ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

16 December, 2017 - 23:00

Categories: 

H Eλλάδα παίζει χάντμπολ!

Handball Premier (11η αγωνιστική), Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος), Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική), Κύπελλο Γυναικών (2ος γύρος), A2 Ανδρών (9η και 11η αγωνιστική) Α2 Γυναικών (3η και 5η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (1η, 2, 4η, 5η, αγωνιστική)

Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2017

Handball Premier (11η αγωνιστική)

ΑΣΕ Δούκα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 19-28

Κύπελλο Γυναικών (2ος γύρος)

Νέας Ιωνίας 19:30, ΟΦΝ Ιωνίας- Άρης Θ. 38-11

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

Handball Premier (11η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 32-19

Πανελλήνιος- Αερωπός Έδεσσας 25-34

ΧΑΝΘ- Φίλιππος Βέροιας 27-25

Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ RED-LED –HONDA Πανόραμα 33-12

Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Φίλιππος Βέροιας 29-25

ΓΑΣ Καματερού- Φιλώτας Φλώρινας 29-18

ΟΦΝ Ιωνίας- Άρης Θ. 38-18

A2 Ανδρών (9η αγωνιστική)

Πρωτέας Άρτας- Φαίακας Κέρκυρας 24-26

ΓΑΣ Κιλκίς- Μακεδονικός 23-22

Ζαφειράκης Νάουσας- Αλέξανδρος Αξιούπολης 36-21

A2 Ανδρών (11η αγωνιστική)

Αγριά Βόλου- Άρης Νίκαιας 15-31

Ολυμπιακός Κερατσινίου- Ποσειδών Λουτρακίου 27-28

Ακαδημία Πάτρας- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 29-23

Ιωνικός ΝΦ- ΟΦΝ Ιωνίας 24-17

ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΟ Νηρεύς 25-28

Β’ Ανδρών (1η αγωνιστική)

Ωρίωνας Χανίων- Ιδομενέας Γαλατά 16-35

Β’ Ανδρών (4η αγωνιστική)

ΑΟ Ιωαννίνων- ΓΣ Άρτας «Άνω Πόλη» 35-29

Απόλλων Σταυρούπολης- ΑΕ Λήμνου 34-28

Β’ Ανδρών (5η αγωνιστική)

Αθηναϊκός- Πανιώνιος 21-19

Τελαμώνας- Ιωνικός Λαμίας 45-22

Ηλυσιακός- ΑΟ Πήγασος 34-25

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)

ΑΟ Προσοτσάνης- ΓΣ Δράμα 1986 40-18

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)

ΟΦΧ Ιωαννίνων- Απόλλων Σταυρούπολης 21-24

Εθνικός Κοζάνης- Βέροια 2017 32-24

Σεριφάτο Αιγίου- Άρης Νίκαιας 19-26

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Handball Premier (11η αγωνιστική)

Συκεών 16:00, Φοίβος Συκεών- Διομήδης Άργους 

ΟΑΚΑ 20:00, ΑΕΚ- ΓΑΣ Καματερού

Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)

Αλεξανδρούπολης 18:00, Κύκλωπες- Αρχέλαος 

Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αρίων Πτολεμαΐδας

Β’ Ανδρών (2η αγωνιστική)

ΔΑΚ Κλαδισού 14:00, ΓΣ Χανίων- Ωρίωνας Χανίων

Β’ Ανδρών (4η αγωνιστική)

ΔΑΚ Κοζάνης 19:00, ΑΟ Κοζάνης- ΑΟΑ Καστοριάς 

Σπίτι του Χάντμπολ 21:00, Απόλλων Καλαμαριάς- Άρης Θ.

Β’ Ανδρών (5η αγωνιστική)

Πολιτείας 18:00, ΑΟ Πολιτείας- ΓΣ Παπασιδέρης 

ΔΑΚ Ναυπλίου 19:30, Πολυνίκης Ναυπλίου- Αναγέννηση Βύρωνα

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)

Αλεξανδρούπολης 16:00, Κύκλωπες- Ακρίτες Νευροκοπίου

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)

Σπίτι του Χάντμπολ 14:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αρίων Πτολεμαΐδας 

Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- Αναγέννηση Βύρωνα

 

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Handball Premier

ΑΣΕ Δούκα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 19-28

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-5, 6-6, 6-8, 8-10, 9-13 (ημχ.), 10-17, 14-17, 14-18, 17-21, 17-24, 19-28

ΑΣΕΔ (Κώστας Μπούνας): Μωραΐτης, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 1, Γκέρτσος 1, Νομικός, Μπραουδάκης, Μίτροβιτς 1, Μπάρμπας, Ντούνης 1, Μπάγιος 2, Ζιβούλοβιτς 3, Νταρσουλάντ 2, Αραπακόπουλος 2, Ζαφείρης, Κολλύρης, Κεδέρης 5.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Π. Κωστακίδης 2, Κρητικός 1, Τζηράς 4, Καραμπουρνιώτης, Μισαηλίδης 1, Σκρόμπιτς, Στούμπης 3, Κανδύλας 1, Σανίκης 6, Αλβανός 6, Παπαδιονυσίου 4, Λεωνίδας, Λιάπης, Τσιλιμπάρης, Χάλαρης.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Κουτσός Δίλεπτα: 6- 9 Πέναλτι: 3/4 – 2/4 Κόκκινη: 42:28 Αραπακόπουλος (3 δίλεπτα)

