Κράλοβο Μπρνο

Μιτσέλι: «Είμαστε έτοιμοι σε ένα διαφορετικό ματς»

Με την ψυχολογία στα ύψη που προκύπτει από την ευρεία νίκη με 3-0 στην πρώτη αναμέτρηης του «Μελίνα Μερκούρη» ρίχνεται η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού στην μάχη του επαναληπτικού απέναντι στην Κράλοβο Μπρνο επί τσέχικου εδάφους.

Με τον Λορέντσο Μιτσέλι να δίνει το έναυσμα: «Πρέπει να επαναλάβουμε τη νίκη του πρώτου αγώνα. Θέλουμε πάρουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Είμαστε έτοιμοι, σε ένα διαφορετικό ματς από αυτό που έγινε στην έδρα μας, πρέπει να συνεχίσουμε να παίζουμε με αυτό το μαχητικό πνεύμα».

Read More

Άλμα πρόκρισης για τον Ολυμπιακό!

Το πρώτο βήμα για την πρόκρισή τους στη φάση των 8 του CEV Cup έκαναν τα κορίτσια του Ολυμπιακού, που νίκησαν 3-0 σετ την Κράλοβο Μπρνο στο κλειστό του Ρέντη. Οι «ερυθρόλευκες», μπήκαν δυνατά και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στις αντίπαλές τους. Η νίκη τους αποκτά ξεχωριστή σημασία, γιατί είναι με «καθαρό» σκορ, κάτι που σημαίνει πως στη ρεβάνς που θα γίνει στις 18 Ιανουαρίου στην Τσεχία, τους αρκεί η κατάκτηση δύο σετ για να εξασφαλίσουν το εισιτήριο για τους «8».

Read More

Μιτσέλι: «Με απόλυτο σεβασμό και συγκέντρωση»

Με τον δείκτη αποφασιστικότητας στα ύψη η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπαικού ρίχνεταις την μάχη της πρόκρισης απέναντι στην Κράλοβο Μπρνο.

Με τον τεχνικό των ερυθρόλευκων» Λορέντσο Μιτσέλι να αναφέρεται στους τομείς που θα δώσου εικόνα νικητή στις αθλήτριές του: