13 March, 2022 - 19:07

Άνετη νίκη της Καλλιθέας επί της Ρόδου

Δεν δυσκολεύθηκε ιδιαίτερα η Καλλιθέα στο παιχνίδι κόντρα στην Ρόδο, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Super League 2, όπως μαρτυράει και το τελικό 2-0.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νασιμέντο, ο οποίος είχε γκολ και ασίστ!

Το 1-0 ήρθε μόλις στο 7’, όταν ο Μαρουκάκης άφησε την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και ο Βραζιλιάνος μέσος σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή.

Η Καλαμάτα πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Διαγόρα επικρατώντας με 1-0 της ροδίτικης ομάδας χάρη σε γκολ του Γρίβα στο 66ο λεπτό, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής, κι έπιασε στην κορυφή του Β΄ ομίλου τον Λεβαδειακό, που έχει παιχνίδι λιγότερο.

Στην τρίτη θέση πέρασε η Καλλιθέα, που δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι σε μια άλλη ομάδα του «σμαραγδένιου νησιού», τη Ρόδο, της οποίας επιβλήθηκε 2-0 με γκολ των Νασιμέντο στο 7ο και Κυνηγόπουλου στο 50ό λεπτό.

«Χαμένη» της αγωνιστικής ήταν η Κηφισιά, που άφησε 2 βαθμούς στην έδρα της ουραγού Ζακύνθου και βρίσκεται πια στο -4 από την κορυφή και με δύο παιχνίδια περισσότερα από Λεβαδειακό και Καλλιθέα.