ΧΑΝΘ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 27-25

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 7-7, 8-9, 9-10, 13-11 (ημχ.) 15-12, 17-14, 20-17, 24-20, 25-22, 27-25

ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Σπυρόπουλος, Σαρηγιαννίδης 4, Ν. Παπαδόπουλος, Ρεμπελάκος 2, Δέσπος 6, Ιωαννίδης. Παπαδόπουλος Α 2, Κουρουμλίδης 1, Στίγγας 1, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 6, Παπαβασίλης, Τσαγκαράκης, Μηλόπουλος, Μπαϊρλής 5, Τσόγιας.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τέο Παυλίδης): Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος, Τριανταφυλλίδης Δ., Τζιμπούλας, Μπαλτατζής 2, Ψωμιάδης, Χαραλαμπίδης 4, Σεϊρεκίδης 5, Τριανταφυλλίδης Α. Φιλόσογλου, Κωστακίδης 3, Αποστολίδης 2, Παπαδόπουλος, Κουκουτσίδης, Αρσενασβίλι 5, Γρηγοριάδης 4.

Διαιτητές: Μπέτμαν-Τόλιος, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 3/4-3/5

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ –ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 25-34

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 4-6, 6-11, 9-14, 11-16, 13-17 (ημχ.), 13-19, 13-21, 15-23, 18-27, 21-32, 25-34

ΠΓΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Παζάρογλου, Κολιούλης,Λιάλιος, Οικονόμου, Τσομπανίδης, Μπαλάσκας 6, Ζάτσε, Ταουσάνης 5, Μπαρμπαράκης 4, Κάτρης, Κοροβέσης 3, Κολλύρης, Αντωνιάδης, Σιαματάς 5, Τσακούλης 2, Κολοκυθάς.

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυρόπουλος 1, Κράλλης 4, Ανγκέλοφ 7, Δημάκης 3, Ντράσκιτς 2, Βαφείδης 2, Γαλανός 1, Κυριμλίδης 7, Κυριακού 6, Λιόφης 1, Τριανταφύλλου.

Διαιτητές: Τσάμος- Φωκίτης Δίλεπτα: 5-3 Πέναλτι:0/0-1/1

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV – ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 32-19

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 8-5, 10-5, 11-7, 11-10, 14-10 (ημχ.) 17-13, 20-16, 25-18, 27-19, 29-19, 32-19

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Πανιόπουλος, Πατραμάνης, Παλάσκας 12, Γουργούμης, Νικολαΐδης 5, Κοκκώνης 4, Αποστόλου 4 Πετρίδης 2, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Κέζιτς, Κυπραίος 1, Κολοβός 2, Βεσελίνοβιτς.

ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Σάκης Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπέτζιος, Δεβρίκης, Κουρτίδης, Κοτζαμαρίκογλου 2, Χαϊτίδης 4, Σισμανίδης 1, Τουνγκελίδης 8, Βουλγαράκης, Γιαννακόπουλος, Μαλαμίδης, Τσιτσίγκος 2, Θωμίδης 1, Τσαύλος, Κουρουτζίδης 1.

Διαιτητές: Ουζούνης-Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 5/6-1/3

Κύπελλο Γυναικών

ΟΦΝΙ- ΑΡΗΣ Θ. 38-11

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 4-2, 7-3, 10-4, 16-4, 20-4 (ημχ.), 22-4, 24-5, 27-8, 31-9, 35-9, 38-11

ΟΦΝΙ (Ναϊσίδου- Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου Μ., Κεπεσίδου Ν. 2, Μίλασιτς 4, Παπανικολάου 2, Πάπα 4, Αγγελοπούλου Δ., Ζυγούρα 2, Βαφειάδου 12, Φραγκίσκου, Διακογιάννη 3, Κοντοστεργίου 2, Μάγκου 1, Χρονοπούλου 1, Στουγιαννίδου 5, Μακρή, Αγγελοπούλου Π.

ΑΡΗΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Κοπανέλλου, Γιώβη 1, Κούπα 1, Αθανασοπούλου 2, Αμβροσιάδου 2, Ταϊρίδου, Ράπτη 3, Γιαννοπούλου, Καγγελάρη 2, Λούρη, Κεσοπούλου.

