30 October, 2022 - 23:29

«Κάζο» της Λάτσιο στο «Ολίμπικο» από την Σαλερνιτάνα!

Πανωλεθρία μέσα στο «Ολίμπικο» για την Λάτσιο, που ηττήθηκε με 3-1 από μια εντυπωσιακή Σαλερνιτάνα κι έχασε την πολύ μεγάλη ευκαιρία να πιάσει στη δεύτερη θέση την Αταλάντα, έστω με αγώνα περισσότερο από την τρίτη Μίλαν.

Και όμως, το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι, που είδε τον Ματία Τζακάνι να της δίνει προβάδισμα λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Νωρίς-νωρίς όμως ισοφάρισε στην επανάληψη ο Αντόνιο Καντρέβα, ενώ ακόμη ένας έμπειρος ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων, ο Φεντερίκο Φάτσιο, έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Σαλέρνο στο 68΄.

Κι ενώ η Λάτσιο είχε βγει μπροστά για να ισοφαρίσει, ο Μπουλαγιέ Ντία πέτυχε και τρίτο γκολ, στο 76΄, διασφαλίζοντας τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής: