ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

20 March, 2017 - 01:33

Categories: 

Με φόρα από το Κύπελλο τα Σούρμενα

Με την αύρα του Κυπελλούχου, τα Σούρμενα λίγες ημέρες μετά τη νίκη στον τελικό της ΕΠΣΑ επί του Χαραυγιακού, έφτασαν σε μια ακόμα μγάλη επιτυχία, αφού λύγισαν εντός έδρας τον πρωτοπόρο του ομίλου τους Πανερυθραϊκό, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Αθήνας

Τα αποτελέσματα του διημέρου και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της Αθήνας έχουν ως εξής:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

24η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Πεύκη-ΓΣ Αργυρούπολης/1-0

Χαϊδάρι-Κεραυνός Γλυφάδας/4-0

Ήφαιστος Περιστ.-ΠΑΟ Ρουφ/4-1

Ηράκλειο-Μικρασιατικός Καισ./1-1

Θρίαμβος Αθηνών-Αγία Ελεούσα/3-0

Δάφνη Παλ. Φαλ.-Φωστήρας Ηλ./1-1

Κένταυρος Βριλ.-Θρίαμβος Χαϊδ./1-1

Παπάγος-Χαραυγιακός/1-1

Στις 22/3 θα γίνει το ματς: Φωστήρας Ηλιούπολης-Χαϊδάρι

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Θρίαμβος Χαϊδαρίου 24 56 17 - 5 - 2 52 - 14

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Χαραυγιακός 24 53 15 - 8 - 1 39 - 15

3 Παπάγος 24 46 13 - 7 - 4 36 - 17

4 Ήφαιστος 24 43 12 - 7 - 5 42 - 23

5 Ηράκλειο 24 42 12 - 6 - 6 31 - 18

6 ΠΑΟ Ρουφ 24 41 11 - 8 - 5 40 - 27

7 Φωστήρας Ηλιούπολης 23 38 10 - 8 - 5 30 - 25

8 ΓΣ Αργυρούπολης 24 33 10 - 3 - 11 30 - 31

9 Πεύκη 24 33 10 - 3 - 11 23 - 24

10 Κένταυρος Βρ. 24 32 9 - 5 - 10 29 - 32

11 Χαϊδάρι 23 31 9 - 4 - 10 29 - 27

12 Θρίαμβος Αθηνών 24 27 7 - 6 - 11 31 - 45

13 Μικρασιατικός 24 24 6 - 6 - 12 25 - 30

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Αγ. Ελέουσα 24 10 1 - 7 - 16 16 - 49

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 Κεραυνός Γλυφάδας 24 10 2 - 4 - 18 10 - 45

16 Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 24 8 1 - 5 - 18 16 - 57

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

24η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Καματερό-Χολαργός/4-0

Διάνα Ηλ.-Αγία Παρασκευή/2-2

Άγιαξ Ταύρου-Χαλάνδρι/1-0

Άρης Πετρ.-ΑΟ Περιστερίου/4-1

Δόξα Βύρωνος-Τράχωνες Αλίμου/0-0

Αιγάλεω-Άγ. Ανάργυροι/4-0

Ηλιούπολη-Αθηναϊκός/ 0-0

Σούρμενα-Πανερυθραϊκός/1-0

Στις 22/3 θα γίνει το παιχνίδι: Χολαργός-Άγιαξ Ταύρου

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Πανερυθραϊκός 24 48 15 - 3 - 6 36 - 15

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Αιγάλεω 24 44 12 - 10 - 2 42 - 12

3 Δόξα Βύρωνα 24 43 12 - 7 - 5 35 - 23

4 Σούρμενα 24 42 13 - 3 - 8 40 - 27

5 Άρης Πετρούπολης 24 40 11 - 7 - 6 30 - 23

6 Αγία Παρασκευή 24 35 9 - 8 - 7 23 - 24

7 Ηλιούπολη 24 33 9 - 6 - 9 24 - 22

8 Τράχωνες 24 33 8 - 9 - 7 16 - 17

9 Άγιοι Ανάργυροι 24 32 8 - 8 - 8 18 - 28

10 Καματερό 24 30 6 - 12 - 6 19 - 16

11 Χαλάνδρι 24 27 8 - 3 - 13 23 - 31

12 Χολαργός 23 25 6 - 7 - 10 17 - 24

13 Αθηναϊκός 24 25 6 - 7 - 11 18 - 29

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Διάνα Ηλιούπολης 24 23 5 - 8 - 11 25 - 34

