ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore
Κώστας Στουρνάρας

10 June, 2017 - 02:12

Categories: 

Mini Euro 2017 στη NOVA, παράταση στην απεργία στον ΠΗΓΑΣΟ και η νέα εφημερίδα της... Μυκόνου!

Οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova, από το Σάββατο 10 Ιουνίου έως και το Σάββατο 17 Ιουνίου, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν σε ζωντανή και αποκλειστική μετάδοση τους αγώνες της Ελληνικής ομάδας, επιλεγμένους αγώνες από την φάση των «16», τα προημιτελικά, καθώς και την τελική φάση, στο πλαίσιο του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Minifootball, που θα διεξαχθεί στην περιοχή Μπρνο στην Τσεχία (https://youtu.be/feij5_OebYw).

Στην περιγραφή των αγώνων θα είναι o Μιχάλης Κατσαφάδος. Οι αγώνες της Ελληνικής ομάδας θα προβληθούν και από την πρωτοποριακή υπηρεσία NovaGO και από το WebTV του Novasports.gr (www.Novasports.gr/WebTV, διαθέσιμο σε συνδρομητές Forthnet/Nova).

Στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Minifootball θα λάβουν μέρος συνολικά 24 ομάδες και ανάμεσα τους και η Ελληνική ομάδα. Η «γαλανόλευκη», μετέχει στον 4ο Όμιλο μαζί με τη Ρουμανία, την Πορτογαλία και το Καζακστάν.  Το EMF EURO 2017 πραγματοποιείται από την European Minifootball Federation (EMF) η οποία ιδρύθηκε στις αρχές του 2012. 

Φάση ομίλων: Σάββατο 10 Ιουνίου: 18:00 Ρουμανία - Ελλάδα, Novasports1HD, Κυριακή 11 Ιουνίου: 20:00 Καζακστάν – Ελλάδα, Novasports1HD, Τρίτη 13 Ιουνίου: 23:15 Ελλάδα - Πορτογαλία, Novasports1HD

Φάση των «16»: Τετάρτη 14 Ιουνίου: 17:15, Novasports1HD

Προημιτελικά: Πέμπτη 15 Ιουνίου: 18:30, 19:15, 22:15, Novasports1HD, 21:00 Novasports3HD

Ημιτελικά: Παρασκευή 16 Ιουνίου: 20:30 Α’ ημιτελικός Novasports3HD, 22:00 Β’ ημιτελικός Novasports1HD

Τελική φάση: Σάββατο 17 Ιουνίου: 19:00 Μικρός τελικός Novasports1HD, 21:00 Μεγάλος τελικός, Novasports1HD

Συνεχίζει η Μαυραγάνη στο ETV

Τη νέα τηλεοπτική σεζόν συνεχίζουμε να μαθαίνουμε … τι συμβαίνει… με … τη Φαίη Μαυραγάνη! Η Φαίη Μαυραγάνη και το « Τώρα… Ό,τι Συμβαίνει », έπειτα από μια εξαιρετική τηλεοπτική σεζόν, θα συνεχίσουν να μας μεταφέρουν τον παλμό της επικαιρότητας και της ενημέρωσης μέσα από την συχνότητα του EPSILON!

Κυκλοφορεί η δωρεάν εφημερίδα «MYMykonos»

«MYMykonos»! Η νέα, μοντέρνα, εβδομαδιαία free-press, εφημερίδα κυκλοφορεί απ’ αυτό το Σάββατο και κάθε Σάββατο στα σοκάκια του «νησιού των ανέμων».

«My Mykonos» και καλή σας ανάγνωση…

 Μανιφέστο: Στο «πριγκιπάτο του Αιγαίου» ζεις με πάθος.

Fugu: Το κρυφό ζεύγος του νησιού και η καλλονή με την μπούργκα!

Βάλια Κακούτη: Η καρυάτιδα που λούζεται στη Μύκονο!

Διακοπές στη Δήλο για τον πρίγκιπα του Μονακό, Αλβέρτο.

