ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore
Κώστας Στουρνάρας

5 June, 2018 - 04:01

Categories: 

Το παρασκήνιο του ντέρμπι Παναθηναϊκός Superfoods-Ολυμπιακός στο “PICK N’ ROLL” της COSMOTE TV, η «Ώρα των Παραολυμπιονικών» και το καλοκαίρι στη Nova και ι οι υποψήφιοι για ΔΣ και Εξελεγκτική στον ΕΔΟΕΑΠ!

Το Pick N’ Roll της COSMOTE TV επιστρέφει την Τρίτη 5/6 στις 20.00 (COSMOTE SPORT 4HD) με όλες τις λεπτομέρειες γύρω από τον πρώτο τελικό της Stoiximan.gr Basket League ανάμεσα σε Παναθηναϊκό Superfoods και Ολυμπιακό, ο οποίος ανέδειξε νικητές τους φιλοξενούμενους. Οι Άρης Μπάρκας, Κώστας Κατέβας και Δημήτρης Ζαφειρόπουλος θα μεταφέρουν στους τηλεθεατές της εκπομπής όλα όσα εκτυλίχθηκαν πριν και μετά τον αγώνα στο ΟΑΚΑ, αλλά και το κλίμα που υπάρχει στις δύο ομάδες εν όψει του δεύτερου τελικού την Πέμπτη 7/6.

 

Καλεσμένος του Βασίλη Σκουντή στο στούντιο της εκπομπής θα είναι ο πρώην διεθνής καλαθοσφαιριστής Γιώργος Σιγάλας, ο οποίος θα σχολιάσει την πρώτη «μάχη» των «αιωνίων».

 

Στο πρόγραμμα της εκπομπής ανήκει επίσης η συνέντευξη του Κέισι Πρέιθερ του Προμηθέα Πατρών, ο οποίος μίλησε μεταξύ άλλων για τη χαμένη ευκαιρία να αγωνιστεί στο ΝΒΑ με τους Φοίνιξ Σανς, τη θητεία του στο Πανεπιστήμιο της Φλόριντα με προπονητή τον σπουδαίο Μπίλι Ντόνοβαν, αλλά και για το επαγγελματικό του μέλλον.

 

Όπως κάθε εβδομάδα, οι συνδρομητές θα ενημερωθούν για τις τελευταίες εξελίξεις γύρω από το ΝΒΑ και τα πλέι-οφ, ενώ θα κάνουν και μία αναδρομή στη δεκαετία του ’60 για να γνωρίσουν την εμβληματική φυσιογνωμία των Λος  Άντζελες Λέικερς, Τζέρι Ουέστ, του οποίου η φιγούρα βρίσκεται στο σήμα του ΝΒΑ.

Η «Ώρα των Παραολυμπιονικών» και το καλοκαίρι στη Nova!



Η εκπομπή «Η Ώρα των Παραολυμπιονικών» στη Nova συνεχίζει και το καλοκαίρι να καλύπτει τα πάντα γύρω από τα Παραολυμπιακά δρώμενα! Οι συνδρομητές της Nova, κάθε Τετάρτη στις 19:00, θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθούν στο Novasports24HD την εκπομπή που είναι αφιερωμένη στη δράση των αθλητών στις διοργανώσεις, αλλά και στην ανθρώπινη πλευρά της καθημερινής τους προσπάθειας. Μέσα από την «Ώρα των Παραολυμπιονικών», που αποτελεί μία από τις ενέργειες επικοινωνιακής προώθησης της Nova στο πλαίσιο της επέκτασης της στρατηγικής της συνεργασίας με την Ελληνική Παραολυμπιακή Επιτροπή (ΕΠΕ) μέχρι το 2020, θα καλυφθούν με πλούσιο ρεπορτάζ οι διοργανώσεις Πανελληνίων Πρωταθλημάτων που θα διεξαχθούν τον Ιούνιο και τον Ιούλιο, αλλά και όλη η Παραολυμπιακή επικαιρότητα.

 

Η εκπομπή της Τετάρτης 6 Ιουνίου θα είναι αφιερωμένη στην ελληνική ομάδα της άρσης βαρών σε πάγκο, η οποία επέστρεψε με 4 χρυσά μετάλλια και ένα ευρωπαϊκό ρεκόρ στις αποσκευές της από το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην πόλη Μπεργκ Σιρ Μερ της Γαλλίας. Τα κανάλια Novasports κάλυψαν την άφιξη της ελληνικής αποστολής και οι πρωταγωνιστές μίλησαν για τις σημαντικές διακρίσεις που πέτυχαν.

