ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

8 May, 2017 - 02:15

Categories: 

Χαραυγιακός και Αιγάλεω στο μπαράζ ανόδου

Χαραυγιακός και ΑΟ Αιγάλεω πανηγύρισαν τον τίτλο στον πρώτο και δεύτερο όμιλο της Α' ΕΠΣΑ αντίστοιχα και έκαναν το πρώτο βήμα από τα δύο που χρειάζονται για να πετύχουν τον στόχο της ανόδου στην Γ΄Εθνική. Η ομάδα της Ηλιούπολης έμεινε στο 0-0 με τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου που ήθελε μόνο νίκη για να τον προσπεράσει και κατέκτησε έστω και με αγχωτικό τρόπο στην πρώτη θέση.

Το «σίτι» πήρε τον βαθμό κόντρα στο υποβιβασμένο Αίαντα Ταύρου που του έφτανε για να αφήσει στην δεύτερη θέση τον Πανερυθραϊκό ποθυ ηττήθηκε στην τελευταία του φετινή παράσταση από την Αγία Παρασκευή. Στην Β' κατηγορία Αθηναϊδα, Παλαιό Φάληρο και Πετράλωνα έχουν εξασφαλίσει την επιστροφή τους στα μεγάλα σαλόνια της Αθήνας

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην ΕΠΣΑ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

30η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Φωστήρας Ηλ.-ΠΑΟ Ρουφ/2-1

Παπάγος-ΓΣ Αργυρούπολης/0-2

Θρίαμβος Αθηνών-Ήφαιστος Περιστ./1-4

Πεύκη-Κένταυρος Βριλ./0-1

Χαϊδάρι-Ηράκλειο/1-1

Δάφνη Παλ. Φαλ.-Μικρασιατικός Καισ./2-1

Χαραυγιακός-Θρίαμβος Χαϊδ./0-0

Κεραυνός Γλυφάδας-Αγία Ελεούσα/0-1

Η τελική Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Χαραυγιακός 30 69 20 - 9 - 1 50 - 16

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Θρίαμβος Χαϊδαρίου 30 67 20 - 7 - 3 63 - 18

3 Ηράκλειο 30 54 15 - 9 - 6 42 - 23

4 Ήφαιστος 30 53 14 - 11 - 5 52 - 29

5 Παπάγος 30 50 13 - 11 - 6 39 - 23

6 Φωστήρας Ηλιούπολης 30 50 14 - 8 - 8 42 - 34

7 ΠΑΟ Ρουφ 30 48 13 - 9 - 8 48 - 34

8 ΓΣ Αργυρούπολης 30 45 14 - 3 - 13 43 - 40

9 Πεύκη 30 42 13 - 3 - 14 28 - 30

10 Χαϊδάρι 30 41 12 - 5 - 13 42 - 40

11 Κένταυρος Βρ. 30 38 10 - 8 - 12 33 - 40

12 Μικρασιατικός 30 33 9 - 6 - 15 33 - 37

13 Θρίαμβος Αθηνών 30 28 7 - 7 - 16 33 - 56

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 30 21 5 - 6 - 19 27 - 67

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 Αγ. Ελέουσα 30 13 2 - 7 - 21 20 - 65

16 Κεραυνός Γλυφάδας 30 11 2 - 5 - 23 13 - 56

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

30η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Άγιαξ Ταύρου-Αιγάλεω/1-1

Καματερό-Διάνα Ηλ./0-1

Άρης Πετρ.-Ηλιούπολη/3-0

Δόξα Βύρωνος-Αθηναϊκός/1-0

Πανερυθραϊκός-Αγία Παρασκευή/0-1

Τράχωνες Αλίμου-Άγ. Ανάργυροι/1-0

ΑΟ Περιστερίου-Χαλάνδρι/3-0

Σούρμενα-Χολαργός/3-1

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αιγάλεω 30 58 16 - 12 - 2 53 - 13

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Πανερυθραϊκός 30 54 17 - 3 - 10 39 - 21