Συνέντευξη Αγγελίνα Μπόνη: «Στη Μύκονο το επάγγελμα του μεσίτη δυστυχώς είναι υποβαθμισμένο…»

Αθηνά Οικονομάκου, Μαρία Καρλάκη, Λιούμπα Ζώρα σε «καυτές» εμφανίσεις.

Κόσμος: Απειλή «ανάφλεξης» στον Περσικό Κόλπο.

«Checkpoint Alpha» με τη Γιάννα Παπαδάκου

Αυτό το Σάββατο, το «Checkpoint Alpha» ανοίγει τον φάκελο των περισσότερων Ολυμπιακών Ακινήτων,  με τον Υπουργό Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων Χρήστο Σπίρτζη στο στούντιο, να δίνει απαντήσεις για όλους και για όλα.

Η έρευνα της εκπομπής αναδεικνύει την οσμή σκανδάλου που υπάρχει στην αδυναμία αξιοποίησης εγκαταστάσεων για τις οποίες δαπανήθηκαν δισεκατομμύρια ευρώ του ελληνικού λαού. Δεκατέσσερα χρόνια μετά το κορυφαίο αθλητικό γεγονός των Ολυμπιακών Αγώνων που φιλοξένησε η Αθήνα, η κάμερα του «Checkpoint Alpha» καταγράφει εικόνες ντροπής και ερήμωσης, στα περισσότερα Ολυμπιακά Ακίνητα.    

Αποκαλυπτική είναι η συνέντευξη του Γενικού Γραμματέα Αθλητισμού, Ιούλιου Συναδινού, ο οποίος μίλησε για τα ημιτελή Ολυμπιακά έργα με αφορμή την εγκατάλειψή τους καθώς και τις μηνυτήριες αναφορές για το χιονοδρομικό στο Σέλι και το ποδηλατοδρόμιο στα Χανιά. 

Απαντήσεις για τη μη αξιοποίηση των Ολυμπιακών Ακινήτων δίνει στην εκπομπή η πρώην αναπληρώτρια Υπουργός Πολιτισμού, υπεύθυνη για τους Ολυμπιακούς Αγώνες, Φάνη Πάλλη- Πετραλιά.  

Ο Ολυμπιονίκης και πρώην Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού (2004), Κώστας Κουκοδήμος, αναφέρεται στα εμπόδια που προέκυψαν για την οικονομική εκμετάλλευση των Ολυμπιακών Ακινήτων, μετά το πέρας των Ολυμπιακών Αγώνων. Ο Σπύρος Καπράλος, πρώην Γενικός Γραμματέας Ολυμπιακών Αγώνων και Πρόεδρος της Ολυμπιακής Επιτροπής, περιγράφει τον τρόπο που  κατάφερε να αξιοποιήσει οικονομικά, τουριστικά και κοινωνικά το Παναθηναϊκό Στάδιο, το οποίο ήταν κλειστό για χρόνια, ενώ γίνεται αποκαλυπτικός σχετικά με τα αίτια που οδήγησαν στην παρακμή του θησαυρού των Ολυμπιακών ακινήτων. 

Ο τελευταίος  Γενικός  Γραμματέας Ολυμπιακών Αγώνων, Σπύρος Κλαδάς, και μετέπειτα Γενικός Γραμματέας Ολυμπιακής Αξιοποίησης  (μέχρι το 2007), αναφέρει τους λόγους για τους οποίους δεν ευοδώθηκαν οι μελέτες αξιοποίησης των Ολυμπιακών Ακινήτων, καθώς και γιατί υποτιμήθηκε η δυνατότητα των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων να προσδώσουν αξία στον χώρο. 

Επίσης, στην εκπομπή αποκαλύπτονται δύο δικογραφίες-φωτιά για απάτη εκατομμυρίων με τα εισιτήρια στο ΜΕΤΡΟ, το Τραμ, και τον Ηλεκτρικό Σιδηρόδρομο.

Η πρώτη αφορά κύκλωμα υπαλλήλων της  ΣΤΑΣΥ Α.Ε., οι οποίοι ήταν υπεύθυνοι για τη διακίνηση  εισιτηρίων και καρτών και την απόδοση των εισπράξεων. Οι 12 εμπλεκόμενοι φέρονται να υπεξαίρεσαν πάνω από ένα εκατομμύριο από τα ταμεία της εταιρείας μέσα σε ένα χρόνο.

Tα εν οίκω...

Τα τελικά αποτελέσματα της σταυροδοσίας των υποψηφίων μελών για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή της ΕΣΗΕΑ

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα της σταυροδοσίας των υποψηφίων μελών για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή της ΕΣΗΕΑ κατά τις αρχαιρεσίες της 7ης και 8ης Ιουνίου 2017.

 

Ψήφισαν: 3109     Έγκυρα: 2851       Άκυρα: 169           Λευκά: 89

 

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 740 Εκλέγεται

2 ΑΓΑΤΣΑ  ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ) 310 Εκλέγεται

3 ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  278 Εκλέγεται

4 ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ  (ΜΑΚΗΣ) 271 Εκλέγεται

5 ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  247 Εκλέγεται

6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 242 Αναπλ.

7 ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 241 Αναπλ.

8 ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ) 198 Αναπλ.

9 ΚΩΒΑΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 192 Αναπλ.

10 ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 182 Αναπλ.

11 ΑΡΜΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 160 Αναπλ.

12 ΠΙΤΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 160 Αναπλ.

13 ΡΙΖΕΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ  (ΕΛΕΝΑ) 159 Αναπλ.

14 ΤΡΑΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ (ΑΝΤΑ) 152 Αναπλ.

15 ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 148 Αναπλ.

16 ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 147 Αναπλ.

17 ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 145 Αναπλ.

18 ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ (ΤΑΝΙΑ) 140 Αναπλ.

19 ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 124 Αναπλ.

20 ΒΛΑΧΟΥ  ΑΣΠΑΣΙΑ (ΝΙΝΑ) 121

21 ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 114

22 ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΑΛΕΞΙΑ 109

23 ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 98

24 ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 97

25 ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΝΑΝΑ) 88

26 ΖΟΡΜΠΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 85

27 ΓΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 84

28 ΓΕΩΡΓΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 83

29 ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 83

30 ΚΥΡΙΤΣΗ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ 81

31 ΔΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 76

32 ΠΙΤΣΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 76

33 ΜΑΖΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ 70

34 ΑΧΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 67

35 ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 67

36 ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) 64

37 ΤΙΛΗΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 64

38 ΓΙΑΝΝΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 60

39 ΤΡΥΦΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΑΝΝΑ) 60

40 ΚΑΝΟΥΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 59

41 ΔΗΜΑΚΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ 58

42 ΑΔΗΛΙΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 56

43 ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 56

44 ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) 55

45 ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  (ΜΑΝΩΛΗΣ) 52

46 ΜΠΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 52

47 ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 51

48 ΑΝΔΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 50

49 ΛΕΚΚΑΚΟΥ  ΜΑΡΘΑ 50

50 ΛΟΥΔΑΡΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ 49

51 ΜΠΑΛΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 49

52 ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 47

53 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 46

54 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 46

55 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ  ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) 46

56 ΜΠΟΙΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 43

57 ΣΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 43

58 ΛΑΓΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 42

59 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ 42

60 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΕΛΣΑ) 41

61 ΜΠΙΤΣΙΚΩΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40

62 ΤΣΙΜΠΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 40

63 ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ 39

64 ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 39

65 ΤΣΙΑΜΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 37

66 ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΘΑΛΙΑ (ΘΑΛΕΙΑ) 36

67 ΚΟΥΣΚΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ) 36

68 ΛΙΓΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34

69 ΣΜΙΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 34

70 ΦΡΕΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 34

71 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ ) 33

72 ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 33

73 ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 31

74 ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 31

75 ΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 31

76 ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ  (ΦΩΤΗΣ) 31

77 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 29

78 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 28

79 ΤΣΑΜΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 28

80 ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΝΘΗ) 27

81 ΗΛΙΑΔΗ ΙΩΑΝΝΑ 25

82 ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 25

83 ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ -ΑΡΗΣ 24

84 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ 24

85 ΦΑΚΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 24

86 ΚΟΥΦΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ 23

87 ΜΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 23

88 ΜΑΚΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΥΤΕΡΗΣ) 22

89 ΜΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 21

90 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΑ) 21

91 ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21

92 ΠΑΠΑΛΕΟΝΑΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΓΙΑ) 20

93 ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19

94 ΛΑΪΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 18

95 ΜΠΑΘΡΕΛΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ 18

96 ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) 17

97 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ 14

98 ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 13

99 ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 13

100 ΚΟΡΟΝΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 9

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΡΟΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 291 Εκλέγεται

