Αρκάς

«Έπεσε» ηρωϊκά στη Σμύρνη ο Ολυμπιακός

Πάλεψε στα ίσια ο Ολυμπιακός απέναντι στην πανίσχυρη Αρκάς αλλά δεν τα κατάφερε…  Οι «ερυθρόλευκοι» παρότι κόντραραν στα ίσια την κραταιά Αρκάς, γνώρισαν την ήττα 3-0 σετ, δεν κατάφεραν να υπερασπιστούν το υπέρ τους 3-2 από το πρώτο ματς στου Ρέντη και αποχαιρέτησαν με ψηλά το κεφάλι το CEVCup.

Read More

Ψυχωμένος Θρύλος λύγισε την Αρκάς με 3-2 στον Ρέντη και έκανε το πρώτο άλμα πρόκρισης για τα ημιτελικά

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στους «4» του CEV Cup απέκτησε η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, η οποία με μεγαλειώδη εμφάνιση, επικράτησε με 3-2 σετ (26-24, 21-25, 27-25, 23-25, 15-7) της πανίσχυρης Αρκάς στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», στον πρώτο προημιτελικό!

Read More

Καστελάνι: «Είμαστε έτοιμοι, ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε»

Στην μάχη του CEV Cup ρίχνεται το βράδυ της Τετάρτης η Κυπελλούχος Ευρώπης ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, φιλοξενώντας την Ακράς στην πρώτη μάχη του «Μελίνα Μερκούρη»

Με τον τεχνικό Ντανιέλ Καστελάνι να δίνει δικό του στίγμα: «Το αυριανό ματς είναι πολύ σημαντικό. Είναι μια καλή ευκαιρία να συνεχίσουμε το ταξίδι μας στην Ευρώπη. Γνωρίζουμε, ότι η Αρκάς είναι πολύ καλή ομάδα, με πολύ καλή επίθεση. Ωστόσο, είμαστε έτοιμοι, ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε για να πιέσουμε την Αρκάς, θα προσπαθήσουμε τα πάντα για να νικήσουμε».