυθραϊκός 27 51 16 - 3 - 8 38 - 19

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Αιγάλεω 27 51 14 - 11 - 2 46 - 12

3 Δόξα Βύρωνα 27 46 13 - 7 - 7 38 - 27

4 Σούρμενα 27 44 13 - 5 - 9 41 - 30

5 Άρης Πετρούπολης 27 41 11 - 8 - 8 31 - 26

6 Αγία Παρασκευή 27 39 10 - 9 - 8 25 - 26

7 Άγιοι Ανάργυροι 27 38 10 - 8 - 9 20 - 31

8 Τράχωνες 27 37 9 - 10 - 8 19 - 22

9 Χαλάνδρι 27 36 11 - 3 - 13 30 - 35

10 Καματερό 27 34 7 - 13 - 7 23 - 18

11 Ηλιούπολη 27 34 9 - 7 - 11 24 - 26

12 Χολαργός 27 32 8 - 8 - 11 22 - 26

13 Αθηναϊκός 27 30 7 - 9 - 11 21 - 30

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Διάνα Ηλιούπολης 27 30 7 - 9 - 11 28 - 34

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 ΑΟ Περιστερίου 27 29 8 - 5 - 14 28 - 39

16 Άγιαξ Ταύρου 27 15 4 - 3 - 20 23 - 56

 

Το Αιγάλεω είναι τιμωρημένο με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο

 

 

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

26η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Νέα Ιωνία-Χρυσούπολη/0-0

Άμιλλα Περιστ.-Αθηναΐδα/0-3

Ανθούπολη-Λυκόβρυση/0-2

Άγιος Δημήτριος-Ειρήνη Πετρ./4-0

Κεραυνός Πετρ.-Φοίνικας Περιστ./2-1

Βριλήσσια-Ιλίσια 2004/2-3

Βοτανικός-ΓΣ Καισαριανής/2-3

ΑΟ Βύρων-Παράδεισος/1-2

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αθηναϊδα 26 63 20 - 3 - 3 60 - 20

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Νέα Ιωνία 26 53 15 - 8 - 3 39 - 14

3 Λυκόβρυση 26 49 14 - 7 - 5 39 - 23

4 Άγιος Δημήτριος 26 48 14 - 6 - 6 40 - 23

5 Παράδεισος 26 41 11 - 8 - 7 38 - 28

6 Βριλήσσια 26 38 10 - 8 - 8 37 - 36

7 Ιλίσια 2004 26 38 10 - 8 - 8 36 - 38

8 ΓΣ Καισαριανής 26 35 10 - 5 - 11 32 - 30

9 ΑΟ Βύρων 26 33 9 - 6 - 11 44 - 49

10 Ανθούπολη 26 33 9 - 6 - 11 33 - 40

11 Κεραυνός Πετρούπολης 26 32 9 - 5 - 12 36 - 45

12 Άμιλλα Περιστερίου 26 30 8 - 6 - 12 26 - 42

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Χρυσούπολη 26 30 7 - 12 - 7 33 - 27

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Φοίνικας Περιστερίου 26 30 8 - 6 - 12 28 - 33

15 Βοτανικός 26 8 1 - 5 - 20 21 - 57

16 Ειρήνη Πετρούπολης 26 8 1 - 5 - 20 17 - 54

* Η Χρυσούπολη έχει -3 βαθμούς

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

26η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Αττικός-ΑΟΝΦ Άτταλος/4-1

Κορωνίδα-Ατρόμητος Χαλ./1-1

Κολωνός-Ολυμπιακός Λιοσίων/1-3

ΑΟ Ιάσων-ΑΟΝΑ/2-3

Ελευθερούπολη-Αστέρας Ζωγρ./2-1

Απόλλων Χαλ.-Παλαιό Φάληρου/1-1

Άρης Χολαργού-Αλσούπολη/1-1

Νεοπεντελικός-ΠΟ Ψυχικού/2-0

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Παλαιό Φάληρο 26 57 16 - 9 - 1 47 - 13

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Ολυμπιακός Λιοσίων 26 53 15 - 8 - 3 50 - 16

3 Απόλλων Χαλανδρίου 26 53 15 - 8 - 3 58 - 25

4 Ελευθερούπολη 26 53 15 - 8 - 3 41 - 17

5 Αστέρας Ζωγράφου 26 45 13 - 6 - 7 39 - 28

6 Ατρόμητος Χαλανδρίου 26 40 10 - 10 - 6 36 - 29

7 Αλσούπολη 26 35 8 - 11 - 7 33 - 29

8 Κολωνός 26 35 10 - 5 - 11 36 - 36

9 ΑΟ Ιάσων 26 35 9 - 8 - 9 34 - 35

10 ΑΟΝΑ 26 32 10 - 2 - 14 26 - 30

11 Αττικός 26 28 7 - 7 - 12 30 - 41

12 Νεοπεντελικός 26 27 8 - 3 - 15 35 - 55

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 ΠΟ Ψυχικού 26 26 6 - 8 - 12 22 - 33

