ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

16 January, 2017 - 02:39

Categories: 

Πήρε το ντέρμπι η Ηλιούπολη

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο Πανερυθραϊκός, που επιβλήθηκε 3-1 εκτός έδρας του Αθηναϊκού -με ανατροπή- και πήρε διαφορά τριών βαθμών από τη Δόξα Βύρωνα που ηττήθηκε από την εξαιρετική Ηλιούπολη, στο ντέρμπι του 2ου ομίλου στην Α' Αθηνών.

Τα αποτελέσματα του διημέρου και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της Αθήνας

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

16η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Ήφαιστος Περιστ.-Πεύκη/2-1

Ηράκλειο-Δάφνη Παλ. Φαλ./2-0

ΠΑΟ Ρουφ-Κεραυνός Γλυφάδας/1-0

Μικρασιατικός Καισ.-Χαραυγιακός/1-5

Θρίαμβος Χαϊδ.-Φωστήρας Ηλ./Τ. /1-1

Αγία Ελεούσα-ΓΣ Αργυρούπολης/0-1

Παπάγος-Θρίαμβος Αθηνών/5-0

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Θρίαμβος Χαϊδαρίου 16 38 12 - 2 - 2 38 - 11

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Παπάγος 16 33 10 - 3 - 3 26 - 12

3 Χαραυγιακός 16 33 9 - 6 - 1 23 - 10

4 Ηράκλειο 15 28 8 - 4 - 3 17 - 7

5 Ήφαιστος 15 27 8 - 3 - 4 20 - 14

6 Φωστήρας Ηλιούπολης 16 27 7 - 6 - 3 20 - 17

7 ΠΑΟ Ρουφ 16 25 6 - 7 - 3 21 - 12

8 ΓΣ Αργυρούπολης 16 24 7 - 3 - 6 21 - 20

9 Χαϊδάρι 16 21 6 - 3 - 7 15 - 16

10 Πεύκη 16 20 6 - 2 - 8 14 - 16

11 Κένταυρος Βρ. 16 18 5 - 3 - 8 14 - 24

12 Μικρασιατικός 16 17 5 - 2 - 9 17 - 21

13 Θρίαμβος Αθηνών 16 14 3 - 5 - 8 19 - 34

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Κεραυνός Γλυφάδας 16 10 2 - 4 - 10 8 - 24

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 Αγ. Ελέουσα 16 9 1 - 6 - 9 15 - 27

16 Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 16 6 1 - 3 - 12 12 - 35

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

16η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Διάνα Ηλ.-Άρης Πετρ./3-1

Χαλάνδρι-Χολαργός/0-0

Σούρμενα-Άγιαξ Ταύρου/2-1

Αιγάλεω-Καματερό/0-0

Ηλιούπολη-Δόξα Βύρωνος/2-0

Αθηναϊκός-Πανερυθραϊκός/1-3

Αγία Παρασκευή-Τράχωνες Αλίμου/1-0

Άγ. Ανάργυροι-ΑΟ Περιστερίου/1-0

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Πανερυθραϊκός 16 34 11 - 1 - 4 27 - 11

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Δόξα Βύρωνα 16 31 9 - 4 - 3 28 - 17

3 Σούρμενα 16 29 9 - 2 - 5 29 - 16

4 Ηλιούπολη 16 28 8 - 4 - 4 21 - 15

5 Αιγάλεω 16 25 6 - 9 - 1 23 - 5

6 Αγία Παρασκευή 16 24 6 - 6 - 4 15 - 15

7 Άρης Πετρούπολης 16 22 5 - 7 - 4 15 - 13

8 Καματερό 16 22 4 - 10 - 2 9 - 7

9 Τράχωνες 16 22 5 - 7 - 4 11 - 10

10 Χαλάνδρι 16 21 6 - 3 - 7 15 - 19

11 Άγιοι Ανάργυροι 16 19 5 - 4 - 7 10 - 21

12 Χολαργός 16 17 4 - 5 - 7 14 - 16

13 ΑΟ Περιστερίου 16 15 4 - 3 - 9 14 - 21

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Διάνα Ηλιούπολης 16 14 3 - 5 - 8 16 - 26

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 Αθηναϊκός 16 13 3 - 4 - 9 13 - 25

