26 August, 2023 - 22:27

«Έλαμψε» με «τριάρα» ο Αστέρας κόντρα στον ΟΦΗ

Έλαμψε ο Αστέρας και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα! Οι Αρκάδες ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με δύο γρήγορα τέρματα, στο δεύτερο με εξαιρετική ανασταλτική λειτουργία κράτησαν τον ΟΦΗ μακριά από την εστία του Παπαδόπουλου και με τον Καλτσά να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στις καθυστερήσεις, επικράτησαν 3-0.

Ιδανική εκκίνηση στα εντός έδρας ματς για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς που… έσβησε την ήττα της πρεμιέρας από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ενώ οι Κρητικοί μετά το εντυπωσιακό πρώτο παιχνίδι στην Κρήτη όπου νίκησαν τον Άρη ήταν απογοητευτικοί.

Την ίδια ώρα, διατηρήθηκε και μια παράδοση που θέλει τον ΟΦΗ να μην κερδίζει ποτέ όταν επισκέπτεται την Τρίπολη!

Με τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» παίζει την επόμενη αγωνιστική ο Αστέρας, υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο «Θ. Βαρδινογιάννης» ο ΟΦΗ.