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Άρης Χολαργού 26 23 6 - 5 - 15 24 - 42

15 Άτταλος 26 15 3 - 6 - 17 33 - 59

16 Κορωνίδα 26 13 3 - 4 - 19 17 - 73

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

26η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Αμπελόκηποι-ΑΟ Ιλίου/0-4

Ελπίδα Αγ. Αναργ.-Πανθησειακός/2-3

Πετράλωνα-Άφοβος/2-0

Αρμενική-ΠΑΣ Γαλάτσι/1-1

Καλαμάκι-Τερψιθέα/0-1

Κοψαχείλα-ΑΕ Γλυφάδας/0-0

Τριφυλλιακός-Θύελλα Αγ. Δημ./0-2

Άγιος Θωμάς-Μελίσσια/3-0

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Πετράλωνα 26 58 18 - 4 - 4 53 - 14

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Τερψιθέα 26 56 17 - 5 - 4 43 - 18

3 Άγιος Θωμάς 26 50 15 - 5 - 6 48 - 19

4 Θύελλα Αγ. Δημητρίου 26 50 14 - 8 - 4 40 - 17

5 ΑΟ Ιλίου 26 46 13 - 7 - 6 59 - 29

6 Μελίσσια 26 44 12 - 8 - 6 25 - 21

7 Αρμενική 26 41 11 - 8 - 7 31 - 25

8 Γαλάτσι 26 37 10 - 7 - 9 29 - 26

9 Κοψαχείλα 26 35 9 - 8 - 9 29 - 26

10 Αμπελόκηποι 26 33 9 - 6 - 11 37 - 36

11 ΑΕ Γλυφάδας 26 26 7 - 5 - 14 21 - 40

12 Τριφυλλιακός 26 25 7 - 4 - 15 26 - 53

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Ελπίδα Αγ. Αναργύρων 26 24 5 - 9 - 12 31 - 41

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Άφοβος 26 22 6 - 4 - 16 37 - 73

15 Καλαμάκι 26 18 5 - 3 - 18 16 - 40

16 Πανθησειακός 26 12 3 - 3 - 20 16 - 63

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

23η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Αρίων-Πέρα Κλουμπ/0-5

Άτλας Κυψέλης-Ηρακλής Περιστ./0-1

Ταταύλα-Κεραμεικός/0-1

Νέα Σμύρνη-ΑΕ Αιγάλεω/5-1

Ιπποκράτης-Αστέρας Εξαρχείων/5-0

Κρόνος Αιγάλεω-Φοίνικας Καλλ./4-2

Ρεπό: Θεμιστοκλής

Η βαθμολογία

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κεραμεικός 21 45 14 - 3 - 4 39 - 15

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Πέρα Κλουμπ 21 42 13 - 3 - 5 41 - 23

3 Νέα Σμύρνη 22 40 11 - 7 - 4 36 - 24

4 Θεμιστοκλής 21 38 10 - 8 - 3 36 - 19

5 Ηρακλής Περιστερίου 21 36 10 - 6 - 5 26 - 20

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Ιπποκράτης 21 33 9 - 6 - 6 38 - 29

7 ΑΕ Αιγάλεω 21 31 8 - 7 - 6 40 - 34

8 Ταταύλα 22 23 6 - 5 - 11 18 - 24

9 Αστέρας Εξαρχείων 21 23 7 - 2 - 12 30 - 38

10 Φοίνικας Καλλιθέας 22 23 6 - 5 - 11 28 - 37

11 Κρόνος Αιγάλεω 21 21 6 - 3 - 12 25 - 40

12 Άτλας Κυψέλης 21 18 4 - 6 - 11 26 - 41

13 Αρίων 21 8 1 - 5 - 15 19 - 58

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

23η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα/

Κηφισιά 2010-Ιεράπολη/0-1

Ερμής Ηρακλείου-Λαύρα Αργ./0-4

Φωστήρας Καισ.-ΠΑΣ Αθηνών 1966/0-1

Πράσινα Πουλιά-Ορφέας Αιγάλεω/5-0

Πλάτων-Προμηθέας/4-0

Κηπούπολη-Λέοντες Αθηνών/2-0

Ρεπό: Αετός Καλλ.

