Μελισσουργός

12 March, 2022 - 23:21

Νίκη ανάσα για τη Γκλάντμπαχ

Η Γκλάντμπαχ υποδέχθηκε την Χέρτα Βερολίνου στο «Μπορούσια Παρκ» για την 26η αγωνιστική της Bundesliga με τους γηπεδούχους να παίρνουν μία εύκολη νίκη με 2-0. Ο Πλέα άνοιξε το σκορ για την Γκλάντμπαχ στο 24ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και ο Γκίντερ στο 59ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Με τη νίκη αυτή η Γκλάντμπαχ ανέβηκε στη 13 θέση της Bundesliga με 30 βαθμούς και βρίσκεται στο +7 πλέον από τη ζώνη του υποβιβασμού. Απ’ την άλλη πλευρά η Χέρτα έμεινε στη προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς και στο -2 από τις θέσεις «σωτηρίας».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής της Bundesliga :

Γκρόιτερ Φιρτ - Λειψία (20:30)

* Το παιχνίδι Άουγκσμπουργκ - Μάιντζ που ήταν προγραμματισμένο για σήμερα στις 16:30 πήρε αναβολή λόγω κρουσμάτων Covid-19.