12 March, 2023 - 22:56

Πήρε νίκη ψυχολογίας με ανατροπή ο Άρης (3-1)

Με τον ιδανικότερο τρόπο ολοκλήρωσε ο Άρης τις υποχρεώσεις του στην κανονική διάρκεια της Super League, επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα με 3-1 με ανατροπή στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Η ομάδα του Τόλη Τερζή μπορεί να δέχθηκε την ψυχρολουσία στο 7ο λεπτό από το γκολ του Λιάσου, όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη 3-1 και να πάει με άλλον αέρα στα playoffs. Τα έφεραν «τούμπα» πριν το ημίχρονο οι γηπεδούχοι με τον Νταρίντα να σκοράρει ξανά και τον Αμπουμπακάρ Καμαρά να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ από τη μέρα που επέστρεψε στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Στους 40 βαθμούς ο Άρης τη στιγμή που ο ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε τη δεύτερη διαδοχική του ήττα.