3 Δόξα Βύρωνα 30 49 14 - 7 - 9 40 - 30

4 Σούρμενα 30 47 14 - 5 - 11 44 - 34

5 Άρης Πετρούπολης 30 47 13 - 8 - 9 35 - 27

6 Αγία Παρασκευή 30 45 12 - 9 - 9 27 - 27

7 Άγιοι Ανάργυροι 30 44 12 - 8 - 10 23 - 33

8 Τράχωνες 30 41 10 - 11 - 9 23 - 26

9 Χαλάνδρι 30 39 12 - 3 - 15 33 - 41

10 Χολαργός 30 36 9 - 9 - 12 28 - 31

11 Ηλιούπολη 30 36 9 - 9 - 12 24 - 29

12 Διάνα Ηλιούπολης 30 36 9 - 9 - 12 32 - 38

13 Αθηναϊκός 30 36 9 - 9 - 12 23 - 31

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Καματερό 30 35 7 - 14 - 9 23 - 20

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 ΑΟ Περιστερίου 30 35 10 - 5 - 15 33 - 43

16 Άγιαξ Ταύρου 30 17 4 - 5 - 21 24 - 60

Το Αιγάλεω είναι τιμωρημένο με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

29η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Βριλήσσια-Νέα Ιωνία/1-0

Ιλίσια 2004-Βοτανικός/2-2

Φοίνικας Περιστ.-Άμιλλα Περιστ./2-1

Χρυσούπολη-Ανθούπολη/3-0

ΓΣ Καισαριανής-Άγιος Δημήτριος/5-2

Λυκόβρυση-Ειρήνη Πετρ./4-0

Κεραυνός Πετρ.-ΑΟ Βύρων/2-1

Αθηναΐδα-Παράδεισος/2-2

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αθηναϊδα 29 67 21 - 4 - 4 67 - 24

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Νέα Ιωνία 29 57 16 - 9 - 4 45 - 18

3 Λυκόβρυση 29 56 16 - 8 - 5 44 - 23

4 Άγιος Δημήτριος 29 52 15 - 7 - 7 44 - 28

5 Παράδεισος 29 45 12 - 9 - 8 45 - 31

6 Ιλίσια 2004 29 42 11 - 9 - 9 43 - 47

7 Βριλήσσια 29 42 11 - 9 - 9 41 - 40

8 ΑΟ Βύρων 29 39 11 - 6 - 12 52 - 53

9 ΓΣ Καισαριανής 29 38 11 - 5 - 13 38 - 35

10 Χρυσούπολη 29 37 9 - 13 - 7 40 - 27

11 Φοίνικας Περιστερίου 29 37 10 - 7 - 12 35 - 35

12 Κεραυνός Πετρούπολης 29 36 10 - 6 - 13 42 - 51

13 Ανθούπολη 29 36 10 - 6 - 13 35 - 49

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Άμιλλα Περιστερίου 29 34 9 - 7 - 13 28 - 44

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 Βοτανικός 29 9 1 - 6 - 22 23 - 67

16 Ειρήνη Πετρούπολης 29 8 1 - 5 - 23 18 - 68

* Η Χρυσούπολη έχει -3 βαθμούς

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

29η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Νεοπεντελικός-Κολωνός/4-2

ΠΟ Ψυχικού-Αττικός/0-1

Αλσούπολη-ΑΟ Ιάσων/1-0

Ολυμπιακός Λιοσίων-Ελευθερούπολη/3-2

ΑΟΝΦ Άτταλος-Απόλλων Χαλ./0-2

ΑΟΝΑ-Ατρόμητος Χαλ./2-1

Αστέρας Ζωγρ.-Παλαιό Φάληρο/1-3

Άρης Χολαργού-Κορωνίδα/2-0

Η Βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Παλαιό Φάληρο 29 66 19 - 9 - 1 58 - 14

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Ολυμπιακός Λιοσίων 29 62 18 - 8 - 3 57 - 19

3 Απόλλων Χαλανδρίου 29 60 17 - 9 - 3 63 - 26

4 Ελευθερούπολη 29 56 16 - 8 - 5 44 - 21

5 Αστέρας Ζωγράφου 29 47 13 - 8 - 8 42 - 33

6 Ατρόμητος Χαλανδρίου 29 41 10 - 11 - 8 39 - 35

7 Κολωνός 29 39 11 - 6 - 12 41 - 41

8 Αλσούπολη 29 39 9 - 12 - 8 36 - 33

9 ΑΟ Ιάσων 29 38 10 - 8 - 11 36 - 39

10 ΑΟΝΑ 29 38 12 - 2 - 15 30 - 34

11 Αττικός 29 34 9 - 7 - 13 35 - 44

12 Νεοπεντελικός 29 33 10 - 3 - 16 43 - 59

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Άρης Χολαργού 29 32 9 - 5 - 15 30 - 43

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 ΠΟ Ψυχικού 29 26 6 - 8 - 15 22 - 38

