ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΓΩΝΩΝ

powered by Agones.gr - livescore

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).
Κώστας Παλαιολόγος

15 April, 2022 - 12:40

Categories: 

Ο Νταμπάνοβιτς «σφυρίζει» στη Λεωφόρο

 

Ο Μαυροβούνιος Νίκολα Νταμπάνοβιτς ορίστηκε από τον Μαρκ Κλάτενμπεργκ να διευθύνει το κλασικό ντέρμπι Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού για την 5η αγωνιστική των playoffs.

O 40χρονος ρέφερι  είναι … γνώστης προσώπων και πραγμάτων που αφορούν την SuperLeague., αφού έχει διαιτητεύσει αρκετές αναμετρήσεις . Είχε οριστεί στο πρόσφατο  Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (1-1) για την πρώτη αγωνιστική των playoffs στις 13/3/2022. Επίσης ήταν στα περσινά playoffs στις αναμετρήσεις ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 3-1 (21/3/2021) και Ολυμπιακός-ΑΕΚ 2-0 (25/4/2021). Φέτος ήταν και στο Ιωνικός-Ατρόμητος 2-1 για την 20η αγωνιστική (29/01/2022). Στο VAR θα είναι ο Δανός Μόργκεν Κρογκ.

O Πορτογάλος Λουίς Γκοντίνιο ορίστηκε στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Άρη και ΠΑΟΚ. Ο 36χρονος ρέφερι ήταν φέτος στο ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1 για την 20η αγωνιστική (30/1/2022). Στο VAR θα είναι ο επίσης Πορτογάλος Μπρούνο Εστέβες.

Ο τελευταίος θα είναι στο VAR και στο ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ τη Μεγάλη Δευτέρα, όπου διαιτητής θα είναι ο Βαγγέλης Μανούχος.

Όσον αφορά στα πιο κρίσιμα ματς των play out, στο Απόλλων Σμύρνης-Βόλος θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος με τον Βασίλη Φωτιά στο VAR και στο Λαμία-Ιωνικός ορίστηκε ο Αριστομένης Κουτσιαύτης με τον Δημήτρη Καραντώνη στο VAR.

Αναλυτικά οι διαιτητές της 5ης αγωνιστικής των playoffs και 4ης των play out:

Σάββατο 16/4

16:00 Απόλλων-Βόλος: Διαμαντόπουλος (Μαυρουδής, Τριανταφύλλου, 4ος Παπαδάκης, VAR: Φωτιάς, Πετρόπουλος)

19:30 Παναιτωλικός-Αστέρας: Γκορτσίλας (Κολλιάκος, Στάικος, 4ος Παπαπέτρου, VAR: Ζαμπάλας, Φωτόπουλος)

 

Κυριακή 17/4

15:30 Ατρόμητος-ΟΦΗ: Ευαγγέλου (Κούλα Χασάν, Κουρομπύλια, 4ος Τσακαλίδης, VAR: Μανούχος, Μπουξμπάουμ)

17:15 Λαμία-Ιωνικός: Κουτσιαύτης (Νικολακάκης, Νικολαϊδης, 4ος Τσαγκαράκης, VAR: Καραντώνης, Μωυσιάδης)

 

 

19:30 Άρης-ΠΑΟΚ: Γκοντίνιο (Τεϊσέιρα, Ρούφο, 4ος Τζήλος, VAR: Εστέβες, Παπαδάκης)

21:30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Νταμπάνοβιτς (Τοντόροβιτς, Ντούκιτς, 4ος Περράκης, VAR: Κρογκ, Ψαρρής)

Δευτέρα 18/4

18:00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ: Μανούχος (Απτόσογλου, Μεϊντάνας, 4ος Τζοβάρας, VAR: Εστέβες, Σαμοΐλης)