Διαιτητές: Ανταλής- Ζήσης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 2/2-1/2

Α1 Γυναικών

ΠΑΟΚ RED LED – HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 33-12

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 5-3, 9-4, 11-5, 13-7, 15-7 (ημχ.) 16-9, 18-12, 20-12, 21-12, 28-12, 33-12

ΠΑΟΚ RED LED (Χρήστος Τζουβάρας): Νούλα 3, Μάστακα 4, Χατζηπαρασίδου 3, Γκάτζιου 1, Τσιομπάνου 4, Προκοπίδου 2, Μούρνου 2, Σεραφίμοβα, Νίκολιτς 4, Καβαζοπούλου, Παναγιωτίδου 1, Τζούρισιτς 1, Τσαουσίδου 5, Σαμολαδά, Κρίτζαλη, Στρατάκη 1.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Σπανού, Νταντιρά, Αναστασιάδου 3, Καραβέλη 4, Χαριτάκη, Ιωαννίδου, Αμανατίδου 1, Αργυροπούλου 4, Μεντεσίδου, Δημητρακοπούλου, Κυρικλίδου, Μαναβή, Χριστοδουλίδου, Γκαμπουρά, Κάρσιου, Σεβδίλη.

Διαιτητές: Αναστασίου-Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 4/4-4/5

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Ο φωτισμός του γηπέδου στη μια πλευρά ήταν ανεπαρκής. Ο αγώνας τελίωσε κανονικά».

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 29-18

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-2, 7-3, 10-4, 12-7, 18-8 (ημχ.), 19-9, 19-11, 21-12, 24-14, 26-17, 29-18

ΓΑΣΚ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Μανιά, Ζιώγα 5, Καζάκη 3, Βασιλείου Μ. 1, Βασιλειάδου 5, Ζενέλι 3, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 4, Συζίνου, Νικολάου 1, Βασιλείου Α. 2, Σπυροπούλου 2, Καρέλα 3.

ΦΙΛΩΤΑΣ: Ρακοπούλου 3, Κωτσοπούλου, Ρόμπε, Κατσουπάκη 1, Βαφειάδου, Φωκά 1, Τσιτλακίδου 4, Γκάτσιου 1, Ριστόφσκα 6, Γεωργιάδου, Παραστατίδου 2.

Διαιτητές: Παπαματθαίου- Μπράμου, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/3-4/5

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ – ΑΡΗΣ Θ. 38-18

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 7-0, 11-2, 14-3, 18-3, 23-5 (ημ.), 25-6, 29-7, 30-10, 36-17, 38-18

ΟΦΝΙ (Ναϊσίδου): Μ. Κεπεσίδου, Ν. Κεπεσίδου, Μίλασιτς 3, Παπανικολάου 2, Πάπα 9, Πανούση Ε., Ζυγούρα 2, Μακρή, Μάγκου 2, Βαφειάδου 4, Κατούφα, Διακογιάννη 2, Τσώνη 5, Χρονοπούλου 1, Στουγιαννίδου 8.

ΑΡΗΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Κοπανέλλου, Κεσοπούλου 3, Γιώβη 2, Κούπα 1, Αθανασοπούλου 5, Αμβροσιάδου, Ταϊρίδου, Ράπτη 7, Γιαννοπούλου, Καγγελάρη, Λούρη.

Διαιτητές: Kουτσός, Ανταλής. Δίλεπτα: 3-1. Πέναλτι: 0-0/6/6

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 29-25

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-4, 7-8, 7-10, 12-11, 15-13 (Ημίχρονο), 16-17, 18-19, 22-20, 24-22, 27-23, 29-25

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 3, Σκουτέλα 5, Καλοϊδή 4, Σμαρδέλη 2, Βέμη 4, Σκάρα 7, Μέγα, Δήμου, Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κουρέλη, Μάμαλη, Καλανσίκοβα, Κανερά.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 3, Παπαδοπούλου 4, Ανθίτση 3, Καραχαρίση 3, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 4, Μπατζαρακούδη 7, Γεωργιάδου, Νούσια, Στεφανίδου 1, Πιτούλια.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης-Τομίδης. Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/2-2/5.

Α2 Ανδρών

 

Α2 Γυναικών

 

Β’ Ανδρών

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ- ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 34-25

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-0, 6-2, 10-4, 14-7, 16-9 (ημχ.), 18-12, 22-14, 25-17, 28-20, 30-23, 34-25

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Σοφιανόπουλος, Τσέτσος 3, Κόρρας 3, Χαρισίδης 2, Κυριακίδης 2, Ζέκιος 2, Σόκολι 6, Αστέρης 2, Μίχος 2, Βρόντος, Δάβαρης 1, Κωνσταντινίδης 1, Γιαννάρας 3, Τριανταφύλλου 3, Ποδογοριανιώτης 4, Δήμου.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Παχάκης 1, Κουλούρης 1, Ζαχαρόπουλος 2, Ψεματίκας, Τρίμπος 6, Κορωναίος, Αναγνώστης 2, Σαρδής 1, Πολίτης 6, Καρακώστας 3, Φουρλόπουλος 3, Καραλής.

Διαιτητές: Ζήσης- Σπηλιωτάκος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 4/5-5/7

olymbic idea