15 Άτταλος 29 15 3 - 6 - 20 34 - 64

16 Κορωνίδα 29 13 3 - 4 - 22 17 - 84

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

29η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Τριφυλλιακός-Αμπελόκηποι/2-1

Θύελλα Αγ. Δημ.-Ελπίδα Αγ. Αναργ./2-0

ΑΕ Γλυφάδας-Πετράλωνα/0-0

ΑΟ Ιλίου-Αρμενική/1-1

Πανθησειακός-Καλαμάκι/0-3

Άφοβος-Μελίσσια/3-5

ΠΑΣ Γαλάτσι-Τερψιθέα/1-1

Κοψαχείλα-Άγιος Θωμάς/0-1

Η Βαθμολογία

 

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΑΓ

1 Πετράλωνα 29 65 20 - 5 - 4 62 - 17 14

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Τερψιθέα 29 60 18 - 6 - 5 47 - 21 14

3 Άγιος Θωμάς 29 59 18 - 5 - 6 53 - 20 14

4 Θύελλα Αγ. Δημητρίου 29 59 17 - 8 - 4 46 - 18 15

5 ΑΟ Ιλίου 29 50 14 - 8 - 7 64 - 36 15

6 Μελίσσια 29 50 14 - 8 - 7 32 - 28 14

7 Αρμενική 29 48 13 - 9 - 7 40 - 29 14

8 Κοψαχείλα 29 38 10 - 8 - 11 30 - 28 15

9 Γαλάτσι 29 38 10 - 8 - 11 31 - 30 15

10 Αμπελόκηποι 29 33 9 - 6 - 14 42 - 44 14

11 ΑΕ Γλυφάδας 29 31 8 - 7 - 14 26 - 44 15

12 Τριφυλλιακός 29 28 8 - 4 - 17 29 - 57 15

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Καλαμάκι 29 27 8 - 3 - 18 27 - 40 14

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 Ελπίδα Αγ. Αναργύρων 29 25 5 - 10 - 14 33 - 47 14

15 Άφοβος 29 22 6 - 4 - 19 42 - 89 15

16 Πανθησειακός 29 12 3 - 3 - 23 18 - 74 15

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

25η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Αρίων-Κεραμεικός/0-6

Κρόνος Αιγάλεω-Πέρα Κλουμπ/0-2

Ιπποκράτης-Ηρακλής Περιστ./1-3

Άτλας Κυψέλης-ΑΕ Αιγάλεω/4-2

Ταταύλα-Νέα Σμύρνη/0-1

Θεμιστοκλής-Αστέρας Εξαρχείων/2-0

Ρεπό: Φοίνικας Καλλ.

Η βαθμολογία

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κεραμεικός 23 51 16 - 3 - 4 49 - 15

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Πέρα Κλουμπ 23 46 14 - 4 - 5 46 - 26

3 Θεμιστοκλής 23 44 12 - 8 - 3 40 - 19

4 Νέα Σμύρνη 23 43 12 - 7 - 4 37 - 24

5 Ηρακλής Περιστερίου 23 39 11 - 6 - 6 29 - 22

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Ιπποκράτης 23 34 9 - 7 - 7 42 - 35

7 ΑΕ Αιγάλεω 23 34 9 - 7 - 7 45 - 39

8 Αστέρας Εξαρχείων 23 26 8 - 2 - 13 32 - 40

9 Ταταύλα 24 23 6 - 5 - 13 19 - 28

10 Φοίνικας Καλλιθέας 23 23 6 - 5 - 12 28 - 39

11 Άτλας Κυψέλης 23 21 5 - 6 - 12 30 - 47

12 Κρόνος Αιγάλεω 23 21 6 - 3 - 14 25 - 44

13 Αρίων 23 11 2 - 5 - 16 20 - 64

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

25η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Κηφισιά 2010-Ερμής Ηρακλείου/1-1

Αετός Καλλ.-Ορφέας Αιγάλεω/1-2

Φωστήρας Καισ.-Προμηθέας/2-2

Πράσινα Πουλιά-Λέοντες Αθηνών/3-0

Πλάτων-Ιεράπολη/0-0

Κηπούπολη-Λαύρα Αργ./1-0

Ρεπό: ΠΑΣ Αθηνών 1966

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Κηπούπολη 23 69 23 - 0 - 0 87 - 13

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Ιεράπολη 23 53 17 - 2 - 4 58 - 25