2 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ 255 Εκλέγεται

3 ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 217

 

ΙΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΚΑΠΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 163 Εκλέγεται

2 ΣΒΕΡΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 121 Αναπλ.

3 ΜΕΛΙΓΓΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 106 Αναπλ.

4 ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 105 Αναπλ.

5 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΑΣΤΕΡΩ 94 Αναπλ.

6 ΚΟΥΝΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 82 Αναπλ.

7 ΜΕΡΤΖΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ 76

8 ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 75

9 ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 71

10 ΖΗΛΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 64

11 ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 61

12 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 52

13 ΚΟΚΟΣΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 46

14 ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 45

15 ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 37

16 ΜΠΑΝΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 36

17 ΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 33

18 ΤΑΦΛΑΜΠΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) 31

19 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 28

20 ΚΡΑΪΑ ΑΡΓΥΡΩ 15

 

ΙΙΙ. Συνδυασμός ««ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ (Financial Crimes, Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, ανένταχτοι)»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 205 Εκλέγεται

2 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΟΠΗ 186 Αναπλ.

3 ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΜΑΤΙΝΑ 123 Αναπλ.

4 ΛΙΤΣΗΣ ΜΩΥΣΗΣ 87

5 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ 85

6 ΤΖΙΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΦΡΟΔΙΤΗ 82

7 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 72

8 ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΝΑΣΟΣ 69

9 ΕΛΑΦΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 65

10 ΛΙΒΙΤΣΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 61

11 ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 51

12 ΤΣΩΛΗ ΜΑΡΙΑ 44

13 ΧΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 28

14 ΔΡΙΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 26

15 ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ 26

16 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΑΣΟΣ 20

17 ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 20

18 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΜΑΚΗΣ (ΑΒΡΑΑΜ) 17

19 ΚΑΠΑΓΕΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 13

20 ΖΩΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 10

 

ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ 111 Εκλέγεται

2 ΠΑΣΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 89 Αναπλ.

3 ΜΠΟΛΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) 85 Αναπλ.

4 ΡΑΜΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 82 Αναπλ.

5 ΜΟΥΣΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 71 Αναπλ.

6 ΜΠΙΤΣΙΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 67 Αναπλ.

7 ΡΟΒΒΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 60 Αναπλ.

8 ΛΕΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 43

9 ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 39

10 ΠΗΓΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 37

11 ΜΠΟΛΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 35

12 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΑ 33

13 ΣΑΚΑΡΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 31

14 ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΚΑΣΤΗ 30

15 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 30

16 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 30

17 ΜΥΡΙΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 30

18 ΤΣΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 25

19 ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ 24

20 ΣΕΓΚΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) 24

21 ΦΟΡΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 22

22 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ) 21

23 ΚΟΥΛΙΑ ΖΩΗ 21

24 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 20

25 ΡΟΥΦΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 20

26 ΚΑΡΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 19

27 ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 19

28 ΣΕΛΑΛΜΑΖΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) 18

29 ΚΑΣΣΙΜΗ ΕΡΑΤΩ (ΕΡΗ) 17

30 ΣΚΙΝΤΣΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 17

31 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 17

32 ΜΑΝΤΑΛΟΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 16

33 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 16

34 ΓΚΑΣΙΑΜΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 15

35 ΘΩΜΑΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 14

36 ΜΠΑΛΟΔΗΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 13

37 ΚΑΖΑΝΤΖΗ ΠΑΝΤΙΑ 12

38 ΝΙΕΡΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 12

39 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 10

40 ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ 10

41 ΤΣΟΥΡΜΠΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ) 10

42 ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 3

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΖΑΓΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 106 Εκλέγεται

 

V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 193 Εκλέγεται

2 ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ 123 Αναπλ.