16 Άγιαξ Ταύρου 16 8 2 - 2 - 12 12 - 35

Το Αιγάλεω είναι τιμωρημένο με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

15η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Βριλήσσια-Βοτανικός/2-2

Αθηναΐδα-Ειρήνη Πετρ./3-1

Λυκόβρυση-ΑΟ Βύρων/2-0

Κεραυνός Πετρ.-Νέα Ιωνία/0-2

ΓΣ Καισαριανής-Παράδεισος/1-0

Ιλίσια 2004-Άμιλλα Περιστ./1-1

Φοίνικας Περιστ.-Ανθούπολη/0-1

Χρυσούπολη-Άγιος Δημήτριος/0-0

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αθηναϊδα 15 34 11 - 1 - 3 32 - 14

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Άγιος Δημήτριος 15 29 8 - 5 - 2 19 - 11

3 Νέα Ιωνία 15 27 7 - 6 - 2 16 - 8

4 Ιλίσια 2004 15 25 6 - 7 - 2 22 - 16

5 Βριλήσσια 15 24 6 - 6 - 3 22 - 15

6 Λυκόβρυση 15 23 6 - 5 - 4 19 - 15

7 Ανθούπολη 15 23 6 - 5 - 4 19 - 19

8 ΓΣ Καισαριανής 15 22 6 - 4 - 5 19 - 16

9 Άμιλλα Περιστερίου 15 20 5 - 5 - 5 18 - 20

10 Χρυσούπολη 15 18 4 - 6 - 5 22 - 16

11 Παράδεισος 15 18 4 - 6 - 5 19 - 17

12 ΑΟ Βύρων 15 18 5 - 3 - 7 26 - 30

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Φοίνικας Περιστερίου 15 17 4 - 5 - 6 14 - 18

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Κεραυνός Πετρούπολης 15 12 3 - 3 - 9 17 - 31

15 Βοτανικός 15 8 1 - 5 - 9 12 - 30

16 Ειρήνη Πετρούπολης 15 4 0 - 4 - 11 7 - 27

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

15η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Άρης Χολαργού-Κολωνός/1-2

ΠΟ Ψυχικού-ΑΟ Ιάσων/1-1

Αλσούπολη-Ελευθερούπολη/1-0

ΑΟΝΦ Άτταλος-Ατρόμητος Χαλ./1-3

Αστέρας Ζωγρ.-Κορωνίδα/3-0

Νεοπεντελικός-Αττικός/1-2

Ολυμπιακός Λιοσίων-Απόλλων Χαλ./1-0

ΑΟΝΑ-Παλαιό Φάληρο/0-1

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Παλαιό Φάληρο 15 38 12 - 2 - 1 26 - 6

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Αστέρας Ζωγράφου 15 29 8 - 5 - 2 25 - 10

3 Απόλλων Χαλανδρίου 15 29 8 - 5 - 2 24 - 12

4 Ολυμπιακός Λιοσίων 15 26 7 - 5 - 3 27 - 13

5 Ελευθερούπολη 15 26 7 - 5 - 3 19 - 8

6 Ατρόμητος Χαλανδρίου 15 26 6 - 8 - 1 18 - 10

7 Αλσούπολη 15 19 4 - 7 - 4 21 - 18

8 ΑΟ Ιάσων 15 19 4 - 7 - 4 12 - 15

9 Αττικός 15 18 5 - 3 - 7 12 - 20

10 Κολωνός 15 17 4 - 5 - 6 20 - 21

11 Άρης Χολαργού 15 17 5 - 2 - 8 13 - 18

12 ΠΟ Ψυχικού 15 14 3 - 5 - 7 9 - 18

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Νεοπεντελικός 15 14 4 - 2 - 9 23 - 33

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 ΑΟΝΑ 15 13 4 - 1 - 10 10 - 17

15 Άτταλος 15 12 3 - 3 - 9 24 - 37

16 Κορωνίδα 15 10 3 - 1 - 11 12 - 39

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

15η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Κοψαχείλα-Αμπελόκηποι/2-1