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 ΑΟ Περιστερίου 24 23 6 - 5 - 13 24 - 38

16 Άγιαξ Ταύρου 23 15 4 - 3 - 16 20 - 47

Το Αιγάλεω είναι τιμωρημένο με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

23η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Λυκόβρυση-Νέα Ιωνία/2-2

Παράδεισος-Άμιλλα Περιστ./2-0

Αθηναΐδα-Κεραυνός Πετρ./2-0

Ειρήνη Πετρ.-Βοτανικός/4-3

Άγιος Δημήτριος-Ανθούπολη/2-0

ΓΣ Καισαριανής-Βριλήσσια/3-0

Χρυσούπολη-Ιλίσια 2004/3-1

Φοίνικας Περιστ.-ΑΟ Βύρων/0-4

Στις 22/3 θα γίνει το ματς: Βριλήσσια-Αθηναϊδα

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αθηναϊδα 22 53 17 - 2 - 3 50 - 16

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Νέα Ιωνία 23 49 14 - 7 - 2 35 - 11

3 Άγιος Δημήτριος 23 44 13 - 5 - 5 33 - 16

4 Λυκόβρυση 23 40 11 - 7 - 5 34 - 22

5 Βριλήσσια 22 36 10 - 6 - 6 33 - 28

6 Παράδεισος 23 34 9 - 7 - 7 32 - 24

7 ΓΣ Καισαριανής 23 32 9 - 5 - 9 27 - 22

8 Ιλίσια 2004 23 31 8 - 7 - 8 29 - 33

9 Ανθούπολη 23 30 8 - 6 - 9 29 - 34

10 ΑΟ Βύρων 23 29 8 - 5 - 10 35 - 42

11 Χρυσούπολη 23 27 7 - 9 - 7 30 - 24

12 Φοίνικας Περιστερίου 23 27 7 - 6 - 10 24 - 30

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Άμιλλα Περιστερίου 23 27 7 - 6 - 10 22 - 35

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Κεραυνός Πετρούπολης 23 25 7 - 4 - 12 29 - 41

15 Βοτανικός 23 8 1 - 5 - 17 17 - 49

16 Ειρήνη Πετρούπολης 23 8 1 - 5 - 17 13 - 45

* Η Χρυσούπολη έχει -3 βαθμούς

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

23η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Παλαιό Φάληρο-Αττικός/1-0

Ατρόμητος Χαλ.-ΑΟ Ιάσων/3-2

Απόλλων Χαλ.-Ελευθερούπολη/2-2

ΑΟΝΑ-Άρης Χολαργού/3-2

ΑΟΝΦ Άτταλος-Νεοπεντελικός/1-2

Αλσούπολη-Κορωνίδα/4-0

Αστέρας Ζωγρ.-Κολωνός/1-2

Ολυμπιακός Λιοσίων-ΠΟ Ψυχικού/0-0

Στις 22/3 θα γίνει το ματς: Αττικός-Ατρόμητος Χαλανδρίου

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Παλαιό Φάληρο 23 54 16 - 6 - 1 44 - 10

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Απόλλων Χαλανδρίου 23 46 13 - 7 - 3 46 - 24

3 Ελευθερούπολη 23 46 13 - 7 - 3 36 - 15

4 Ολυμπιακός Λιοσίων 23 44 12 - 8 - 3 43 - 15

5 Αστέρας Ζωγράφου 23 42 12 - 6 - 5 35 - 22

6 Ατρόμητος Χαλανδρίου 22 38 10 - 8 - 4 31 - 20

7 ΑΟ Ιάσων 23 34 9 - 7 - 7 29 - 28

8 Κολωνός 23 32 9 - 5 - 9 32 - 31

9 Αλσούπολη 23 31 7 - 10 - 6 31 - 26

10 Νεοπεντελικός 23 24 7 - 3 - 13 33 - 51

11 ΑΟΝΑ 23 23 7 - 2 - 14 20 - 27

12 Αττικός 22 21 5 - 6 - 11 19 - 34

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 ΠΟ Ψυχικού 23 20 4 - 8 - 11 19 - 31

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Άρης Χολαργού 23 18 5 - 3 - 15 20 - 40

