Γεράσιμος Τσώλης

16 February, 2022 - 00:16

Προβάδισμα η Παρι με μπάζερ μπίτερ του Mbappe

Ο Mbappe ξέρανε την κατώτερη Ρεάλ Μαδρίτης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και έδωσε τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην Παρί .

Οι Γάλλοι κυριάρχησαν στο ματς απ το ξεκίνημα, χωρίς όμως να καταφέρουν να ανοίξουν το σκορ νωρίς παρά τις καλές ευκαιρίες που δημιουργούσαν .

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παρισιού ανέβασε κι άλλο τους ρυθμούς και σχεδόν εξαφάνισε την Ρεαλ , χάνοντας την μια ευκαιρία μετά την άλλη με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι  του Lionel Messi στο 62’. Παρ’ ολ’ αυτά Η λύτρωση ήρθε στο 90’+4’ με τον Γάλλο σούπερ σταρ , Mbappe , να πετυχένει ένα φοβερό γκολ και να γκρεμίζει την ψυχολογία της Ρεαλ , γράφοντας το τελικό 1-0 που δινει προβάδισμα την Παρί αλλά όλα θα λυθούν στην ρεβάνς της Μαδρίτης.