Μελισσουργός

10 February, 2022 - 03:24

Τρομερή Μπέτις και στο Copa del Rey!

Η Ράγιο Βαγιεκάνο υποδέχτηκε τη Μπέτις στο «Κάμπο ντε Φούτμπολ ντε Βαγιέκας» για τα ημιτελικά του Copa del Rey , με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ένα σπουδαίο διπλό με 1-2 που τους δίνει σημαντικό προβάδισμα για τη ρεβάνς στις 3 Μαρτίου.

Η γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ με τον Γκαρσία στο 5ο λεπτό.

Η Μπέτις που διανύει μια εξαιρετική σεζόν ισοφάρισε αρχικά με τον Μπόρχα Ιγκλέσιας στο 26’ και οι δύο ομάδες πήγα στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Στο 68ο λεπτό ο Γουίλιαμ Καρβάλιο με ένα εξαιρετικό τέρμα έκανε το 1-2 και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Ανδαλουσίας. Το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος και η Μπέτις πήρε ένα ξεκάθαρο «advantage» για τη πρόκριση της στο τελικό. Ο δεύτερος ημιτελικός του Copa del Rey θα πραγματοποιηθεί αύριο (10/2) ανάμεσα σε Αθλέτικ Μπιλμπάο και Βαλένθια στο «Σαν Μαμές».