• Notice: Undefined offset: 0 in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'picture' of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property 'data' of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home/postgame/public_html/modules/user/user.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home/postgame/public_html/includes/menu.inc).
Μελισσουργός

5 February, 2022 - 23:21

"Κόμπρα" Βόλος!

Ο Άρης υποδέχτηκε τον Βόλο στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για την 22η αγωνιστική της Super League Interwetten , με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ένα σπουδαίο διπλό με 0-2.

Ο Άρης ήταν καλύτερος καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά του έλειψε για άλλη μια φορά η αποτελεσματικότητα. Σε ένα πρώτο μέρος δίχως πολλές καλές στιγμές ο Άρης δημιούργησε τις 2 καλές στιγμές , με τον Μπράμπετς να σουτάρει άουτ στο 4’ και στο 37ο λεπτό ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε το καλό σουτ του Ασλανίδη.

Στο 2ο μέρος η υπεροχή του Άρη συνεχίστηκε αλλά η άμυνα του Βόλου δεν του επέτρεψε να απειλήσει ιδιαίτερα. Στο 49ο λεπτό ο Κλέιμαν (που πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο , αντί του Παπαδόπουλου) μπλόκαρε το φάουλ του Γκάνεα και στο 66’ , ο Ισραηλινός γκολκίπερ απομάκρυνε το σουτ του Μαντσίνι. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου συνέχισε να πιέζει αλλά στο 80ο λεπτό μετά από λάθος του Εντιαγέ , ο Βαν Φέερτ πάσαρε στον Σόαρες , με τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του με (0-1). Ο Άρης βγήκε εκ νέου μπροστά για να πιέσει αλλά οι Βολιώτες ήταν αυτοί που βρήκαν και 2ο γκολ στο 86ο λεπτό με τον Κορέα , ύστερα από ασίστ του Μπαριέντος.

Το 0-2 έμεινε έως το τέλος και έτσι ο Άρης έχασε την ευκαιρία να πατήσει 6άδα. Οι Θεσσαλονικείς έμειναν στην 7η θέση και στους 29 βαθμούς , 1 βαθμό πίσω από τον 6ο Παναθηναϊκό. Απ την άλλη πλευρά , ο Βόλος , μετά τη σπουδαία αυτήν επικράτηση , βρίσκεται στην 8η θέση με 28 βαθμούς και πλέον βλέπει μόνο μπροστά με στόχο την 6άδα , απ’ την οποία απέχει 2 βαθμούς.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν (84’ Σάκιτς), Ασλανίδης, Μπράμπετς, Γκάνεα, Σάσα, Ματίγια (72’ Μπερτόγλιο), Γκαρσία (58’ Γκάμα), Εντιαγέ (84’ Μάνος), Μανσίνι (72’ Ιτούρμπε), Καμαρά.

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος (46’ Κλέιμαν), Άλχο, Ρινέρ (12’ Ρομέρο), Γκουλέν, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ρεγκατέν, Ορόζ (46’ Σοάρες), Μπαρτόλο (67’ Κορέα), Φαν Βέερτ