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κηπούπολη 21 63 21 - 0 - 0 82 - 10

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Ιεράπολη 21 52 17 - 1 - 3 55 - 21

3 Λαύρα Αργ. 21 47 15 - 2 - 4 56 - 14

4 Κηφισιά 2010 22 47 15 - 2 - 5 50 - 20

5 Πλάτων 21 47 15 - 2 - 4 45 - 16

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Ερμής Ηρακλείου 22 40 12 - 4 - 6 30 - 21

7 Λέοντες Αθηνών 21 30 9 - 3 - 9 27 - 27

8 Πράσινα Πουλιά 21 23 7 - 2 - 12 23 - 43

9 Αετός Καλλ. 21 19 6 - 1 - 14 25 - 46

10 Προμηθέας 21 12 3 - 3 - 15 19 - 61

11 ΠΑΣ Αθηνών 1966 22 12 4 - 0 - 18 18 - 64

12 Φωστήρας Καισ. 21 5 1 - 2 - 18 14 - 56

13 Ορφέας Αιγ. 21 5 1 - 2 - 18 11 - 56

 

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

23η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Διαγόρας Αιγ.-Τόλμη Περιστ./0-1

ΑΕ Ιλίου-Πανιώνιος Καισ./2-2

ΑΕ Περιστερίου-Ολυμπιακός Κυψ./2-0

ΑΟ Κωφών-Λαρισαϊκός/0-6

Χαλκηδονικός-ΑΕ Μεταμόρφωσης/2-2

Αίμος Πετρ.-Δάσος Χαϊδ./4-1

Νέα Ζωή Μετ.-Γαλαξίας/2-1

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αίμος Πετρ. 23 55 17 - 4 - 2 69 - 22

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Χαλκηδονικός 23 54 17 - 3 - 3 45 - 17

3 ΑΕ Μεταμόρφωσης 23 53 16 - 5 - 2 53 - 20

4 Νέα Ζωή Μετ. 23 50 15 - 5 - 3 46 - 15

5 Λαρισαϊκός 23 48 15 - 3 - 5 51 - 20

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 ΑΕ Περιστερίου 23 40 12 - 4 - 7 28 - 21

7 Πανιώνιος Καισ. 23 34 10 - 4 - 9 41 - 27

8 Ολυμπιακός Κυψ. 23 31 9 - 4 - 10 38 - 36

9 Γαλαξίας 23 21 6 - 3 - 14 18 - 35

10 Διαγόρας Αιγ. 23 19 6 - 1 - 16 19 - 40

11 ΑΕ Ιλίου 23 19 5 - 4 - 14 28 - 52

12 Τόλμη Περιστερίου 23 16 4 - 4 - 15 21 - 46

13 Δάσος Χαϊδαρίου 23 14 4 - 2 - 17 18 - 60

14 ΑΟ Κωφών 23 5 1 - 2 - 20 8 - 72

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

23η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Εθνικός Αστέρας-Αναγέννηση Πετρ./0-1

Υμηττός-Θύελλα Περιστ./4-1

Δάφνη Αθηνών-Νίκη Αλίμου/1-1

Αστέρας Χαϊδ.-Μαρούσι/1-0

Κρόνος Αθηνών-Απόλλων Περιστ./2-0

Γκυζιακός-Αίας Αθηνών/6-0

Ρεπό: Πατήσια

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αναγέννηση Πετρ. 21 52 17 - 1 - 3 52 - 17

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Γκυζιακός 21 49 15 - 4 - 2 58 - 24

3 Υμηττός 21 42 12 - 6 - 3 50 - 20

4 Θύελλα Περ. 21 41 12 - 5 - 4 45 - 22

5 Αστέρας Χαϊδ. 22 32 10 - 4 - 8 39 - 26

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Μαρούσι 21 31 9 - 4 - 8 32 - 30

7 Πατήσια 21 30 9 - 3 - 9 26 - 27

8 Εθνικός Αστέρας 22 26 6 - 8 - 8 35 - 33

9 Δάφνη Αθηνών 21 22 6 - 4 - 11 29 - 40

10 Απόλλων Περ. 21 20 5 - 5 - 11 20 - 32

11 Κρόνος Αθηνών 21 20 6 - 2 - 13 25 - 38

12 Νίκη Αλίμου 22 19 4 - 7 - 11 22 - 37

13 Αίας Αθηνών 21 1-5 0 - 1 - 20 19 - 106

Ο Αίας Αθηνών είναι τιμωρημένος με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Ο Αστέρας Χαϊδαρίου έχει -2 βαθμούς

πηγή sentragoal.gr

olymbic idea