15 Άτταλος 23 15 3 - 6 - 14 30 - 50

16 Κορωνίδα 23 14 4 - 2 - 17 17 - 61

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

23η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

ΠΑΣ Γαλάτσι-Αμπελόκηποι/3-4

Καλαμάκι-Αρμενική/2-0

Άφοβος-Κοψαχείλα/1-1

Πανθησειακός-Τριφυλλιακός/2-0

ΑΟ Ιλίου-Θύελλα Αγ. Δημ./1-1

ΑΕ Γλυφάδας-Άγιος Θωμάς/1-0

Τερψιθέα-Ελπίδα Αγ. Αναργ./0-1

Μελίσσια-Πετράλωνα/1-1

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Πετράλωνα 23 51 16 - 3 - 4 48 - 12

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Τερψιθέα 23 51 16 - 3 - 4 40 - 16

3 Άγιος Θωμάς 23 44 13 - 5 - 5 44 - 17

4 Θύελλα Αγ. Δημητρίου 23 41 11 - 8 - 4 33 - 16

5 ΑΟ Ιλίου 23 40 11 - 7 - 5 51 - 26

6 Αρμενική 23 39 11 - 6 - 6 28 - 21

7 Μελίσσια 23 38 10 - 8 - 5 20 - 17

8 Γαλάτσι 23 36 10 - 6 - 7 26 - 21

9 Κοψαχείλα 23 31 8 - 7 - 8 26 - 24

10 Αμπελόκηποι 23 29 8 - 5 - 10 34 - 30

11 ΑΕ Γλυφάδας 23 22 6 - 4 - 13 17 - 36

12 Τριφυλλιακός 23 22 6 - 4 - 13 22 - 46

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Άφοβος 23 21 6 - 3 - 14 33 - 64

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Ελπίδα Αγ. Αναργύρων 23 18 3 - 9 - 11 21 - 34

15 Καλαμάκι 23 18 5 - 3 - 15 16 - 35

16 Πανθησειακός 23 9 2 - 3 - 18 12 - 56

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

21η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

ΑΕ Αιγάλεω-Κεραμεικός/3-0

Άτλας Κυψέλης-Αστέρας Εξαρχείων/1-3

Ταταύλα-Πέρα Κλουμπ/0-3

Νέα Σμύρνη-Ηρακλής Περιστ./1-1

Αρίων-Φοίνικας Καλλ./2-2

Ιπποκράτης-Θεμιστοκλής/3-7

Ρεπό: Κρόνος Αιγάλεω

Η βαθμολογία

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κεραμεικός 19 39 12 - 3 - 4 36 - 15

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Νέα Σμύρνη 20 37 10 - 7 - 3 31 - 21

3 Πέρα Κλουμπ 19 36 11 - 3 - 5 32 - 22

4 Θεμιστοκλής 20 35 9 - 8 - 3 34 - 19

5 ΑΕ Αιγάλεω 20 31 8 - 7 - 5 39 - 29

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Ηρακλής Περιστερίου 19 30 8 - 6 - 5 23 - 19

7 Ιπποκράτης 19 27 7 - 6 - 6 29 - 28

8 Φοίνικας Καλλιθέας 20 23 6 - 5 - 9 25 - 29

9 Ταταύλα 20 23 6 - 5 - 9 17 - 21

10 Αστέρας Εξαρχείων 19 20 6 - 2 - 11 24 - 31

11 Άτλας Κυψέλης 19 18 4 - 6 - 9 25 - 36

12 Κρόνος Αιγάλεω 19 18 5 - 3 - 11 21 - 36

13 Αρίων 19 8 1 - 5 - 13 17 - 47

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

21η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Κηφισιά 2010-Προμηθέας/5-0

Κηπούπολη-Ορφέας Αιγάλεω./6-0

Ερμής Ηρακλείου-Λέοντες Αθηνών/2-0

Λαύρα Αργ.-Ιεράπολη/2-3

Πλάτων-ΠΑΣ Αθηνών 1966/2-0

Πράσινα Πουλιά-Αετός Καλλ./1-2

Ρεπό: Φωστήρας Καισ.

