Μελισσουργός

12 February, 2022 - 01:23

"Καθάρισε" στο τέλος η Σεβίλλη

Η Σεβίλλη υποδέχθηκε την Έλτσε στο «Ραμόν Σάντεθ Πιθχουάν» για την 24η αγωνιστική της La Liga , με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 2-0 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα πιέζοντας χωρίς αποτελέσματα μέχρι το 70’ για να έρθει σε εκείνο το λεπτό ο Πάπου Γκόμεζ και να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Γιούλεν Λοπετέγκι. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 75ο λεπτό ο Ράφα Μιρ έγραψε το τελικό 2-0 κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.

Η Σεβίλλη με αυτή τη νίκη βρίσκεται πλέον στο -3 απ’ την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης που αγωνίζεται αύριο στην έδρα της Βιγιαρεάλ ενώ απ’ την άλλη πλευρά η Έλτσε έμεινε στη 14η θέση της La Liga με 26 βαθμούς και στο +8 απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού.