10 January, 2022 - 20:30

Η Τορίνο «ισοπέδωσε» τη Φιορεντίνα

Η Τορίνο ξεπέρασε εύκολα την προ ημερών ήττα της από την Ίντερ (1-0) και με την καλύτερή της εφετινή εμφάνιση έκανε... φύλλο και φτερό τη Φιορεντίνα, συντρίβοντάς τη με 4-0, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Serie A, επιβεβαιώνοντας την αγωνιστική άνοδό της (τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία ματς).

Η «γκρανάτα» καθάρισε τον αγώνα μέσα σε 13 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, όταν σημείωσε τα τρία απ' τα τέσσερα τέρματά της. Ο Σίνγκο στο 19' έδωσε προβάδισμα στην Τορίνο, για να ακολουθήσουν άλλα δύο γκολ από τον Μπρέκαλο στο 23' και στο 31', τελειώνοντας ουσιαστικά τη... σεμνή τελετή στο "Stadio Olimpico". Ο Σανάμπρια στο 56' διαμόρφωσε το τελικό 4-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των γηπεδούχων.