28 January, 2024 - 19:15

Επανήλθε στις νίκες ο Ιωνικός με υπογραφή Ντάουντα

Επέστρεψε στις νίκες και χαμογέλασε ο Ιωνικός!

Οι Νικαιώτες επικράτησαν στην έδρα τους με 1-0 επί του Διαγόρα για την 16η αγωνιστική της Superleague 2, σε ένα παιχνίδι που βρήκαν το γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια διαφύλαξαν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τέλος.

Έτσι, η ομάδα του Δημήτρη Σπανού με 28 βαθμούς, κράτησε τη διαφορά στους οκτώ πόντους από την πρωτοπόρο, Athens Kallithea, στη βαθμολογία του Νότιου ομίλου.

Ο Ιωνικός ήταν συνολικά καλύτερος στο ματς και στο 38ο λεπτό άνοιξε το σκορ, όταν ο Ντάουντα με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Λαδά για το 1-0. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς αποτέλεσμα, γνωρίζοντας έτσι την τέταρτη συνεχόμενή τους ήττα.