palaiologos

11 October, 2018 - 14:00

Φιλικό 7-1 του Ολυμπιακού επί του Αήττητου Σπάτων

Σε περίπατο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός τη φιλική του αναμέτρηση με τον Αήττητο Σπάτων, τον οποίο συνέτριψε με 7-1 στις εγκαταστάσεις του Ρέντη το πρωϊ της Πέμπτης.

Ο Πέδρο Μαρτίνς χρησιμοποίησε τους διαθέσιμους παίκτες του, οι οποίοι αποδείχθηκαν ιδιαίτερα ορεξάτοι

Το πρώτο 25λεπτο δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, αλλά με τη συμπλήρωσή του ο Μάνος άνοιξε το σκορ.

Ο Αήττητος προσπάθησε να ισοφαρίσει, έχοντας τρεις πολύ καλές ευκαιρίες. Ο Σπυρόπουλος νικήθηκε στο τετ-α-τετ με τον Χουτεσιώτη, ενώ ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού απέκρουσε και το ψαλιδάκι του Γροντή.

Παρόλα αυτά, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Γκερέρο «χτύπησε» δις, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στην επανάληψη σκόραρε και ο Βρουσάι, ενώ δύο γκολ πέτυχε ο Ποντένσε, πριν ο Ματσούκας μειώσει με ωραίο σουτ σε 6-1.

Το τελικό 7-1 διαμόρφωσε ο Τουρέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.