14 May, 2023 - 21:48

Η Σεβίλλη νίκησε με 3-0, η Βαγιαδολίδ «φωνάζει»

Με τρία γκολ στο β΄ ημίχρονο από τους Ράφα Μιρ, Πάπου Γκόμες και Χεσούς Μανουέλ Κορόνα, η Σεβίλη νίκησε 3-0 τη Βαγιαδολίδ στο «Χοσέ Θορίγια» και πλέον διεκδικεί θέση στην Ευρώπη και μέσω του ισπανικού πρωταθλήματος (πέραν της παρουσίας της στα ημιτελικά του Europa League).

Οι γηπεδούχοι έμειναν μόλις ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά διαμαρτύρονται πολύ έντονα για την απόφαση του διαιτητή να σφυρίξει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, δευτερόλεπτα πριν ο Εσκουδέρο με έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Ντμίτροβιτς.