Τριφυλλιακός-Ελπίδα Αγ. Αναργ./3-2

ΑΕ Γλυφάδας-Αρμενική/0-1

ΑΟ Ιλίου-Καλαμάκι/3-2

Άφοβος-Τερψιθέα/2-6

ΠΑΣ Γαλάτσι-Άγιος Θωμάς/0-1

Θύελλα Αγ. Δημ.-Πετράλωνα/0-2

Πανθησειακός-Μελίσσια/1-1

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Τερψιθέα 15 35 11 - 2 - 2 28 - 11

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Αρμενική 15 32 10 - 2 - 3 22 - 11

3 Πετράλωνα 15 31 10 - 1 - 4 31 - 7

4 ΑΟ Ιλίου 15 29 8 - 5 - 2 27 - 12

5 Άγιος Θωμάς 15 28 8 - 4 - 3 29 - 9

6 Θύελλα Αγ. Δημητρίου 15 26 7 - 5 - 3 20 - 11

7 Μελίσσια 15 26 7 - 5 - 3 12 - 9

8 Γαλάτσι 15 22 6 - 4 - 5 11 - 11

9 Αμπελόκηποι 15 19 5 - 4 - 6 25 - 21

10 Κοψαχείλα 15 19 5 - 4 - 6 16 - 16

11 Τριφυλλιακός 15 17 5 - 2 - 8 17 - 29

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12 ΑΕ Γλυφάδας 15 15 4 - 3 - 8 10 - 26

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Ελπίδα Αγ. Αναργύρων 15 10 1 - 7 - 7 15 - 24

14 Άφοβος 15 10 3 - 1 - 11 18 - 48

15 Καλαμάκι 15 9 3 - 0 - 12 11 - 27

16 Πανθησειακός 15 6 1 - 3 - 11 7 - 27

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

13η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Φοίνικας Καλλ.-Αστέρας Εξαρχείων/1-0

Θεμιστοκλής-Πέρα Κλουμπ/0-0

Κρόνος Αιγάλεω-Ηρακλής Περιστ./0-1

Ιπποκράτης-Κεραμεικός/0-0

Αρίων-ΑΕ Αιγάλεω/4-3

Άτλας Κυψέλης-Νέα Σμύρνη/2-4

Ρεπό: Ταταύλα

Η βαθμολογία

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κεραμεικός 12 27 8 - 3 - 1 28 - 8

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Θεμιστοκλής 12 23 6 - 5 - 1 19 - 9

3 Φοίνικας Καλλιθέας 12 21 6 - 3 - 3 17 - 13

4 Ηρακλής Περιστερίου 12 21 6 - 3 - 3 17 - 13

5 Νέα Σμύρνη 12 20 5 - 5 - 2 16 - 13

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Πέρα Κλουμπ 12 18 5 - 3 - 4 18 - 17

7 Ιπποκράτης 12 17 4 - 5 - 3 15 - 13

8 ΑΕ Αιγάλεω 12 16 4 - 4 - 4 22 - 20

9 Αστέρας Εξαρχείων 12 11 3 - 2 - 7 13 - 18

10 Κρόνος Αιγάλεω 12 11 3 - 2 - 7 14 - 25

11 Ταταύλα 12 10 2 - 4 - 6 7 - 12

12 Άτλας Κυψέλης 12 10 2 - 4 - 6 14 - 23

13 Αρίων 12 6 1 - 3 - 8 8 - 24

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

13η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Φωστήρας Καισ.-Λέοντες Αθηνών/1-2

ΠΑΣ Αθηνών 1966-Ορφέας Αιγάλεω/5-0

Αετός Καλλ.-Προμηθέας/3-1

Πράσινα Πουλιά-Ιεράπολη/0-2

Πλάτων-Λαύρα Αργ./2-1

Κηπούπολη-Ερμής Ηρακλείου/2-0

Ρεπό: Κηφισιά 2010

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κηπούπολη 12 36 12 - 0 - 0 45 - 6

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Ιεράπολη 12 28 9 - 1 - 2 25 - 9

3 Κηφισιά 2010 12 25 8 - 1 - 3 27 - 12

4 Πλάτων 12 25 8 - 1 - 3 26 - 12

5 Λαύρα Αργ. 12 23 7 - 2 - 3 26 - 9

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Ερμής Ηρακλείου 12 18 5 - 3 - 4 15 - 10