3 ΜΠΕΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 80

4 ΣΤΑΜΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ 52

5 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 46

6 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 45

7 ΔΙΑΝΑ ΑΝΝΑ 42

8 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΒΑΣΩ 41

9 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 33

10 ΜΙΧΑΛΙΤΣΙΑΝΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΑ 28

11 ΤΣΟΥΡΤΗΣ ΝΙΚΟΣ 27

12 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 25

13 ΑΡΤΕΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 24

14 ΙΕΡΕΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 23

15 ΛΟΥΜΠΡΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 21

16 ΠΙΤΣΙΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 21

17 ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 20

18 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΕΒΑΣΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) 18

19 ΚΟΝΤΟΚΟΛΙΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) 16

20 ΚΟΧΛΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 15

21 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 14

22 ΚΟΜΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 14

23 ΠΟΛΥΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 14

24 ΠΑΝΩΡΙΟΥ ΤΙΝΑ 13

25 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 12

26 ΑΓΓΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 10

27 ΠΑΠΑΧΑΤΖΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ 10

28 ΒΕΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 9

29 ΜΗΧΙΩΤΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (ΜΑΚΗΣ) 9

30 ΚΑΔΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 8

31 ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 8

32 ΤΥΛΟΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 8

33 ΔΑΒΑΡΙΑ ΑΘΗΝΑ 7

34 ΜΑΡΚΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ 6

35 ΑΣΣΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 5

36 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 5

37 ΠΡΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 4

38 ΣΙΑΚΑΒΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 4

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 71

2 ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ 70

 

VI. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗ ΝΑΝΑ 138 Εκλέγεται

2 ΣΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 60 Αναπλ.

3 ΝΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 53

4 ΚΟΛΟΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 48

5 ΓΚΟΛΕΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΝΤΕΠΥ) 47

6 ΚΑΤΟΥΦΑ ΕΥΓΕΝΙΑ 36

7 ΜΠΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 35

8 ΧΟΪΔΑ ΣΤΕΛΛΑ 34

9 ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 32

10 ΣΧΙΝΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 29

11 ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 27

12 ΜΟΣΙΑΛΟΣ (ΞΑΝΘΑΚΗΣ)  ΧΡΗΣΤΟΣ 27

13 ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΝΑ 25

14 ΚΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ 23

15 ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 23

16 ΣΥΡΙΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 23

17 ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 23

18 ΓΚΟΛΙΑ ΕΛΕΝΗ 21

19 ΚΑΛΛΙΔΩΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 21

20 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 20

21 ΓΙΟΛΔΑΣΗ ΕΡΜΙΟΝΗ (ΜΕΜΗ) 20

22 ΚΩΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 20

23 ΝΙΑΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 20

24 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 20

25 ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18

26 ΤΙΓΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 18

27 ΚΟΣΙΝΑ ΑΛΕΞΙΑ 17

28 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 16

29 ΣΟΥΛΑΚΗ ΓΙΑΝΝΑ 16

30 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 15

31 ΒΑΡΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 15

32 ΑΛΥΜΑΡΑ ΕΛΕΝΗ 14

33 ΔΕΒΕΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 14

34 ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 14

35 ΝΤΕΛΙΔΑΚΗ ΕΥΑ 13

36 ΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 13

37 ΤΕΝΤΗ ΑΝΝΑ 13

38 ΞΕΝΙΚΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 12

39 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 11

40 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 11

41 ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ 11

42 ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ) 11

43 ΚΟΛΟΜΒΑΤΣΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 11

44 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 9

45 ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 9

46 ΚΑΝΤΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 8

47 ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ ΜΑΙΡΗ 8

48 ΣΠΑΝΑΚΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 8

49 ΝΟΥΝΤΛ-ΚΑΛΦΑ ΚΑΡΟΛΙΝΑ 7

50 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 6

51 ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΗΣ 5

52 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 4

53 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 4

54 ΓΙΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΠΑΠΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 75

 

VII. Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 138 Εκλέγεται

2 ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 65 Αναπλ.

