Μελισσουργός

12 March, 2022 - 03:07

100άρα και θέαμα για τους Μονεγάσκους , 2η σερί ήττα για την Εφές!

Η Μονακό υποδέχθηκε την Εφές στο «Salle Gaston Medecin» για την 29η αγωνιστική της Euroleague , με τους γηπεδούχους να παίρνουν μία εύκολη νίκη με 102-80 , έχοντας τον απόλυτο έλεγχο σε ολόκληρη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 25-19 υπέρ της Μονακό που πέταγε φωτιές και στο 2ο δεκάλεπτο κλείνοντας το 1ο ημίχρονο με 49-38. Στο 2ο μέρος το ίδιο έργο συνεχίστηκε με την Εφές να μην απειλεί σε κανένα σημείο τους γηπεδούχους γνωρίζοντας την ήττα (102-80) με ψηλά τα χέρια.

Ο Μάικ Τζείμς με 27 πόντους και 6 ασίστ ήταν ο MVP της αναμέτρησης , με τον Ντιάλο να προσθέτει 19 πόντους και τον Λι 14 από πλευράς «Μονεγάσκων». Στην αντίπερα όχθη , ο Βασίλιε Μίσιτς ήταν πολύ μόνος με 25 πόντους και 8 ασίστ , με τον Μπομπουά να προσθέτει 13 πόντους δίχως να έχει καλά ποσοστά και τον Λάρκιν να πραγματοποιεί το χειρότερο παιχνίδι της καριέρας του με 0 πόντους.

Η Μονακό έμεινε 7η με συνολικό ρεκόρ 11-13 πετυχαίνοντας μια πολύ σημαντική νίκη όσον αφορά τη προσπάθεια της για 8άδα. Η ομάδα του Έργκιν Αταμάν παρέμεινε στη 5η θέση με συνολικό ρεκόρ 12-10 και 3 νίκες πίσω από τον 4ο Ολυμπιακό.