 

Αξίζει να τονιστεί ότι η εκπομπή «Ώρα των Παραολυμπιονικών» κάλυψε τόσο την Τετάρτη 23 Μαΐου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΑΜΕΑ που διεξήχθη στις 19-20 Μαΐου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ όπου σημειώθηκαν νέα πανελλήνια ρεκόρ, όσο και την Τετάρτη 30 Μαΐου την ημερίδα ενημέρωσης των αντίστοιχων ευρωπαϊκών επιτροπών σε συνεργασία με το ίδρυμα Agitos για τη διαδικασία επανένταξης προσφύγων με αναπηρία στο κοινωνικό σύνολο, μέσω του αθλητισμού που πραγματοποιήθηκε στις 16 Μαΐου.

 

Οι ενέργειες επικοινωνιακής στήριξης της Ελληνικής Παραολυμπιακής Επιτροπής (ΕΠΕ) εντάσσονται στο πλαίσιο του προγράμματος δράσεων Κοινωνικής Ευθύνης της Nova, με στόχο την ανάδειξη των πραγματικών αξιών του αθλητισμού, αλλά και της δύναμης και της αισιοδοξίας που διαπνέει τις προσπάθειες των αθλητών και αθλητριών με αναπηρία.

 

Η Nova βρίσκεται σταθερά στο πλευρό της Ελληνικής Παραολυμπιακής Επιτροπής στο ρόλο του «Μεγάλου Χορηγού Επικοινωνίας» και έχοντας υλοποιήσει μια σειρά ενεργειών προβολής. Μεταξύ αυτών, προσωπικά αφιερώματα σε αθλητές, φιλοξενία αθλητών στο πλατό εκπομπών, δημοσιογραφική κάλυψη εκδηλώσεων της Ελληνικής Παραολυμπιακής Επιτροπής και τιμητικές εκδηλώσεις υποδοχής αθλητών μετά από σημαντικές διοργανώσεις όπως ήταν οι Παραολυμπιακοί Αγώνες του Ρίο 2016.

 

Οι εκπομπές της «Ώρας των Παραολυμπιονικών» θα είναι διαθέσιμες και στην ειδική ενότητα που έχει δημιουργηθεί για την Παραολυμπιακή oμάδα στο Web TV του Novasports.gr και συγκεκριμένα στο www.novasports.gr/paraolympiakiomada.

«Κυνηγώντας το όνειρο» με τον διεθνώς διακεκριμένο χορευτή Δάφνι Κόκκινο, στο COSMOTE HISTORY HD

H σειρά ντοκιμαντέρ παραγωγής COSMOTE TV «Κυνηγώντας το όνειρο», με επίκεντρο δώδεκα Έλληνες με εξέχουσα πορεία στον χώρο των γραμμάτων, των τεχνών και της επιστήμης, παρουσιάζει αυτή την εβδομάδα τον σπουδαίο Έλληνα χορευτή Δάφνι Κόκκινο. Από το Βούπερταλ της Γερμανίας, όπου ζει και εργάζεται, ο ταλαντούχος χορευτής μιλάει για πρώτη φορά στην ελληνική τηλεόραση και μεταξύ άλλων αναφέρεται στην πορεία και τη σχέση του με την κορυφαία χορογράφο και πρωτοπόρο του σύγχρονου χορού, Πίνα Μπάους (Τετάρτη 6/6 στις 21.00). Η σειρά προβάλλεται σε επανάληψη κάθε Κυριακή στις 23.00.

 

«Η κουζίνα του Θεού» επιστρέφει την Τρίτη 5/6 στις 21.00 με νέο επεισόδιο στο COSMOTE HISTORY HD και μας μεταφέρει στους πρόποδες του όρους Πάικου και στη Μονή των Αγίων Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης. Εκεί, παρακολουθούμε τους μοναχούς να ζυμώνουν ψωμί και να μαγειρεύουν γεμιστό ψάρι με λαχανικά και γιουβέτσι με μανιτάρια.

 

Τα εν οίκω...

Σήμερα την Δευτέρα 4 Ιουνίου 2018, και ώρα 16.00, συνήλθε η Εφορευτική Επιτροπή, η οποία ορίστηκε με το υπ’αριθμ.πρωτ. 8011/18-5-2018 έγγραφο του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών, για την ανακήρυξη υποψηφίων και τη διεξαγωγή των αρχαιρεσιών  για την ανάδειξη δέκα (10) μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. και πέντε (5) μελών.. 

