• Notice: Trying to get property 'name' of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'picture' of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'data' of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).

20 April, 2024 - 02:17

"Βλέπει" Ευρώπη η Άιντραχτ!

Έπειτα από 4 σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη (2 ισοπαλίες και 2 ήττες), η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επέστρεψε στις νίκες στο... κατάλληλο ματς: Στο «ντέρμπι της 6ης θέσης» με την Άουγκσμπουργκ την οποία νίκησε με 3-1 στο «Deutsche Bank Park» στο ενακτήριο παιχνίδι της 30ής αγωνιστικής της Bundesliga κι απέκτησε σοβαρό προβάδισμα για το «εισιτήριο» που οδηγεί στο επόμενο Europa Conference League.

Η νίκη για την ομάδα του Ντίνο Τοπμέλερ ήρθε μάλιστα με ανατροπή. Η Άουγκσμπουργκ μπήκε καλύτερα στο ματς, πήρε «κεφάλι» το σκορ με τον Βάργκας στο 13' (από ασίστ του Ντεμίροβιτς), όμως στο δεύτερο 45λεπτο η Άιντραχτ ήταν «φωτιά». Μέσα σε επτά λεπτά (55' Χαϊμπί, 61' Εκιτικέ) οι γηπεδούχοι «γύρισαν» το σκορ και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσαν το τελικό 3-1, φτάνοντας σε μία δίκαιη νίκη που τους φέρνει ακόμη πιο κοντά στην Ευρώπη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 30ής αγωνιστικής στην Bundesliga και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Άουγκσμπουργκ    3-1

(55΄ Χαϊμπί, 61΄ Εκιτικέμ 90΄+6΄ Μαρμούς - 13΄ Βάργκας)