10 December, 2023 - 00:21

Με δυσκολία η Παρί Σ.Ζ.

Τα .. χρειάστηκε η Παρτί Σ.Ζ. μέχρι να καταφέρει να φτάσει στην όγδοη  συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα , αφού επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Ναντ και αποσπάστηκε έξι βαθμούς από τη 2η θέση της Ligue 1.

Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπαρκολά τέσσερα λεπτά πριν το ημίχρονο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς ξανά στα ίσα στο 55’ με γκολ του Μοχάμεντ.

Τα «καναρίνια» άντεξαν μέχρι το 83’, όταν ο Κολό Μουανί έδωσε εκ νέου το προβάδισμα και εντέλει τη νίκη στην ομάδα του Λουίς Ενρίκε, ο οποίος επικεντρώνεται τώρα στο κρίσιμο επερχόμενο ματς με την Ντόρτμουντ για το Champions League.