της Εξελεγκτικής Επιτροπής, για τριετή θητεία, καθώς και ισάριθμων αναπληρωματικών αυτών

Η επιτροπή αφού παρέλαβε τις κάτωθι αιτήσεις υποψηφιότητας: 

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π.

A/A ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 ΛΙΜΝΙΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2 ΛΑΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

3 ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ /ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΝΙΑΙΟ ΣΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙΤΗ

4 ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

5 ΔΑΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ

6 ΤΖΑΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

7 ΚΑΡΟΥΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

8 ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

9 ΤΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

10 ΣΤΑΘΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΝΤΖΥ) ΝΙΚΟΛΑΟΣ

11 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ AΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

12 ΤΡΟΥΠΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

13 ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

14 ΖΑΧΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

15 ΚΑΤΑΪΦΤΣΗΣ ΣΙΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

16 ΓΚΑΛΟΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

17 ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

18 ΠΟΛΥΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΙΟΣ

19 ΓΚΑΝΑΣ ΜΑΡΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

20 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

21 ΒΑΡΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

22 ΚΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΙΚΟΛ

23 ΔΗΜΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

24 ΣΥΡΑΚΗ ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

25 ΑΓΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

26 ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ

27 ΜΠΑΖΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

28 ΚΟΥΤΣΟΒΙΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

29 ΜΙΧΑΛΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

30 ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

31 ΚΑΠΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

32 ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ ΧΡΗΣΤΟΣ

33 ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

34 ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

35 ΝΕΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

36 ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

37 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

38 ΚΟΥΜΠΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

39 ΣΙΑΧΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΗΛΙΑΣ

40 ΣΤΕΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

41 ΜΠΕΡΕΔΗΜΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

42 ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

43 ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

44 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

45 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

46 ΠΑΠΑΞΕΝΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

47 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

48 ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ(ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΣΤΑ Η-ΜΜΕ) ΓΑΒΡΙΗΛ

49 ΣΙΜΙΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

50 ΣΟΥΧΑΙΕΜΠ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΜΠΝΤΟΥΛ Επισημαίνεται ότι:

Α) Η αναφερόμενη στον Πίνακα με θέση α/α 3., Θεοδωρίδου Καίτη υπέβαλε αίτηση υποψηφιότητας συνδυασμού με τίτλο «ΕΝΙΑΙΟ ΣΤΑ ΜΜΕ», με συνημμένες τέσσερις (4) αιτήσεις υποψηφίων για μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΔΟΕΑΠ. Πρόκειται για τους:

ΑΛΙΦΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΟ

ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΚΑΙΤΗ

ΚΟΛΛΥΒΑ ΙΩΑΝΝΗ

ΚΟΤΣΕΡΩΝΗ ΡΩΜΑΝΟ

B) Ο αναφερόμενος στον Πίνακα με θέση α/α 48., Κασιμάτης Γαβριήλ υπέβαλε αίτηση υποψηφιότητας συνδυασμού με τίτλο «ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΣΤΑ Η-ΜΜΕ», με συνημμένες έξι (6) αιτήσεις υποψηφίων για μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΔΟΕΑΠ. Πρόκειται για τους:

ΑΡΓΥΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΟ

ΓΡΑΤΣΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ

ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΓΑΒΡΙΗΛ

ΚΛΑΔΕΥΤΗΡΑ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

ΣΕΡΓΙΝΗ ΧΡΗΣΤΟ

ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

 

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΕΔΟΕΑΠ

 

A/A ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ               ΚΑΙΤΗ (ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΕΝΙΑΙΟ ΣΤΑ ΜΜΕ)

2 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΜΠΟΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΙΩΑΝΝΗΣ

3 ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4 ΜΟΣΧΟΥΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

5 ΜΠΑΣΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

6 ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

7 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

8 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΛΙΑΣ

9 ΜΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

10 ΚΟΡΙΔΗ ΝΕΟΦΥΤΑ ΙΩΑΝΝΗΣ

11 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ

12 ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

13 ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

14 ΑΞΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

15 ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΑΓΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

16 ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ (ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΣΤΑ Η-ΜΜΕ)

17 ΔΑΓΚΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΧΡΗΣΤΟΣ

Επισημαίνεται ότι:

Η αναφερόμενη στον Πίνακα με θέση α/α 1., Θεοδωρίδου Καίτη υπέβαλε αίτηση υποψηφιότητας συνδυασμού με τίτλο «ΕΝΙΑΙΟ ΣΤΑ ΜΜΕ», με συνημμένες δύο (2) αιτήσεις υποψηφίων για μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής του ΕΔΟΕΑΠ. Πρόκειται για τους:

ΓΕΛΑΔΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

ΣΚΑΛΙΔΗ ΑΝΔΡΕΑ

Ο αναφερόμενος στον Πίνακα με θέση α/α 16., Κασιμάτης Γαβριήλ υπέβαλε αίτηση υποψηφιότητας συνδυασμού με τίτλο «ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΣΤΑ Η-ΜΜΕ», με συνημμένες δύο (2) αιτήσεις υποψηφίων για μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής του ΕΔΟΕΑΠ. Πρόκειται για τους:

ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟ

ΤΣΙΤΙΡΙΔΗ ΙΩΑΝΝΗ

 

 

Η Εφορευτική Επιτροπή αφού εξέτασε την εκλογιμότητα των υποψηφίων, έχοντας υπόψη:

Το άρθρο 5 του Α.Ν. 248/1967, όπως τροποποιήθηκε με το άρθρο 23 παρ.1 του Ν.4498/2017 (ΦΕΚ 172/τ.Α΄/16.11.2017),

Το άρθρο 26 του Καταστατικού του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. (ΦΕΚ 1689/τ.Β΄/15.5.2018)

Την υπ’αριθμ. πρωτ.8011/18-5-2018 Πράξη Ορισμού μελών Εφορευτικής Επιτροπής του Δ.Σ.Α. για την ανακήρυξη υποψηφίων τη Δευτέρα 4 Ιουνίου 2018, καθώς και για τη διεξαγωγή των αρχαιρεσιών τις ημέρες Τετάρτη 13 Ιουνίου 2018, Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018 και Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018.

Την από 24-5-2018 Εξώδικη Δήλωση, πρόσκληση και διαμαρτυρία της δευτεροβάθμιας συνδικαλιστικής οργάνωσης με την επωνυμία: «ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ (ΠΟΣΠΕΡΤ)»

Την από 17-5-2018 Ανακοίνωση του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. σχετικά με τη Διενέργεια Αρχαιρεσιών την 13-15/6/2018

Τον εκλογικό κατάλογο (μητρώο ασφαλισμένων με ενεργό ασφαλιστικό δεσμό και συνταξιούχων αμέσων μελών) της 31-5-2018, ο οποίος παραδόθηκε από το Δ.Σ. του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π.

Με βάση τα στοιχεία που παραδόθηκαν στην Εφορευτική Επιτροπή από τον Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π.:

– Απέρριψε ομόφωνα την ανακήρυξη συνδυασμών λόγω αντίθεσης στο άρθρο 26 του Καταστατικού του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. και αποφάσισε ότι οι υποψήφιοι που περιλαμβάνονται στους συνδυασμούς αυτούς, ανακηρύσσονται ατομικά βάσει των κατατεθεισών αιτήσεών τους

– Απέρριψε την υποψηφιότητα του κ. Θεμιστοκλή Μπερεδήμα του Κωνσταντίνου για το Δ.Σ. του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. γιατί δεν προκύπτει ενεργός αριθμός μητρώου του  έως την 31-5-2018 και δεν είναι εγγεγραμμένος στον κατάλογο των ενεργών μέχρι την 31-5-2018, μελών

– Απέρριψε την υποψηφιότητα των Καίτης Θεοδωρίδου, Αντωνίου  Γελαδά, Ανδρέα Σκαλίδη, Γαβριήλ Κασιμάτη, Ευάγγελου Ζωγράφου, Ιωάννη Τσιτιρίδη και Σπυρίδωνα Δαγκλή για την Εξελεγκτική Επιτροπή του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. λόγω μη ύπαρξης ιδιότητας ασφαλισμένου για πέντε έτη προ της ανακήρυξης υποψηφίων, σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ.4 του Καταστατικού

 

Και κατόπιν τούτων

Ανακηρύσσει

Υποψήφιους για την εκλογή Μελών του Διοικητικού Συμβουλίου και της Εξελεγκτικής Επιτροπής του Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π. κατά τις προκηρυχθείσες αρχαιρεσίες της 13, 14, 15 Ιουνίου 2018, τους εξής: 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π.

