ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

14 May, 2018 - 22:24

Categories: 

Οι πρόεδροι των ΝΟΔΕ της ΝΔ

Σε ποσοστό 37% ανέρχεται η ανανέωση των προέδρων ΝΟΔΕ της ΝΔ, σύμφωνα με τα αποτελέσματα των εσωκομματικών εκλογών που ανακοινώθηκαν την Δευτέρα από το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης.

Το ποσοστό ανανέωσης σε επίπεδο προέδρων δημοτικών οργανώσεων έφθασε το 42%, ενώ το 53% των 9μελών συμβουλίων που εξελέγησαν αποτελείται από καινούρια πρόσωπα, γεγονός που- σύμφωνα με την Πειραιώς- «σηματοδοτεί την πραγμάτωση του στόχου της ανανέωσης στο στελεχιακό δυναμικό της Ν.Δ».

Η αξιωματική αντιπολίτευση δηλώνει ικανοποιημένη και από το ύψος της συμμετοχής η οποία ξεπέρασε το 85% στις οργανώσεις όπου υπήρχαν περισσότεροι από ένας υποψήφιοι για τις θέσεις των προέδρων.

Οι εκλεγέντες πρόεδροι των ΝΟΔΕ της ΝΔ είναι οι εξής:

Αττική:
Α1: Τσούχλος Θεόδωρος
Α2: Λατζουράκης Ζαχαρίας
Β1: Κουμεντάκος Μιχάλης
Β2: Σπύρου Αλέκος
Β3: Χατζηαθανασιάδου Φανή
Β4: Αβραμάκος Σπύρος
Β5: Μαυροειδάκος Δημήτρης
Βόρεια Αττική: Σακελλαρίου Ευφροσύνη
Ανατολική Αττική: Ανδρέας Γλαβάς
Δυτική Αττική: Γιάννης Λινάρδος.
Πειραιάς:
Α΄ Πειραιά: Βοϊδονικόλας Γιάννης
Β’ Πειραιά: Λιβανός Μιχάλης
Θεσσαλονίκη:
Β’ Θεσσαλονίκης: Θωμάς Βράνος
Κεντρικός Τομέας: Αναστάσιος Εμμανουηλίδης
Ανατολικός Τομέας: Θεόδωρος Μητράγκας
Δυτικός Τομέας: Διονύσης Μανωλόπουλος
Αιτωλοακαρνανία: Τσόλκας Φώτης
Αργολίδα: Σχοινοχωρίτης Δημήτρης
Αρκαδία: Κατσίπος Τίμος
Άρτα: Σκανδάλης Δημήτρης
Αχαΐα: Μαζαράκης Ανδρέας
Βοιωτία: Λιανός Γιώργος
Γρεβενά: Τεντόγλου Λεωνίδας
Δράμα: Ανδρούτσος Αθανάσιος
Δωδεκάνησα: Μπακίρης Παύλος
Έβρος: Παρασκευόπουλος Πολυζώης
Εύβοια: Πέτρος Ποδάρας
Ευρυτανία: Κώστας Λαθύρης
Ζάκυνθος: Διονύσης Καρδιανός
Ηλεία: Χρήστος Γαβράς
Ημαθία: Παναγιώτης Παλπάνας
Ηράκλειο: Ευάγγελος Καρκανάκης
Θεσπρωτία: Αλκιβιάδης Λάμπρου
Ιωάννινα: Θεόδωρος Τζαρούχης
Καβάλα: Χαράλαμπος Δράκος
Καρδίτσα: Λάμπρος Τσιούκης
Καστοριά: Στέργιος Αδάμ
Κέρκυρα: Ιωάννης Κοντός
Κεφαλλονιά: Γιάννα Κουλουμπή
Κιλκίς: Μηνάς Παπαδόπουλος
Κοζάνη: Παντελής Καρακασίδης
Κορινθία: Χρήστος Κορδόσης
Κυκλάδες: Χρήστος Καφτηράνης
Λακωνία: Βασίλης Ορφανός
Λάρισα: Χρήστος Καπετάνος
Λασίθι: Γεώργιος Μπαρμπούνης
Λέσβος: Ευστράτιος Καραγεωργίου
Λευκάδα: Γιώργος Μπουρδάρας
Λήμνος: Ευάγγελος Χριστοφιδέλης
Μαγνησία: Δημοσθένης Νταόπουλος
Μεσσηνία: Αναστασία Κυριακοπούλου
Ξάνθη: Νίκος Κιατίπης
Πιερία: Γιάννης Κουρινιώτης
Πρέβεζα: Νίκος Τζίμας
Ρέθυμνο: Μανώλης Φουρφουλάκης
Ροδόπη: Ιωάννης Βεζυργιαννίδης
Σάμος: Βασίλης Πανουράκης
Σέρρες: Θεόδωρος Καμπούρης
Τρίκαλα: Κώστας Τρέλλης
Φθιώτιδα: Σπύρος Κωσταράς
Φλώρινα: Μάκης Θεοδώρου
Φωκίδα: Δημήτρης Τζίμας
Χαλκιδική: Απόστολος Τζιρίτης
Χανιά: Γεώργιος Μαρκουλάκης
Χίος: Πρόδρομος Μανωλάκης

Στο νομό Πέλλας οι Θεοδόσης Ουραϊλίδης και Νίκος Θωμαΐδης θα αναμετρηθούν στον β’ γύρο.

πηγή  athina984.gr

olymbic idea