24 October, 2023 - 21:54

«Υπερηχητική» Μπάγερν πέρασε από την Πόλη με «τριάρα»

Δυσκολεύτηκε στο πρώτο, αλλά... πάτησε γκάζι και «καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Γαλατασαράι η Μπάγερν Μονάχου!

Οι Βαυαροί πήραν το προβάδισμα στο 8' με τον Κομάν, αλλά στη συνέχεια αντιμετώπισαν δυσκολίες και ισοφαρίστηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ικάρντι στο 30', πριν κυριαρχήσουν στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας το τρίποντο της νίκης (3-1)χάρη στα γκολ των Κέιν (73') και Μουσιάλα (79'), κάνοντας το 3/3 και «αγγίζοντας» πλέον όχι απλώς την πρόκριση στη φάση των «16» του φετινού Champions League, αλλά και την πρωτιά του 1ου ομίλου.