7 December, 2017 - 04:06

Νίκη με ρεκόρ για Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε τα εύκολα δύσκολα με τη Ντόρτμουντ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η ' Βασίλισσα' ξεκίνησε δυνατά με 2-0 ( το 1-0 στο 8' με τον Μαγιοράλ)και το (2-0 στο 12' με τον Κριστιάνο Ρονάλντο.Παρά την πίεση της Ρεάλ, η Ντόρτμουντ βρήκε γκολ πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο(43' Ομπαμεγιάνγκ) .Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά για τη Ντόρτμουντ να μπει πιο δυνατά και στο 48' βρήκε ' δίχτυα' με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ομπαμεγιάνγκ στον αγώνα.Στη συνέχεια υπήρχε ισορροπία αλλά τελικά η Ρεάλ πήρε τη νίκη στο 82' με γκολ του Λούκας Βάσκες.

Η Τότεναμ στο Λονδίνο δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον ΑΠΟΕΛ με 3-0Το 1-0 στο 20' με τον Γιορέντε, το 2-0 στο 38' με τον Σον Χέουνγκ - Μιν,ενώ το τελικό 3-0 έγινε στο 80' με τον Ενκουντού.Πρώτη Στιντλ όμιλο η Τότεναμ και δεύτερη η Ρεάλ Μαδρίτης που συνεχίζουν στο Τσάμπιονς Λιγκ.Η Ντόρτμουντ είναι η πρώτη ομάδα που με μόλις 2 βαθμούς συνεχίζει στο Γιουρόπα Λιγκ. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ρονάλντο έκανε ακόμη ένα ρεκόρ, καθώς έγινε ο πρώτος παίχτης που σκοράρει και στις 6 αγωνιστικές του ομίλου.