 

A/A ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 ΛΙΜΝΙΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2 ΛΑΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

3 ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΚΑΙΤΗ ΧΡΗΣΤΟΣ

4 ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5 ΚΟΛΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6 ΚΟΤΣΕΡΩΝΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

7 ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

8 ΔΑΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ

9 ΤΖΑΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

10 ΚΑΡΟΥΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

11 ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

12 ΤΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

13 ΣΤΑΘΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΝΤΖΥ) ΝΙΚΟΛΑΟΣ

14 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ AΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

15 ΤΡΟΥΠΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

16 ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

17 ΖΑΧΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

18 ΚΑΤΑΪΦΤΣΗΣ ΣΙΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

19 ΓΚΑΛΟΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

20 ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

21 ΠΟΛΥΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΙΟΣ

22 ΓΚΑΝΑΣ ΜΑΡΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

23 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

24 ΒΑΡΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

25 ΚΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΙΚΟΛ

26 ΔΗΜΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

27 ΣΥΡΑΚΗ ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

28 ΑΓΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

29 ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ

30 ΜΠΑΖΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

31 ΚΟΥΤΣΟΒΙΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

32 ΜΙΧΑΛΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

33 ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

34 ΚΑΠΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

35 ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ ΧΡΗΣΤΟΣ

36 ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

37 ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

38 ΝΕΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

39 ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

40 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

41 ΚΟΥΜΠΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

42 ΣΙΑΧΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΗΛΙΑΣ

43 ΣΤΕΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

44 ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

45 ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

46 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

47 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

48 ΠΑΠΑΞΕΝΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

49 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

50 ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

51 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

52 ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

53 ΚΛΑΔΕΥΤΗΡΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

54 ΣΕΡΓΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

55 ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

56 ΣΙΜΙΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

57 ΣΟΥΧΑΙΕΜΠ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΜΠΝΤΟΥΛ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Ε.Δ.Ο.Ε.Α.Π.

A/A ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΜΠΟΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΙΩΑΝΝΗΣ

2 ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3 ΜΟΣΧΟΥΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

4 ΜΠΑΣΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

5 ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

6 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

7 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΛΙΑΣ

8 ΜΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

9 ΚΟΡΙΔΗ ΝΕΟΦΥΤΑ ΙΩΑΝΝΗΣ

10 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ

11 ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

12 ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

13 ΑΞΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

14 ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΑΓΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Τα μέλη της Εφορευτικής Επιτροπής

Tα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη!




-Δεν πέτυχε ο διαγωνισμός της ΕΕΤΤ για τη χορήγηση φάσματος στους ραδιοφωνικούς σταθμούς και η ρυθμιστική αρχή τον κήρυξε και επίσημα άγονο, μετά την εξέταση των αιτήσεων από δύο μόνο εταιρείες...

-Άρχισε τις δραστηριότητες του στην Ελλάδα το τοπικό γραφείο-παράρτημα ανοίγει το ρώσικο Πρακτορείο Sputnik. Διευθύντρια είναι η ρωσία δημοσιογράφος Regina Khokhlova. Η ιστοσελίδα μεταδίδει ήδη ειδησεογραφία στην ελληνική γλώσσα στη διεύθυνση https://sputniknews.gr...

-Την παραίτησή του από την παρουσίαση του δελτίου ειδήσεων της ΕΡΤ2 ανακοίνωσε μέσω  Facebook o δημοσιογράφος Γιάννης Δάρρας. Μετά την ανάρτηση για την αποχώρησή του,  το δελτίο ειδήσεων, αναλαμβάνει από απόψε η Ελένη Χρονά...

-Την απόκτηση αποκλειστικού ελέγχου επί περιουσιακών στοιχείων του Δημοσιογραφικού Οργανισμού Λαμπράκη, από την εταιρεία "ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ" του Βαγγέλη Μαρινάκη, ενέκρινε ομόφωνα η ολομέλεια της Επιτροπής Ανταγωνισμού, γνωστοποιώντας παράλληλα ότι θα προχωρήσει στη διενέργεια αυτεπάγγελτης.. έρευνας στην επιμέρους αγορά της διανομής Τύπου στην ελληνική επικράτεια. Κι αυτο γιατί η Επιτροπή κατά πλειοψηφία διαπιστώνει ότι η εταιρία "ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ" κατέχει έμμεσο de facto κοινό έλεγχο σε εταιρία διανομής τύπου (σσ πρακτορείο ΑΡΓΟΣ)...

-H E, Mελέτη επιστρέφει στην τηλεόραση και από του χρόνου θα ενταχθεί στο δυναμικό του ανανεωμένου προγράμματος του ALPHA...

-Tα κανάλια Novasports θα μεταδώσουν όλα τα φιλικά του Ολυμπιακού σε Ζέεφελντ, Γκρνγκ και Έρμελο...

-Καλό βράδυ και εις αύριο τα σπουδαία!

Κ. Στουρνάρας

kostourn@yahoo.com

olymbic idea