3 Πλάτων 23 51 16 - 3 - 4 48 - 16

4 Λαύρα Αργ. 23 50 16 - 2 - 5 58 - 15

5 Κηφισιά 2010 24 48 15 - 3 - 6 51 - 23

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Ερμής Ηρακλείου 23 38 11 - 5 - 7 29 - 23

7 Λέοντες Αθηνών 23 30 9 - 3 - 11 27 - 33

8 Πράσινα Πουλιά 23 29 9 - 2 - 12 27 - 43

9 Αετός Καλλ. 23 25 8 - 1 - 14 28 - 46

10 Προμηθέας 23 13 3 - 4 - 16 21 - 64

11 ΠΑΣ Αθηνών 1966 23 12 4 - 0 - 19 18 - 65

12 Ορφέας Αιγ. 23 11 3 - 2 - 18 15 - 57

13 Φωστήρας Καισ. 23 6 1 - 3 - 19 16 - 60

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

25η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Δάσος Χαϊδ.-Γαλαξίας/1-2

Νέα Ζωή Μετ.-Ολυμπιακός Κυψ./3-0

Αίμος Πετρ.-Λαρισαϊκός/0-1

Διαγόρας Αιγ.-ΑΕ Μεταμόρφωσης/0-3

ΑΕ Ιλίου-Χαλκηδονικός/0-1

ΑΕ Περιστερίου-Τόλμη Περιστ./3-4

ΑΟ Κωφών-Πανιώνιος Καισ./1-3

Η βαθμολογία

Θ Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Χαλκηδονικός 25 60 19 - 3 - 3 53 - 19

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 ΑΕ Μεταμόρφωσης 25 59 18 - 5 - 2 57 - 20

3 Νέα Ζωή Μετ. 25 56 17 - 5 - 3 55 - 15

4 Αίμος Πετρ. 25 55 17 - 4 - 4 69 - 27

5 Λαρισαϊκός 25 54 17 - 3 - 5 56 - 21

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Πανιώνιος Καισ. 25 40 12 - 4 - 9 47 - 29

7 ΑΕ Περιστερίου 25 40 12 - 4 - 9 32 - 29

8 Ολυμπιακός Κυψ. 25 34 10 - 4 - 11 42 - 39

9 Γαλαξίας 25 24 7 - 3 - 15 22 - 43

10 Τόλμη Περιστερίου 25 19 5 - 4 - 16 26 - 51

11 ΑΕ Ιλίου 25 19 5 - 4 - 16 28 - 54

12 Διαγόρας Αιγ. 25 19 6 - 1 - 18 20 - 46

13 Δάσος Χαϊδαρίου 25 14 4 - 2 - 19 19 - 68

14 ΑΟ Κωφών 25 8 2 - 2 - 21 11 - 76

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

25η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Γκυζιακός-Αναγέννηση Πετρ./0-1

Πατήσια-Θύελλα Περιστ./0-1

Δάφνη Αθηνών-Αίας Αθηνών/4-0

Υμηττός-Απόλλων Περιστ./3-1

Κρόνος Αθηνών-Μαρούσι/2-1

Εθνικός Αστέρας-Αστέρας Χαϊδ./ 1-1

Ρεπό: Νίκη Αλίμου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

x Ομάδα ΑΓ Β Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ

1 Αναγέννηση Πετρ. 23 55 18 - 1 - 4 54 - 20

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Γκυζιακός 23 52 16 - 4 - 3 62 - 26

3 Υμηττός 23 48 14 - 6 - 3 56 - 22

4 Θύελλα Περ. 23 45 13 - 6 - 4 48 - 24

5 Μαρούσι 23 34 10 - 4 - 9 34 - 32

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Αστέρας Χαϊδ. 23 33 10 - 5 - 8 40 - 27

7 Πατήσια 23 31 9 - 4 - 10 27 - 31

8 Εθνικός Αστέρας 24 27 6 - 9 - 9 36 - 35

9 Κρόνος Αθηνών 23 26 8 - 2 - 13 30 - 40

10 Δάφνη Αθηνών 23 24 6 - 6 - 11 34 - 42

11 Νίκη Αλίμου 23 22 5 - 7 - 11 26 - 38

12 Απόλλων Περ. 23 20 5 - 5 - 13 22 - 39

13 Αίας Αθηνών 23 -5 0 - 1 - 22 20 - 113

Ο Αίας Αθηνών είναι τιμωρημένος με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Ο Αστέρας Χαϊδαρίου έχει -2 βαθμούς

πηγή sentragoal.gr

olymbic idea