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κηπούπολη 19 57 19 - 0 - 0 75 - 9

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Ιεράπολη 19 49 16 - 1 - 2 53 - 18

3 Λαύρα Αργ. 20 44 14 - 2 - 4 52 - 14

4 Κηφισιά 2010 20 44 14 - 2 - 4 47 - 18

5 Πλάτων 19 41 13 - 2 - 4 38 - 14

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Ερμής Ηρακλείου 20 37 11 - 4 - 5 27 - 16

7 Λέοντες Αθηνών 19 30 9 - 3 - 7 26 - 22

8 Πράσινα Πουλιά 19 17 5 - 2 - 12 17 - 43

9 Αετός Καλλ. 20 16 5 - 1 - 14 22 - 45

10 Προμηθέας 19 12 3 - 3 - 13 18 - 52

11 ΠΑΣ Αθηνών 1966 20 9 3 - 0 - 17 17 - 63

12 Φωστήρας Καισ. 19 5 1 - 2 - 16 13 - 52

13 Ορφέας Αιγ. 19 5 1 - 2 - 16 9 - 48

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

21η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

ΑΕ Περιστερίου-Νέα Ζωή Μετ/0-4.

ΑΕ Ιλίου-Λαρισαϊκός/1-3

Χαλκηδονικός-Τόλμη Περιστ./4-0

ΑΕ Μεταμόρφωσης-Πανιώνιος Καισ./2-2

ΑΟ Κωφών-Δάσος Χαϊδ./0-4

Διαγόρας Αιγ.-Ολυμπιακός Κυψ./1-3

Αίμος Πετρ.-Γαλαξίας/3-0

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αίμος Πετρ. 21 51 16 - 3 - 2 65 - 21

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Χαλκηδονικός 21 50 16 - 2 - 3 41 - 14

3 ΑΕ Μεταμόρφωσης 21 49 15 - 4 - 2 48 - 18

4 Νέα Ζωή Μετ. 21 46 14 - 4 - 3 44 - 14

5 Λαρισαϊκός 21 42 13 - 3 - 5 41 - 19

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 ΑΕ Περιστερίου 21 34 10 - 4 - 7 21 - 21

7 Πανιώνιος Καισ. 21 33 10 - 3 - 8 38 - 23

8 Ολυμπιακός Κυψ. 21 28 8 - 4 - 9 36 - 34

9 Γαλαξίας 21 21 6 - 3 - 12 17 - 30

10 Διαγόρας Αιγ. 21 19 6 - 1 - 14 18 - 35

11 ΑΕ Ιλίου 21 15 4 - 3 - 14 22 - 48

12 Δάσος Χαϊδαρίου 21 14 4 - 2 - 15 17 - 51

13 Τόλμη Περιστερίου 21 13 3 - 4 - 14 18 - 42

14 ΑΟ Κωφών 21 5 1 - 2 - 18 8 - 64

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

21η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Υμηττός-Πατήσια/0-1

Εθνικός Αστέρας-Αίας Αθηνών/9-0

Γκυζιακός-Νίκη Αλίμου/4-4

Αστέρας Χαϊδ.-Απόλλων Περιστ./0-0

Κρόνος Αθηνών-Θύελλα Περιστ./1-2

Μαρούσι-Αναγέννηση Πετρ./2-0

Ρεπό: Δάφνη Αθηνών

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αναγέννηση Πετρ. 18 43 14 - 1 - 3 44 - 16

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Γκυζιακός 18 42 13 - 3 - 2 51 - 21

3 Θύελλα Περ. 18 41 12 - 5 - 1 43 - 15

4 Υμηττός 18 37 11 - 4 - 3 43 - 16

5 Πατήσια 19 29 9 - 2 - 8 25 - 25

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Αστέρας Χαϊδ. 19 28 9 - 3 - 7 38 - 25

7 Μαρούσι 19 28 8 - 4 - 7 30 - 28

8 Εθνικός Αστέρας 19 24 6 - 6 - 7 33 - 30

9 Νίκη Αλίμου 18 16 4 - 4 - 10 20 - 32

10 Απόλλων Περ. 18 16 4 - 4 - 10 16 - 29

11 Δάφνη Αθηνών 18 15 4 - 3 - 11 24 - 37

12 Κρόνος Αθηνών 18 14 4 - 2 - 12 18 - 34

13 Αίας Αθηνών 18 -5 0 - 1 - 17 16 - 93

Ο Αίας Αθηνών είναι τιμωρημένος με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Ο Αστέρας Χαϊδαρίου έχει -2 βαθμούς

πηγή sentragoal.gr

olymbic idea