3 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 39

4 ΠΑΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 34

5 ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 32

6 ΔΕΛΗΘΑΝΑΣΗ ΜΑΡΙΑ 27

7 ΔΑΦΝΗ ΝΑΤΑΛΙΑ 23

8 ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 22

9 ΚΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 20

10 ΑΛΕΞΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 19

11 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 19

12 ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  (ΝΑΤΑΣΑ) 14

13 ΜΠΙΛΙΑΛΗ ΕΛΕΝΗ 14

14 ΜΙΧΑΛΟΥΔΗ ΕΙΡΗΝΗ 13

15 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 13

16 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 13

17 ΠΕΤΟΥΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 12

18 ΤΑΤΣΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 11

19 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ (ΑΡΓΥΡΗΣ) 10

20 ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 10

21 ΣΑΡΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 10

22 ΔΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9

23 ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 8

24 ΓΑΛΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 7

25 ΣΤΡΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 7

26 ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5

27 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΩ 4

28 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΑΡΙΟΣ 3

Συνεχίζεται έως την Τρίτη απεργία στον Πήγασο

Τη συνέχιση των απεργιακών κινητοποιήσεων στα ενημερωτικά Μέσα του «Πήγασου» από τις 06.00 του Σαββάτου 10 Ιουνίου έως τις 06.00 της Τρίτης 13 Ιουνίου 2017 , αποφάσισε το Διοικητικό Συμβούλιο της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Συντακτών (ΠΟΕΣΥ) –μαζί με την Ένωση Προσωπικού Ημερησίων Εφημερίδων Αθηνών (ΕΠΗΕΑ), την Ένωση Τεχνικών Ημερήσιου Περιοδικού Τύπου Αθηνών (ΕΤΗΠΤΑ), την Πανελλαδική Ένωση Λιθογράφων (ΠΕΛ) και την Ένωση Φωτορεπόρτερ Ελλάδας (ΕΦΕ)–  ύστερα από απόφαση των εργαζομένων.

Η απεργία των δημοσιογράφων, διοικητικών υπαλλήλων, τεχνικών Τύπου, λιθογράφων και φωτορεπόρτερ που εργάζονται στις εφημερίδες «ΕΘΝΟΣ», «ΗΜΕΡΗΣΙΑ», «GOALnews», καθώς και στις ιστοσελίδες «ethnos.gr», «imerisia.gr» και «sentragoal.gr», «life.gr», «womenonly.gr», «elle.gr», «cinemag.gr» και «caranddriver.gr» και σε όλες τις περιοδικές εκδόσεις και τις λοιπές ιστοσελίδες του Ομίλου, κηρύσσεται σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τη μη εξόφληση δεδουλευμένων αποδοχών των συναδέλφων, από τον Ιανουάριο έως και το Μάιο του 2017, και την καταπάτηση κάθε συμφωνίας και δέσμευσης της εργοδοσίας για διευθέτηση του θέματος.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΟΕΣΥ

Tα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη!




-Τους τελικούς του Rollan Garros από το Παρίσι σε Γυναίκες και Άνδρες στο τένις, θα μετάδώσει το Σαββατοκύριακο, στις 16.00, η ΕΡΤ2...


-Τους αγώνες της Εθνικής Γυναικών στο Eurobasket της Τσεχίας θα μεταδώσει live η ΕΡΤ από το ερχόμενο Σαββατοκύριακο...


-Δεν αποκλείεται τις επόμενες μέρες να έχουμε και νέες αποχωρήσεις από την εφημερίδα "ΦΩΣ"...


-To Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου θα μεταδώσει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο live από την Πάτρα η ΕΡΤ2...


-Λαμία-Αναγέννηση Καρδίτσας, Χανιά-Καλλιθέα, Άρης-Σπάρτη και Πανελευσινιακός-Αγροτικός Αστ. είναι τα γήπεδα που θα έχει εικόνα η ΕΡΤ3 από την 34η και τελευταία αγωνιστική της Football League...


-Kαλό βράδυ και εις άυριο τα σπουδαία!

Κ. Στουρνάρας

ksotourn@yahoo.com

olymbic idea