7 Λέοντες Αθηνών 12 18 5 - 3 - 4 16 - 14

8 Πράσινα Πουλιά 12 17 5 - 2 - 5 16 - 21

9 Αετός Καλλ. 12 13 4 - 1 - 7 14 - 26

10 Προμηθέας 12 11 3 - 2 - 7 8 - 21

11 ΠΑΣ Αθηνών 1966 12 6 2 - 0 - 10 14 - 42

12 Φωστήρας Καισ. 12 2 0 - 2 - 10 7 - 32

13 Ορφέας Αιγ. 12 2 0 - 2 - 10 4 - 29

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

13η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Διαγόρας Αιγ.-Χαλκηδονικός/1-4

Δάσος Χαϊδ.-Ολυμπιακός Κυψ./0-1

Νέα Ζωή Μετ.-Λαρισαϊκός/2-0

Αίμος Πετρ.-Τόλμη Περιστ./2-0

ΑΕ Περιστερίου-Πανιώνιος Καισ./0-0

ΑΟ Κωφών-ΑΕ Μεταμόρφωσης/0-5

ΑΕ Ιλίου-Γαλαξίας/2-2

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 ΑΕ Μεταμόρφωσης 13 34 11 - 1 - 1 34 - 9

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Αίμος Πετρ. 13 32 10 - 2 - 1 41 - 17

3 Χαλκηδονικός 13 30 10 - 0 - 3 22 - 12

4 Νέα Ζωή Μετ. 13 27 8 - 3 - 2 26 - 11

5 Πανιώνιος Καισ. 13 23 7 - 2 - 4 25 - 11

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 ΑΕ Περιστερίου 13 22 6 - 4 - 3 15 - 8

7 Λαρισαϊκός 13 20 6 - 2 - 5 23 - 14

8 Γαλαξίας 13 16 5 - 1 - 7 12 - 19

9 Ολυμπιακός Κυψ. 13 15 4 - 3 - 6 16 - 22

10 ΑΕ Ιλίου 13 12 3 - 3 - 7 15 - 27

11 Τόλμη Περιστερίου 13 11 3 - 2 - 8 16 - 24

12 Διαγόρας Αιγ. 13 7 2 - 1 - 10 9 - 24

13 Δάσος Χαϊδαρίου 13 7 2 - 1 - 10 6 - 28

14 ΑΟ Κωφών 13 4 1 - 1 - 11 6 - 40

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

13η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Υμηττός-Αναγέννηση Πετρ./2-2

Πατήσια-Αίας Αθηνών/5-0

Δάφνη Αθηνών-Απόλλων Περιστ./2-0

Γκυζιακός-Μαρούσι/3-1

Κρόνος Αθηνών-Αστέρας Χαϊδ./0-3

Νίκη Αλίμου-Θύελλα Περιστ./0-3

Ρεπό: Εθνικός Αστέρας

Η βαθμολογία

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Θύελλα Περ. 12 28 8 - 4 - 0 30 - 10

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Αναγέννηση Πετρ. 12 28 9 - 1 - 2 29 - 11

3 Γκυζιακός 12 26 8 - 2 - 2 36 - 12

4 Υμηττός 12 26 8 - 2 - 2 34 - 12

5 Πατήσια 12 20 6 - 2 - 4 16 - 15

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Αστέρας Χαϊδ. 12 18 6 - 2 - 4 28 - 16

7 Μαρούσι 12 14 4 - 2 - 6 16 - 18

8 Δάφνη Αθηνών 12 14 4 - 2 - 6 18 - 23

9 Εθνικός Αστέρας 12 13 3 - 4 - 5 14 - 19

10 Νίκη Αλίμου 12 11 3 - 2 - 7 12 - 20

11 Απόλλων Περ. 12 11 3 - 2 - 7 12 - 24

12 Κρόνος Αθηνών 12 8 2 - 2 - 8 11 - 24

13 Αίας Αθηνών 12 -5 0 - 1 - 11 9 - 61

Ο Αίας Αθηνών είναι τιμωρημένος με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Ο Αστέρας Χαϊδαρίου έχει -2 βαθμούς

πηγή sentragoal.gr

olymbic idea